Skocz do zawartości

Pz III Ausf J 1:35 Dragon-Pudło


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Za namową 1 z Was,wrzucam kilka fotek,owego modelu(uprawdopodobnienie,ze ja..to lepię do kupy).

Sama sztuka,średnio składalna,trochę szpachli itd.

Modelarz na poziomie średnim ,nie będzie miał większych problemów ze zlepieniem tego Panzera.

Instrukcja mało czytelna dla nowicjusza,ramki zdublowane literowo,kilka "A" "B" itd(przekładania A i B sporo,podczas montowania/wycinania)

Lepiej mieć jakąś książkę ze zdjęciami tanka,włączona opcje szukaj na forach modelarskich,oraz wyszukiwarkę google-lepiej mieć cokolwiek więcej,aniżeli to co proponuje producent,prawda?

Model w fazie mocno "przedpołowowej"-czyli prawie się cieszymy,ale to jeszcze nie to.

Zapomniałem pstryknąć zdjęć z kolana,górna warstwa/część traków/gąsienic,leży i schnie na oknie(poukładane,podczas klejenia na lekki zwis,czyli czołg stoi..[poniekąd,ułatwia malowanie kadłuba,na zakończenie dodajemy koła,następnie gąsienice).Spód traków dam dopiero podczas zakończenia malowania kół i prób śladów eksploatacyjnych , jakieś obstukanie(może być młotkiem)...wedle mody modelarskiej,niekoniecznie zgodnej z realiami(o co toczą się zażyłe dyskusje - efektywność,czy efektowność - szczerze to nie mam zdania w tej kwestii,robię jak widzę...rzec by można pod oko,jak pędzel/fantazja poniesie.

Tak samo ma się sprawa ogólnych wyblaknięć,przecież wbrew pozorom,ta farba na czołgach nie była tak kiepska,jakby jej rocznik produkcji wskazywał,a tym bardziej nasze artystyczne zapędy-robimy dla siebie,dla Innych.

To chyba na 1 raz byłoby tyle o modelu i powiązaniach

 

 

Tak,by nie powielać wątków gdzie indziej,drogą "wkupna" ,przedstawiam: szafka ze złotem,nieznaczna ilość,około 20% zapasów na zimę(życie) modeli moich jak i syna(chorzy w modelach się nie litują,po prostu rozumieją)

No i fotka cichego świadka tego ambarasu,oraz strażnik,Naszego męskiego sanktuarium,pająk-ptasznik

th_ResizeofP3222058.jpg

th_ResizeofP3222055.jpg

th_ResizeofP3222054.jpg

th_ResizeofP3222053.jpg

th_ResizeofP3222051.jpg

th_ResizeofP3222047.jpg

th_ResizeofP3222046.jpg

th_ResizeofP3222045.jpg

th_ResizeofP3222044.jpg

th_ResizeofP3222042.jpg

th_ResizeofP3222041.jpg

th_ResizeofP3222037.jpg

th_ResizeofP3222039.jpg

th_ResizeofP3222038.jpg

th_ResizeofP3222060.jpg

 

Rafał J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ładne zapasy, no nie powiem... a częsci są zduplikowane bo to Dragon Smart Kit, prawie dwie panzer III mozna zbudować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,wersja z dopancerzeniem i bez-wczesny i późny Ausf J,ale jak ktoś się uprze zrobi i mid,bez osłony jażma,dając płytę czołowa itp.

Celowo nie dałem koloru/jednostki,po prostu nie wiem(rzadko kiedy planuję,najczęściej,dochodze do tego wieczorami,jak wszyscy śpią,włacznie z psem,strażnikiem...,troszkę taśmowo robię maluchy,a 35 sprawia mi frajdę..i lubie wysłać cmoka,na złość Żonie..do modelu;)(nie do Niej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT-pająk,jak pająk..chyba Nas się bardziej boi,niż my jego.

A wyobraźnia(domysły),całkiem wskazane,w końcu 4um modelarskie.

Pozostaje tylko korzystać zeń

 

 

p.s. Tyle PW od Was mile mnie zaskoczyło,dziękuje Wam i pozdrawiam..jajecznie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapasy zapasami-bardzo ładne zresztą, lecz mnie bardziej interere ta

pz III. Mógłbyś coś więcej na jej temat?

Ar2r

Jest to zestaw Dragona (2 w 1) nr kat 6394,co do samego modelu,dość mocno rozpisałem się na wstępie.

Jeśli cokolwiek konkretnie chcesz wiedzieć,pytaj.

 

 

Dziś model jest już prawie w połowie wykończony,jednak dalej to jeszcze nie to,pomimo,że już się cieszymy.

Ostatni gwizdek,na poprawki,łatanie dziurek itp.

