Skocz do zawartości

Volo FH 4 Globetrotter XL


Knapik

Rekomendowane odpowiedzi

Przewody jak możesz to zrób od nowa. Żółty i czerwony grubszy a czarny cieńszy. Czarne kable mają być dwa (są to elektryczne, a czerwony i żółty powietrza). Jakiego washa będziesz używał?
Podest z blachy tez bym "urealnił". Weź małe wiertełko i ponawiercaj w odpowiednich miejscach dziurki. 
Koła są już przyklejone? Jeżeli nie to skróć piasty, te są za długie.

Nie rób nic na szybko. Lepiej dwa razy zapytaj a później składaj do kupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja bym był ostrożny z tym wierceniem dziur - jeżeli rzędy otworów nie będą idealnie proste, nie będzie to wyglądało dobrze. Lepszy efekt da tu czarny wash. Na czarnym elemencie można jeszcze spróbować delikatnego przetarcia suchym pędzlem farbą w kolorze ciemnoszarym (bo czarny wash na czarnym elemencie... sami wiecie).

Jeśli już to warto się zaopatrzyć w zestaw wierteł tak od 0,6mm do 1mm. Wiertła cieńsze niż 0,6 są dosyć trudne w używaniu, ciężko znaleźć uchwyt, który by je dobrze łapał, bardzo łatwo za to je uszkodzić. Można taki zestaw kupić w sklepach z elektroniką - też tam mają drut lutowniczy o średnicach poniżej 1 mm, taki drut bardzo dobrze się nadaje do wykonywania przewodów ułożonych na stałe.

Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, pomalowałem kabine i reszte elementów białym matem, później położyłem kolor. Na kabine poszła tylko jedna warstwa ponieważ skończyła mi sie farba i czekam na druga puszke. Chyba za dużo farby mi uciekło w powietrze. Zastanawiam sie czy położyc jeszcze lakier błyszczący:roll:?

Na silnik i zbiorniki poszedł czarny wash. Silnik wyszedł nawet ok, ale zbiorniki spaprałem chyba totalnie...

Blache przewierciłem wiertełkiem, wydaje mi sie że jest ok tylko musze pomalować ją jeszcze raz.

Przewody zrobie z drucików firmy aber.

 

 

 

 

 

 

 

 

20191008_222420.jpg

20191010_163320.jpg

20191010_163655.jpg

20191010_170304.jpg

20191007_193124.jpg

20191007_193133.jpg

20191008_222225.jpg

20191010_163409.jpg

20191010_170803.jpg

20191007_193027.jpg

20191010_194414.jpg

20191010_194443.jpg

Edytowane przez Knapik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Volvo już prawie skończone. Zostało tylko przykleić osłone przeciwsłoneczną, zamontować kable jak wyschną i poprawić szyberdach bo troszke mi klejenie nie wyszło :neutral:.

Może nie jest idealnie zrobiony ale na półce prezentuje sie świetnie :) 

Lepsze fotki dodam w galeri.

 

20191014_202059.jpg

20191014_202209.jpg

20191014_203348.jpg

20191014_203204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Na zdjęciach co prawda nie widać zbyt dużo, ale to co jest, jest co najmniej przyzwoite - wielu modelarzy chciało by coś takiego zbudować. Czekam na więcej fot, a na razie gratuluję i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. 

Mam pytanie, malowałem przy naczepie zamknięcie od paleciary białym podkładem "tamiya surface primer" rozcienczonym mniej wiecej 1:1 z rozcienczalnikiem "tamiya lacquer thinner" i wychodzi mi strasznie chropowata powierzchnia taki jakby piasek. Co robię nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, model kozacki, ale szkoda, ze nie oszlifowales laczen na moscie napedowym i nie przerobiles tylnych piast. Te z Italeri nigdy nie beda wygladaly dobrze, chyba, ze w ciagniku balastowym z reduktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.