Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Temat będzie kontynuacją wątku z dawnego forumowego projektu Tuning.. no własnie model zaczęty w 2010 i dalej nie skończony trochę wstyd ? Od ostatniego wpisu tutaj

 

sporo się zmieniało, było wiele koncepcji na ukończenie modelu ale zawsze było coś co sprawiało, że modele szły na dalszy plan. Część zdjęć z tamtego tematu poszło w las stad tez nowy temat. Plan na model oczywiście jest inny więc w skrócie, model ma być połączeniem kilku stylów tuningu muscle car's czyli pro touring, restomod, hot rod czyli klasyka z dodatkiem nowoczesności i 21 wieku ale dalej z seryjnym silnikiem na gaźniku. 

Inspiracja choć pewne zmiany będą

thumb-1920-297137.jpg

 

Na ten moment karoseria jest już pomalowana i w trakcie polerowania i częściowo złożone wnętrze z dodanym flockiem.

0ddtH0n.jpg

yq1eQO0.jpg

qTQaSBO.jpg

PDM1PW1.jpg

SscRQl4.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Prowadząc monolog dalej. Karoseria została prze polerowana oraz położyłem bmf, zostało zrobić panel lines oraz wyczyścić z resztek kleju po bmf i odcisków. Wnętrze natomiast zostało skończone i czeka na montaż w karoserii z niego jestem najbardziej zadowolony. Od siebie dodałem biodrowe pasy, flock oraz czasopisma co by nie było nudno. 

Li2uii8.jpgm5GQoZS.jpgZtjzWEw.jpgfNuz2MM.jpg3nJbjKS.jpgSfubZH6.jpgCL2VQyY.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o bare metal foli czyli po prostu folia aluminiowa z klejem. Używa się jej do imitacji chromów, aluminium, złota. Jest dosyć cieńka dzięki czemu nie widać prawie łączeń i jak dla mnie wygląda i sprawdza się o wiele lepiej niż malowanie takich ramek Molotowem (marker imitujący chrom) czy innymi alcadami itp. 

Tymczasem zacząłem robić silnik na razie pomalowany blok na kolor hemi Orange, pokrywy zaworów oraz kolektor dolotowy plus reszta osprzętu w trakcie malowania przyszykowania do montażu. 

OQfsUWn.jpgNTQyxho.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oglądając fotki na PC stwierdzam, że muszę popracować jeszcze nad jasnością i ogólną jakością zdjęć.  Co do modelu, to skończyłem silnik i jestem z niego zaraz po wnętrzu zadowolony najbardziej, od siebie dodałem kable zapłonowe na wzór msd plus cięgno gaźników. Pozostałe okablowanie dojdzie już gdy silnik będzie na stałe zamocowany w karoserii. Filtr powietrza jest tylko przyłożony, muszę zmyć z niego chrom i pomalować na srebrno lub coś innego wymyślić, dylemat mam tez do kół. Obecne są zdecydowanie za duże z tyłu więc albo będą 4 takie jak z przodu lub będę szukał innych kół a z tym ciężko.

 reggEAI.jpg

ikYf8DW.jpg

1oyfaCh.jpg

wx4Jk6F.jpg

xeTpYYe.jpg

D4ySE3z.jpg

WcFxCCF.jpg

hgWAU3S.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.