Skocz do zawartości

Początki mojego modelarstwa


Pyrrus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu też się wypowiem ,pozwolicie że powiem co i jak uważam, że Wojciechu powinneś się zaopatrzeć w podkład Akrylowy z Motipa lub ze Śnieżki, byle by był akrylowy i dobrze malował najlepszy jest z Motipa i ze Śnieżki, ale może też być i z Dupli Colors. A na to można położyć, Lakier kolorowy z Motipa np.ten niebieski co tam chcesz położyć, efekt wspaniały sam wyprubuj P.S Słuchaj również, porad Pretoriana, to dobry spec od modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wojciechu. Dobrze by było żebyś przed malowaniem docelowym kolorem położył podkład na oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię modelu. Dlaczego?? Już tłumacze.

Po pierwsze podkład wyrówna wszystkie mikroskopijnie nierówności, jakieś malutkie ubytki.

Po drugie lakier docelowy, który masz zamiar położyć, będzie się tak jakby "lepiej trzymał" podłoża na które zostanie nałożony.

I po trzecie bez podkładu może się zdarzyć dość nieprzyjemna sytuacja, kiedy kolor plastiku zacznie ci przebijać przez lakier docelowy.

Fakt podkład też swoje kosztuje, nie mniej jednak efekty malowania lakierami na podkład i bez podkładu sa jak dzień do nocy. Także raczej zaopatrz się w podkład.

Aha i jeszcze odnośnie malowania sprayami. Nakładaj kilka cieniutkich warstw na model. Nie staraj się pierwszym malowaniem dokładnie pomalować modelu, bo dasz zbyt grubą warstwę i mogą potem zrobić się zacieki. To tak narazie. Kurcze rozgadałem się

 

Jak jeszcze jakieś pytania to śmiało

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeszcze pomoc to zapodaj mi link jakiegos taniego sklepu i zeby nie zdzierali za przysylke w, którym mógł bym kupić taki podkład. Sory ze tak wypytujei wogole, ale sklejam wlasnie moj pierwszy model, i nie wiem co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki podkład najtaniej dostaniesz w jakimś sklepie z częściami samochodowymi, ewentualnie w mieszalni farb. Bardzo często można je spotkać w sklepach typu Praktiker albo Obi, tudzież Castorama albo w stacjach obsługi samochodów np. Norauto - ja się właśnie tam zaopatruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Słuchaj również, porad Pretoriana, to dobry spec od modelarstwa.

 

To mnie Wojtek rozłożyłeś na łopatki Dzięki za uznanie, ale ja w porównaniu np. do ciebie mam praktycznie zerowe doświadczenie (przynajmniej w kwestii modelarstwa plastikowego).

 

Wojciechu tak jak napisał kolega paffko podkład jest bardzo ważny. Jeśli chodzi o malowanie kilku warstw to uwaga musisz to sam wyczuć. Pewnie wszyscy będą chcieli mnie za to zjechać, ale powiadam Wam, że NIE KAŻDY LAKIER W SPRAYU powinien być nałożony w dwóch i więcej warstwach. Skąd ta nagła zmiana?? Podczas malowania Magnumki na czerwono było tak: dwie podkładu + dwie bazy= armageddon. Dwie podkładu + jedna bazy= całkiem dobra powłoka lakiernicza

Kiedy chciałem położyć dwie warstwy bazy na siebie to za każdym razem pierwsza warstwa mi się ważyła. Jest to jak najbardziej zależne od samego lakieru (firma, rodzaj itp. itd.). UWAGA! Najlepiej psiknąć w jedno miejsce raz, a po jakimś odstępie czasu raz drugi, ay zobaczyć jak się układa lakier.

 

Dobrze jest także położyć lakier bezbarwny tego samego producenta, a pod koniec wypolerować. UWAGA! Pamiętajcie o tym, że lakier bezbarwny kładziemy po MAXIMUM 10 minutach od położenia bazy. Dzięki temu lepiej się powiążą i po każdej następnej wartwie bezbarwnego nie będziemy naruszać strktury bazy. Jeśli chcemy malować w dłuższym odstępie musi być to MINIMUM 24h, ale często i tyle czasu nie wystarcza.

 

Jeśli chodzi o spray Śnieżka chromowany to także go używam i jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Przykład z mojego modelu:

ebf38d5659749c12.jpg

d4ed804783f4e63c.jpg

6a8ccf0dac26187a.jpg

 

Ps. Ponawiam prośbę do moderatorów o stworzenie tematu z poradnikiem dla początkujących, ponieważ jeśli dalej tak pójdzie to zatopimy się w tematach typu : POMOCY itd. (Osobiście mogę podjąć się podstawowych podstaw, ale o tym w porozmawiamy w wiadomym miejscu).

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie odpowiem, ja maluje podkładem pod chrom ale już nic więcej nie daje, ale jeżeli chodzi o podkład i na to lakier z Motipa to musisz bardzo uważać zeby gdzieś modelu nie ubić bo Ci i podkład odpadnie i lakier z Motipa, możesz na koniec spryskać jeszcze kabinę Lakierem przezroczystym akrylowym np. ze Śnieżki ja np. takiego używam po podkładzie i lakierze z Motipa i na koniec ten transparent czyli ten przeżroczysty pozdrawiam. Ja np.podkład czekam jak wyschnie 24godz. potem kłade lakier z Motipa i znowu 24godz. ma schnąć, i transparent i znowu 24godz.czekam w sumie to 3 dni malowania jeden kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady bardzo pomogliście mi. Czyli maluje bak sprayem chromowanym ze śnieżki tak jak kolega Praetorian-ile mniej wiecej kosztuje ten spray?? I jeszce jedno pytanie, a mianowicie-jeżeli rama ciężarówki z pudełka jest czarna to kładziecie na nią jakąś czarną farbę, czy zostawiacie taką ramę jak jest w pudełku?? Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję ramę podkładem ze Śnieżki, na to czarny lakier z Motipa i to wszystko, cena tego spreju umnie w mysłowicach to koszt koło 12-14 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu jesli chodzi o malowanie czarnych części jeśli takie miały być jest kwestią twojego uznania. Jeśli chcesz uzyskać bardziej realistyczny odcień to polecam malowanie. Jeśli malujesz czarnym lub innymi matowymi kolorami to nie jest konieczny podkład (ten często jest po prostu szarym matowym lakierem).

 

Śnieżka CHROM EFFECT tak jak napisał Wojtek- ok. 10-15 złotych.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy gdzie Pretorian prawda, lakiery wróżnych miejscach różnie kosztują ja tylko podałem taką granicę ,ale cena to tak jak Pretorian powiedział 10-15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozi ma rację, lepszy jest szary podkład, ale jak taki kupiłeś to nie wiem czy się nie stanie z modelem, naprzykład niektóre podkłady palą plastik, njlepiej będzie jak sprawdzisz na jakimś nie potrzebny kawałeczku plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem Wojciechu, bo ja zawsze raczej kłade szary, mówie Ci ,sprawdz na jakimś kawałku plastiku pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem Wojciechu, bo ja zawsze raczej kłade szary, mówie Ci ,sprawdz na jakimś kawałku plastiku pozdrowionka.
Raczej nie są to farby plakatówki więc nic nie powinno się stać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.