Skocz do zawartości

[G] Jagdpanzer 38(t) Hetzer (early version) - Academy, 1:35


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Oto jeden z fajniejszych niemieckich „panzekampwagenów” z czasów II WW 1f642.png:-) 

Pomyślany jako lekki niszczyciel czołgów, okazał się, wg dzisiejszych ocen, jednym z najlepszych niemieckich niszczycieli czołgów w czasie II wojny światowej. Posiadając PRAWIE (co stanowi jak wiadomo szaloną różnicę wink4 ) siłę ognia „Pantery”, był od niej znaczne niższy i zwrotniejszy, przez co w sposób dość istotny wzrastała jego żywotność na polu walki. Ten egzemplarz PRAWDOPODOBNIE służył w 8. Dywizji Kawalerii SS „Florian Geyer”.

hetzer_final_01.jpg

hetzer_final_02.jpg

hetzer_final_03.jpg

hetzer_final_04.jpg

hetzer_final_05.jpg

PS. z góry przepraszam za te odblaski gdzieniegdzie - mam do d... ledy w namiocie bezcieniowym... :-/

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo spasowales lewą gaskę z tyłu i prawą z przodu. Te obicia na jarzmie fatalnie wyglądają jak dla mnie (a skrzynka narzędziowa jak nowa). Poza tym bardzo mi się podoba. Podstawka dodaje smaku choć przydałoby się trochę "brudu" na niej. Klocek drewniany wydaje mi się, że zdecydowanie powinien być w kolorze naturalnym, zaimpregnowanym.

Baaaardzo podobają mi się boczne ekrany!

 

Model generalnie sprawia pozytywne wrażenie :) gratuluję!

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To moje pierwsze takie brudzenie, więc błędy MUSZĄ wystąpić :mrgreen: Z klockiem masz rację - rozpędziłem się i pomalowałem wszystkie narzędzia jako metalowe...

Acha, podstawka to taki obrotowiec od Tamki (zobacz jak działa w mojej „germańskijej kolekciji”. Ale skoro się podoba to chyba muszę popełnić jakąś „brukową dioramkę” :D

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w całości odbioru jak najbardziej na plus choć jest parę niespójności. Uwagi mam bardzo podobne co Enten: obicia na jarzmie za grube i bardzo rzucają się w oczy - kontrastują z nieruszoną przednią płytą ale obicia to b. śliska sprawa. Te na burtach pojazdu są ok. Koła masz dość obficie oblepione błotem a gąsienice wydają się być zbyt czyste w porównaniu do nich (zewnętrzna strona). Poza tym gąski nierówno siadły. Krzyże belkowe też wydają mi się jakieś takie dziwne jakby to naklejki były. Lufę bym trochę okopcił. To tyle jeśli chodzi o marudzenie.

Ekrany boczne to po prostu jest coś co robi ten model. Uzyskałeś świetny efekt przestrzenności i ich zużycia i jeżeli jak piszesz to Twoje "pierwsze takie brudzenie" to naprawdę podziwiam i też bym tak chciał. Cała reszta modelu stoi na bardzo przyzwoitym poziomie i możesz być zadowolony ze swojego dzieła. Miło się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :piwo:

Co do tego błota, to sam się trochę wk... - to było robione suchym pigmentem (AK Dark Earth), ale nie wiedzieć czemu po zastosowaniu na tym pigmencie Fixera (od Miga) zrobiło się błoto... Dlatego gąski nie są pobrudzone bomiała być SUCHA ziemia...

co do pędzla już wiem, że muszę sobie kupić jakiś z długim włosiem do takiej roboty (teraz robiłem to zerówką od Kozłowskiego)

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.