Jump to content

LarwaKraft

Members
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Cut No

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam! Na początku wojny czerwone litery kodowe posiadały białe obwódki bo inaczej zlewały się z ciemnym kamuflażem. Potem z nich zrezygnowano bo myliły z daleka myśliwców Luftwaffe. Po prostu z daleka kojarzyły się z polskimi szachownicami. . Przypadek pomylenia Stukasa z Karasiem. Co do syren tzw. "trąb jerychońskich" to w kampanii w Polsce Ju 87 nie posiadały ich. WOGÓLE. Potwierdzają to dostępne fotografie. Pozdrawiam Krzysztof
 2. Witam! Jak chcesz zrobić T6+GK Neuberta to litrka G czerwona z białą obwódką bo to była 2 Staffel. Z takiego https://www.misterkit.com/product/17476857/junkers-ju-87-part-2 zestawu zlepisz cały kod. Kalki Print Scale kupowałem w Martoli kiedyś bez problemu. Popytaj. Pozdrawiam Krzysztof
 3. Zużyty bo w malowaniu już po kampanii wrześniowej, Nad Polską latały inaczej pomalowane. ;)
 4. Stringi w USA pojawiły się dopiero w latach 80-tych. No chyba, że ta lejdi ma pas do pończoch, a ta gruba krecha to zarys pośladka ;) A wnętrze i tak wymiata. Piękna robota.
 5. Karaś B to inna bajka. Zależy czy wczesny czy późny, czy wczesny po remoncie. Który jest który łatwo skumać dzięki Panu Krzysztofowi Sikorze i jego artykułowi w miniR nr.95 oraz własnej analizie fotografii. Ale zaprawdę powiadam Wam. Każde snucie własnych teorii na temat malowania wnętrz polskich maszyn wrześniowych na forum publicznym (modelarskim) może skończyć się linczem lub chorobą psychiczną spowodowaną przez innych "teoretyków" tegoż tematu. Więc lepiej pogadajmy na priv. i po świętach. nie zaśmiecając Koledze relacji. Pozdrawiam. Krzysztof Wesołego Alleluja.
 6. Wiem, że temat malowania wnętrza jeszcze nie został w pełni odkryty. Jak dla mnie za dużo wszędzie brązowego. W instrukcji użytkowania są zdjęcia wersji "a" gdzie doskonale widać, w których miejscach wnętrze samolotu jest w naturalnej barwie aluminium, a w których posiada jakiś kolor. Sam aktualnie robię wnętrza PZl-42 i PZL-23a i nie zrobię tego jak pokazuje instrukcja IBG. Będzie po mojemu. Też źle i też dobrze ale bliżej tego co zdrowy rozsądek mi podsuwa po analizie dostępnych fotografii. Oglądam dalej, kibicuję i pozdrawiam. Krzysztof. P.S. Z pomysłu z tablicą skorzystam. Pięknie.
 7. Jeśli chodzi Ci o model Lublina z firmy Aeroplast to nie jest on wcale taki zły. Powiem więcej jest BOGIEM dla tego jastrzębioka.
 8. Witam! Świetny model, przypadkowe wypłowienia bym zostawił. Jakiejś specjalnej krzywdy temu malowaniu nie robią, a dodają smaczka. A mam pytanie z innej beczki. Wiadomo, że np w Bitwie o Midway załogi były dwuosobowe. Zawsze zastanawiało mnie jak strzelec przełaził do środkowego stanowiska i czy w ogóle musiał tam przełazić. Patrząc na wyposażenie kabiny załogi jakoś nie widzę możliwości przemieszczania się strzelca w te i we wte.
 9. Ten schemat jest idealny. Polskie khaki połączone z szarym (może morskim) idealnie mi pasuje. Nie pasuje mi tylko nr dwucyfrowy no i jak kolega wyżej napisał rozmieszczenie szachownic powinno być jak najbardziej polskie. Piękna robota, pozdrawiam. I szachownice jak najbardziej biało czerwone.
 10. Świetnie to wygląda. Patrzę na mój zestaw nie zaczęty i raczej brak mi umiejętności. Kibicuję i czekam na finał.
 11. Kurde balans, fajny. Czekałem na niego. Szkoda tylko, że przez tą owiewkę nie da rady z wersją Z-1, ale jakoś to przeboleję. Wielkie dzięki za in-boxa.
 12. Wesołych świąt d la la la wszystkich! Miłujta się i nie wk...wiajta. Hopsasa na wysokości i do przodu.
 13. Ooo Stukas B-1 w 1/72! W takim razie muszę skończyć swoją przeróbkę z Revellowskiego B-2, bo widzę, że kolejny B-1 szykuje się na stół. Albo na razie do szafy. W każdym razie na pewno go kupię do kolekcji.
 14. edit: Tytuł filmu: Romans z intruzem. Dobry film, polecam wszystkim, którzy interesują się Polską międzywojenną. http://superfilm.pl/film-Romans-z-intruzem tam w filmie jet niezły tekst: jeśli to prowokacja?
 15. No ale żeś teraz pojechał... Wolę w realu replikę pantery na ruskim podwoziu niż takie gówno, które zaprezentowałeś. A oglądałeś kiedyś polskie kino o wrześniu 1939 w którym jeżdżą niemieckie czołgi? Ja oglądałem i gwarantuję Ci, że to nie są niemieckie czołgi. Jednak scena robi wielkie wrażenie. Jeśli widziałeś ten film to wiesz o czym mówię. Chyba, że dla Ciebie historia to WarTanks lub inny shit.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.