Skocz do zawartości

Volo FH 4 Globetrotter XL


Knapik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wygląda dobrze! Rozumiem, że ma być czysty - brudzenia nie będzie? Może jednak delikatny bardzo czarny wash by się przydał, żeby było chociaż jakieś cieniowanie? Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Brakuje mi w tym modelu okablowania. Wtedy ten model nie staje się tak "zabawkowy". Odmę pomaluj na czarno ponieważ to plastikowa rurka. Co do washu obczaj sobie filmiki na YT. Prosta metoda a daje dużo realizmu tak jak pmroczko mówił. Staraj się szlifować ślady łączeń. 

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki Volviaka:

Zamontowane zbiorniki i nadkola, pomalowane felgi na srebrno i rzucony błyszczący lakier bezbarwny.

I mam pytanie czy kabine jeszcze raz malować podkładem czy juz mogę położyć kolor? Wydaje sie że żadnych nierówności już nie ma.

20191003_202417.jpg

20191003_202501.jpg

20191003_200029.jpg

20191003_205930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jery napisał:

Lepiej jakbyś, dla pewności, jeszcze prysnął podkładem. Przynajmniej w miejscach przeszlifowanych.
Fajnie Ci idzie :super:

Potwierdzam. Koniecznie. Inaczej będziesz musiał bardzo grubo położyć farby. Ponadto pod jasne kolory (np. żółty, jaskrawa czerwień) dobrze jest na podkład trysnąć lekko białą farbą, aby kolor właściwy nie wyszedł zbyt ciemny. Na konkursach widziałem np. sporo różnych ferrari w kolorze wiśni. To najczęściej efekt kładzenia czerwonego na szary podkład. Weź to pod uwagę, jeśli Twój niebieski ma być bardzo jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Knapik napisał:

Z białych farb mam tylko błyszcząca tamiya, to moze być?

Jeśli malujesz tamiyami to jak najbardziej może być. Farby matowe trochę lepiej kryją, ale tu chodzi o położenie lekkiej mgiełki dla rozjaśnienia, więc nie ma to aż tak dużego znaczenia.

Na przyszłość dobrze jest zaopatrzyć się w biały podkład, albo biały primer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Knapik napisał:

O resztę okablowania też mi chodziło ponieważ przyda się na przyszłość ;), pewnie też najlepiej z żyłek robic.. ?

 

Zwykłą żyłkę ciężko się maluje. Trzeba ja zmatowić. Można kupić czarną żyłkę. Ponadto różne rzeczy można wykorzystać. Cienkie przewody elektryczne, drut miedziany, cynowy, ołowiany, rurki plastikowe. Ja już tego sporo nakupowałem, głównie na stoiskach przy okazji konkursów modelarskich.

Gotowe przewody łączące naczepę można kupić w sklepie Banzai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.