Malowanie oraz kalki-propozycja jednego,z 8 malowań producenta.

Ja wybrałem 24 Pz. Div-Stalingrad 42`-czyli model wczesny,a wygląda w chwili obecnej tak:

P3252071.jpg

P3252070.jpg

P3252062.jpg

P3252068.jpg

P3252064.jpg

Następnie washe,filtry jakieś obicia,doklejenie narzędzi,anten,lin....czyli to,co w sumie zajmuje najwięcej czasu.

Pozdrawiam

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę do kolejnego etapu,czyli nakładanie gąsienic.

Przed wsunięciem górnych odcinków,pomalowałem je i dałem trochę syfku.

Jeślibym tego nie zrobił,mogłoby dojść do brzydkiego efektu końcowego(malowanie traków na czołgu)...z pomazaniem(zbędnym) modelu włącznie.

Troszkę obity,powklejane szyby w wizjerkach itp.

Po zakończeniu tego etapu,dojdą narzędzia,linka holownicza,jakaś rdza gąsienic zapasowych i finalne utytłanie.

Korci mnie jeszcze,by dać flagę na tyle pojazdu,tylko jeśli będzie napięta..zasłoni sporą część tanka.

Model wygląda tak :

P3272087.jpg

Acha,bo zapomniałbym.

Należy pamiętać,jakich dokładnie kolorów farb użyliśmy do gąsienic,by później można było tę spodnią część :dorównać" do górnej.czyli:

jeśli mieszałem jakiś kolor,muszę pamiętać by zostawić sobie ten sam odcień na później,zapamiętać kolor ziemi itd.

To tyle na dziś

 

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, choć gąski to trochę mu za mocno wiszą. W III i IV-kach zwisów praktycznie nie ma. Jakimi pigmentami kurzony?

 

 

 

Fakt,nieco "popłynąłem" z nimi....bo to tak ładnie wygląda....ciutkę naprostuję ;)

Mig,proszek i płyn

 

 

Dumo:

 

Być może,jednak nie jest to efekt finalny.

Na razie wszystko jest w bardzo małym stopniu zróżnicowane kolorystycznie,będzie troszkę inaczej.

Co do samego umiejscowienia,cóż,spierał się nie będę,ale i racji nie przyznam,kurz..to kurz,siada gdzie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć dokładnie jaki numer pigmentu i czym rozcieńczałeś??

 

Jasne że tak !

P030

P030+P028

a "zupa" to P246

 

Ja akurat mam pod ręką terpentynę balsamiczną Renesans,ale czym rozcieńczysz to indywidualna sprawa,dość szeroko opisywana przez modelarzy.

Może być także alkohol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,te pigmenty używam 1 raz i prawda jest taka,że jeden kolor nic Ci nie da.Musisz kupić kilka ,w różnych tonacjach brązów ,by nimi manewrować-dla ziemi,pyłu,czy rdzy .

Do poprzedniej IV nie użyłem w ogóle pigmentów,wszystko to farba i szpachla Vallejo.

Nie powiem Ci,czy się opłaca,tę decyzję musisz podjąć sam.

Ja,ze swojej strony napiszę,że mi odpowiadają,są świetnie zmielone i np.Talen ma mniej" cukru w cukrze"(dla mnie)

Im więcej użyję,tym doświadczenie wzrośnie,na chwilę obecną strzelam zdrowaśki przed każdym użyciem.....mając nadzieję,że kara nie będzie bolesna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej użyję,tym doświadczenie wzrośnie,na chwilę obecną strzelam zdrowaśki przed każdym użyciem.....mając nadzieję,że kara nie będzie bolesna ;)

 

 

koszta bolą!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap już końcowy

doklejone i pomalowane narzędzia,światła,klakson.

Lina będzie,kiedy...tego nie wiem,na razie brak mi na nią pomysłu.

Gąsienice,po naprostowaniu(za szybko je wsunąłem zwrotnie i nad ciepłym grzejnikiem,nocą,wróciły do "wielkozwisu"-widocznie siła wyższa chce,by tak było-na władzę nic nie poradzę)

Jeśli sie uda,już w 100% model będzie dziś w galerii,muszę odczekać do odpowiednich warunków oświetleniowych.

Dzięki za "kibicowanie",rady i porady.

ResizeofP3292211.jpg

ResizeofP3292206.jpg

 

 

pozdrawiam i do "zobaczenia" ...przy kolejnym modelu

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszedl Ci ten model. Naprawde jestem pod wielkim wrazeniem.

Podoba mi sie nieregularnosc brudzenia i samo brudzenie, ten czarny stary brud + na to piasek naprawde pieknie.

Wielkie Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.