Skocz do zawartości

Junkers Ju 87 B-2 Stuka, Italeri, 1:48


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam galerię modelu niemieckiego bombowca nurkującego Junkers 87 B-2 Stuka (malowanie: 2/StG2 - Russia, July 1941). Robiłem ten model bardzo powoli z przerwami od kwietnia 2019. Ale taki był plan żeby zrobić go na 1 września to jest w 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pochodzę z Wielunia, a miasto to było bombardowane o godzinie 4:40 rano właśnie przez te "Sztukasy". Przez niektórych historyków bombardowanie Wielunia przyjmowane jest za zdarzenie rozpoczynające wybuch wojny. To takie upamiętnienie tego tragicznego zdarzenia z mojej strony. Ogólnie model sklejało się i malowało bardzo fajnie, chociaż podobno nowsze modele Airfixa są lepsze. Brakuje mi dużo do takich mistrzów modelarstwa jak Plasmo lub Scale Hangar 182 (może spróbuję zrobić taki sam model dokładnie tak jak oni wzorując się na filmach na Youtubie), ale myślę że wyszło to całkiem nieźle. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i warsztatu.

Stuka - 01.JPG

Stuka - 02.JPG

Stuka - 03.JPG

Stuka - 04.JPG

Stuka - 05.JPG

Stuka - 06.JPG

Stuka - 07.JPG

Stuka - 08.JPG

Stuka - 09.JPG

Stuka - 10.JPG

Stuka - 11.JPG

Stuka - 12.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba i nie widzę większych błędów. Mam pytanie zwiazane z tym modelem bo z tego co piszesz model przedstawia chyba maszynę biorąca udzial w kampani wrześniowej i zastanawiam się czy te samoloty jako maszyny dwu-trzyletnie byly tak wyeksplatowane. Moim zdaniem jako maszyny czasu początku wojny powinny miec troche delikatniejsze odrapania ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamo722 napisał:

Model mi się podoba i nie widzę większych błędów. Mam pytanie zwiazane z tym modelem bo z tego co piszesz model przedstawia chyba maszynę biorąca udzial w kampani wrześniowej i zastanawiam się czy te samoloty jako maszyny dwu-trzyletnie byly tak wyeksplatowane. Moim zdaniem jako maszyny czasu początku wojny powinny miec troche delikatniejsze odrapania ale mogę się mylić.

 

W dniu 28.08.2019 o 09:27, Stalooki napisał:

Przedstawiam galerię modelu niemieckiego bombowca nurkującego Junkers 87 B-2 Stuka (malowanie: 2/StG2 - Russia, July 1941).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, samoloty te latały bardzo długo, tak więc były już wysłużone później. Latały np. w bitwie o Stalingrad w mrozach. Ten jest właśnie z 1941 i moim zamiarem było go trochę ubrudzić. Np. kamuflarz jest trochę zatarty, są te otarcia. Zaczynały już w kampanii wrześniowej ale ten jest już późniejszego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Stalooki changed the title to Junkers Ju 87 B-2 Stuka, Italeri, 1:48

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.