Skocz do zawartości

Scania 143 - Ciągnik siodłowy 6x2


truckman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy takim wykonaniu jakie zademonstrowałeś to wersja 2 odpada. Wygląda wręcz fatalnie. Gdybyś to dopracował tak aby szyny były bliżej ramy albo w tym miejscu pogrubił odpowiednio ramę to wtedy było by ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilonzo nie chciał bym być uper.. ale ostatni dostałem niezłą zjebke za nieczytanie treści wyższych postów. Wzoruję się na scani z ZTE Katowice. Zresztą i tak nie ważne już doszedłem do wniosku że robię scanie z normalnym siodłem, do tego drugiego siodła musiałbym zrobić tzw półramę co na moim poziomie zaawansowania modelu jest nie możliwe.

 

Tu jest fotka właśnie przedstawiająca sytuację gdy siodło jest wąższe niż rama, te dwa płąskowniki to tzw półrama i takie płaskowniki musiał bym zrobić w swojej babci ZTE Katowice.

e61584a1d4584d20.jpeg

 

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

EDIT Moje niedopatrzenie Kątowniki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po wielo tygodniowych dłubaniach w nocami (sklejałęm w nocy stąd brak zdjęć, bo jak kończyłem to już nie było sił) urodziło się coś takiego. Jest kilka miejsc z których nie jestem dummny, nie pokazuje też tego co jest pod kabiną bo to woła o pomstę do nieba, mój wielki ale to wielki błąd, zrobiłęm wygłuszenie pod kabiną, jak się okazoło po przymiarce kabiny (była już posklejana) że wygłuszenie jest za gróbe i pod kabiną silnik się nie chce schować. Całą noc dłubałem by zerwać wygłuszenie dlatego też jest pełno paprochów na karoseri. Są miejsca w których nawet nie wprawione oko dojży buble. Kalki to te które opisałem w dziale "Jak pokazać..."

 

Dobra dość mówienia:

3f84130db2529569m.jpg

Zdjęcie dużych rozmiarów

79e2de99432ee540.jpg

f4aa7994b847ea5a.jpg

8a242e94b7a89c67.jpg

02a0c39c380345e1.jpg

226989f7d1adb590.jpg

6e866e69254a9d85.jpg

488dc06fda5e2f99.jpg

82c3064bd9878797.jpg

 

Wszelkie słowa krytyki i nie tylko mile widziane

 

PS> Jeśli ktoś chce ją kupić zapraszam http://www.zte.katowice.pl/pl_sprzedaz.htm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1340576.jpg

 

Te niektóre ''wgłębienia'' zakryje osłona

 

Ale jak by nie patrzeć to bardzo ładna Scania A za kalki Masz u mnie wielkie

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raben drzwi są otwierane, można je zamknąć i otworzyć, w wcześniejszych postach jest co i jak.

 

misiek14pl mówiłem juz o tym, ten typ tak ma

 

Paweł216 Słupki są nie doalowane masz rację, przy zakładaniu kabiny nadłamały się zawiasy i poprostu podkleiłem je kawałkiem PCV i nie zdążyłem jeszcze pomalować.

 

Bodzio jeden z nielicznych co zauważył szczałki pokazują miejsce łączenia przedniej ściany z dachem, całą ta linia jest tam zaszpachlowana i osobiście nawaliłem tam dużoooo kleju gdyż w standardzie przednia ściana jest jeszcze mocowana do bocznych, a że ja mam drzwi to w dodatku że one obciążają przednią ściane, to jeszcze ta ściana nie ma połączenie z bocznymi. Poprostu kwestia przeróbek które wprowadziłem wpłyneły na kształt tego. A jak już wspomniałeś będzie tam osłona.

 

PS> W rzeczywistości te wgłębienia się tak nie żucają w oczy

 

 

PYTANIE: Chcę do nieje zrobić makietę bo ilość odstających elementów mnie przeraża i teraz moje pytanie:

Czy macie jakiś pomysł na makietę (wymiary 40*20 bo taki mam akwarium ) ?

Jakich kolorów urzyć na podstawę, a moze na lustrze go pstawić?

 

Ja bym to widział tak że zrobić podłoże deska to wiadomo ale okleić podłoże papierm ściernym albo taką matą do makiet kolejowych:

http://www.allegro.pl/item539152042_noch_00260_mata_wiosenna.html.

 

Czekam na propozycje bo na chwilę obecną nie mogę się zdecydować :(

 

PYTANIE 2:

W jaki sposob przymocować model do podstawki, nie przyklejając go za opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.