Skocz do zawartości

Ural 4320 1:35 Zvezda


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam ponownie swoją przygodę z modelarstwem i chciałbym złożyć w/w ciężarówkę. Kiedyś składałem modele, ale niewiele malowałem, a nigdy nie nanosiłem "efektów".

To co chciałbym uzyskać na końcu drogi powinno być zbliżone mniej więcej do :

 

image.png.e9e530ec9b9aede597254d8442a0de6b.png

 

Będę malował pędzlami, używając lakierów (Topcoat gloss i Tamiya semi gloss) i podkładu w sprayu (Tamiya surface primer gray) oraz efektów (AK engine grime, Vallejo mud and grass, Italieri wash dark brown) i farb Italieri (gloss black, Flat Russian Armor Green). Klej tamiya extra thin.

 

Żeby zanadto nie wyprzedzać wypadków chciałbym póki co zapytać :

1. Mój model można wykonać z zamkniętą szoferką i komorą silnika lub je otworzyć. Nie wiem jeszcze jak postąpię, zależy jak wyjdzie sam silnik, który będzie królikiem doświadczalnym i chcę go wykonać od A do Z zanim wezmę się za resztę. Rodzi mi się jednak pytanie : czy blok silnika powinienem lakierować przed montażem do komory, czy po? To samo tyczy się elementów wnętrza szoferki. Chodzi o to, że nagar na silniku (według tego co czytałem na forum) powinienem położyć na lakier błyszczący więc w sumie przed, żeby nie lakierować wnętrza komory? Wtedy będę kleił element całkowicie już ukończony, po lakierach, washu itd? Samouczki, które widziałem skupiały się na czołgach i samolotach, tam nie było problemu lakierowania wewnętrznych przestrzeni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik chciałbym pomalować w kolorze aluminium/gunmetal z czarnymi elementami jak np głowice, wentylator i paski. Nagar zamierzałem wpuścić w zakamarki silnika, żeby nie był taki „nowy” tj w okolice pod uszczelkami głowicy, przy misce olejowej i nieco na zewnątrz. Wyczytałem, że żeby nakładanie tych zabrudzeń miało sens muszę nałożyć błyszczący lakier na malowanie (aluminium z elementami czerni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to technika malowania to jedno , a logistyka montażu to drugie . Jak chcesz mieć otwartą maskę , to silnik musisz pomalować osobno i zamontować go na koniec przy montażu całego pojazdu do kupy -> silnik do ramy , szoferkę do ramy z silnikiem  itp .

ozc1qETh.jpg

EkRkBoDh.jpg

WH94cORh.jpg

Yfg6vvZh.jpg

tbeEgaxh.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zmasakrowałem tą ciężarówkę w sposób niemiłosierny, ale cóż to było dawno.

 

Postanowiłem ją więc trochę odratować i plan jest zrobienie "cywila".  Nie wszystko da się naprawić, część elementów jest "luźnych" więc spasowanie nie jest idealne, a części nie dało się odkleić. Stan bardzo wczesny work-in-progress, wczoraj zacząłem. 

 

W związku z tym mam pytanie : czy takie malowanie (chodzi o preshading) jest OK i wygładzi się pod filtrami, czy jednak trochę to przytłumić? Nie mam w ogóle doświadczenia z jasnymi kolorami.  

ural_1.jpg

ural_2.jpg

ural_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.