Skocz do zawartości

Scania 143 - Ciągnik siodłowy 6x2


truckman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

KRUGER_MAN jesteś w błedzie, już mam taki zbiornik (to znaczy do opcji 2, ale zbiornik do pierwszej mogę wymontować z magnumka także też mam):) steraz szukam takich nadkoli już 2 mam jeszcze dwa potrzebuję. Poprostu mam prospekty i dokumentację tej scani od ZTE i stwierdziłem że jeśli udostępnili mi zdjęcia to czamu nie odzwierciedlić tej scani

 

Co do malowania to pierwsza jest ciekawsza bo są dwa kolory itp, za to druga chyba bardziej się prezentuje. Dalej czekam na opinie.... Narazie 3:3

 

Co do tapicerki to robione to było główką od szpilki. Jest to folia aluminiowa na balsie. Folia przyklejona na kropelce. Balsa wycinana pod kształ kabiny w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Prace powolusienku ruszyły:

 

Spręzyna od amortyzatora jest lekko ścieniowana, na zdjęciu wyszłą tak jak by nie była domalowana.

b153cd11da06337em.jpg

Została pomalowana instalacja powietrzna, drążki kierownicze i przekłądnia kierownicza.

7fb70fcdfa34c1d9m.jpg

 

Pomalowałem to na pomarańczowo by trochę uwidocznić elementy, rama jest pomalowana czarnym mat i dlatego dużo elementów "zlewa się optycznie" a takze kijowo ten kolor wychodzi na zdjęciach, jednakż że jestem po pierwszych przymiarkach srebnego wydechu i silnika i wtedy dopiero przyjmuje to mój założony wygląd.

 

Czekam na opinie i propzycje, a szczególnie którą opcję wybrać bo cały czas mam wątpliwości jak pomalować "babcie":(

 

Niech sie tylko sesja skończy ... i ruszam pełną parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumna kierownicy jest źle zamontowana(błąd producenta) powinna byc bliżej przodu ramy w ten sposób jak masz teraz zamontowaną to ma Scania torpedo "T".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego to robiłeś?? Masz jakieś real foto?? I pytanie takei czy potem da się zamocować kabinę by się otwierała?(nie dokońca się orientuję czy italerka dobrze zrobiłą zawiasy kabiny ) Widzę miejsce na płyn do wspomagania a te zbiorniki obok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po długim obiecaniu ... w końcu dorwałęm aparat.

 

Zamocowałem silnik do ramy, zrobiłem górny wydech (ponad 3 tygodnie zabawy) przykleiłem też skrzynkę na akmulatory jak się potem okazoło nie tak miały być i ją przerobiłęm stąd ślady po prawej stronie na ramie, będą one zakryte.

4155c7f8496307bb.jpg

557c78ec34c1ed49.jpg

81c73a09e700aad2.jpg

fcaf0c7e3f082956.jpg

b7a71fabf7efd90e.jpg

 

Jak wcześniej wspominałęm ekperymentuje na maxa i nie wiem jak to wyjdzie cały czas przy klejeniu mam nowe koncepcje co do rozwiązania niektórych detali. Robię ją na wzór tej ZTE lecz jak się okazało babcia z ZTE ma ramę przedłużaną o jakieś 50 cm i na etapie montowania skrzynki na akmulatory brakło miejsca na koło zapasowe :( Muszę czarować a ciężko tak już na pomalowanej ramie :(

 

Czekam na wszelkie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczne... ?? Różówy nie jest a Scania malowała silniki na różne kolory między innymi na ciemny brązowy, srebne rury- z tym się mogę zgodzić w realu są mniej błyszczące z powodu temperatury. Filtry są zielone ,a czemu nie co producen filtrów to inny kolor. Jedynym futurystycznym kolorem jest zielony lewarek zmiany biegów.

A propo kosmicznych kolorów silnika np reno miało serię premiumek których pokrywa zaworów była koloru niebieskiego.

Kwestia gustu ok ale by odrazu takie stwierdzenie

w realu nie ma takiego czegoś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po prostu to jest moje zdanie, nie myśl, że Ciebie krytykuję czy coś w tym stylu, po prostu ja sam taką Scanię robię, dużo silników od niej oglądałem i uważam, że takie połączenie kolorów jest mało realne.

Jeśli Ciebie w jakikolwiek sposób uraziłem, to przepraszam.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po prostu to jest moje zdanie, nie myśl, że Ciebie krytykuję czy coś w tym stylu, po prostu ja sam taką Scanię robię, dużo silników od niej oglądałem i uważam, że takie połączenie kolorów jest mało realne.

Jeśli Ciebie w jakikolwiek sposób uraziłem, to przepraszam.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, po prostu to jest moje zdanie, nie myśl, że Ciebie krytykuję czy coś w tym stylu, po prostu ja sam taką Scanię robię, dużo silników od niej oglądałem i uważam, że takie połączenie kolorów jest mało realne.

Jeśli Ciebie w jakikolwiek sposób uraziłem, to przepraszam.

;)

Zapraszam tutaj viewtopic.php?t=7342&postdays=0&postorder=asc&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Trochę porobiłem przy modelu, i natknąłem się na dylemat. Ze złomu wyciągnąłem siodło który jest na "szynach regulacyjnych" (zdjęcie nr2) jest jeden problem szyny są spod mana i rozstaw się z ramą nie zgadza i trzeba do tych szyn podkleić poprzeczki jak już to zrobiłem. Moje pytanie brzmi która opcja lepsza nr tradycyjne siodło czy 2 z siodłem regulowanym?

Opcja nr 1

359d44b4fb5f4d41.jpg

 

Opcja nr 2

b50808014fa8646b.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć ale na szybko robione jeszcze nie moim aparatem.

 

I jescze jedna prośba ma ktoś może zdjęcie takiego siodłą na tych szynach?? Jak to dokładnie wygląda, miałęm Premiumke na warsztacie z takim siodłem ale się nie przyjrzałęm jak to wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.