Skocz do zawartości

Początki mojego modelarstwa


Pyrrus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za tak szybka odpowiedz:)

 

Obejzałem już 7 odcinkow Plastikowego hitu i naprawde wiem juz o duzo wiecej o modelarstwie:) Niestety farbki bede mogl dopiero kupic 1 wrzesnia:( Ale jeszcze kwestia dobrania odpowiednich barw..... jutro dodam zdjecia mojego samolotu i "typ" I podpowieecie mi mam nadzieje jaka mam wybrac game kolorow:) Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie potrzebne kolory znajdziesz w instrukcji do modelu. I proponuje najpierw ją dokładnie przestudiować i przemyśleć, które kolory będą potrzebne. No i oczywiście na początku musisz stworzyć sobie taką jakby bazę farb które będą przydawać się najczęściej. No i oczywiście musisz mieć przynajmniej podstawowe narzędzia: cążki do wycinania, pilniki, nożyk chociaż jeden, pędzle, pęsety no i klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na takich na forach jest o nierobienie tego o co im chodzi czyli podnoszenia sobie ciśnienia i rozwodzenia się nad nimi, co kurde w sumie właśnie robimy i proponuję skończyć ten off topic.

 

No to ja tez sie zastosuje , ale czasami do rozpaczy mnie doprowadzają posty niektórych autorów , w sumie to ja tu niczym nie zarządzam i mi to powinno latać , ale jakoś nie umiem przejść obojętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f40e0e7084fa24f6.jpg

64c7f830e98eb117.jpg

 

 

Wiem wiem....cienko:D... kabina pilota zaklejona....brak szpachli...itd

Ale to jest moj pierwszy model dlatego od jego malowania chce zaczac:) Aby jak cos spartole nie bylo placzu Powedzcie mi jakiej firmy farby mam wybrac...? W instukcjii podane są...: Humbrol, Revell, Gunze Sangyo, Model master... Co mi polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunze i Vallejo

 

No tak ... na pewno bardzo dobra farba i wiekszosc sie z tym zgodzi .

Ale jak kolega zaczyna "kariere" modelarską to niech sobie kupi tylko najpotrzebniejsze farbki i zeby drogo nie wyszło poleciłem pactre , bo z tego co mi wiadomo to jest jedna , jak nie najtańsza na rynku modelarskim .

Ale wybór pozostawmy autorowi tego latadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że przed techniką malowania, musisz nauczyć się techniki szpachlowania i szlifowania. Jest to po to by idealnie wyrównać powierzchnie. Nawet ja jako modelarz z 4 letnim doświadczeniem, nie potrafię czasami wyprowadzić w pełni idealnej powierzchni.

 

Życzę udanych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mis się wydaje że jednak MM Acryl byłby lepszym rozwiązaniem. Niejednokrotnie są nawet tańsze od Pactry ( nie zawsze fizycznie ale relatywnie 10mm to w końcu nie 15 w słoiczku ).

Aczkolwiek sądzę że powinieneś zrobić najpierw tak jak kolega napisał w poście poprzedzającym, a więc jak to mawiają blacharze: szpachla,szpachla i jeszcze raz szpachla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wy malujecie te samoloty ze tak ładnie rowno wszystko wam wychodzi np na przepieknie pomalowanym modelu poniżej:)

Z gory dzieki za pomoc

Tez raz zrobiłem samolot,pokazałem, to mnie "zwyzywali od czołgistów i kurzych, czy gęsich" skórek...a ktoś miał spory nr buta, bo te 44 to do tej pory czuje na pośladku :p

 

A tak poważniej, to popodgladać, podpytać i samemu kilka zepsuć, któryś wyjdzie na pewno ;) To powiedzonko odnosi sie do modeli wszelkiej maści.

 

Jesli dysponujesz funduszami, kup aerograf, malowanie sporo łatwiejsze i bywa, że estetyczniejsze.

Oczywiście sa prace, malowane pedzlem ,że szczęki nie zbierzesz z kolan do zakwitnięcia paproci...ale...próbuj, moze i Twój do tego doprowadzi;)(innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

Wiec... pobrobowalem swoich sil w malowaniu:) Nie wyszlo to cudnie malowalem z glowy:D Bez okreslonych wzorow ale to byl pierwszy raz wiec wiecie:)

 

b222d4c0c0557bd0.jpg

d549f99dcc492577.jpg

d01d2c4fa81fbd5e.jpg

 

Czekam na komentarze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak cudownie nie wyszło ale i źle nie jest. Jeśli mogę coś doradzi to:

1) dobrze rozcieńczaj farbę,

2) jeśli malujesz pędzlem to akryle są ( przynajmniej moim zdaniem ) lepsze od olejnych,

3) zaczynaj kładzenie koloru od najjaśniejszego, do najciemniejszego, wtedy nawet jeśli wylecisz nieznacznie poza zakładany kamuflaż to nic się nie stanie bo pociągniesz ciemniejszą część odrobinę dalej. Na odwrót było by już gorzej

 

No i to chyba wszystko.

Pamiętaj praktyka czyni mistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich forumowiczów. Zaczynam dopiero moja przygode z modelarstwem. Bede sklejał modele samochodów, zarówno cięzarowych jak i osobowych, ale raczej to pierwsze i na wstepie mam pytanie do was. Jak maluje sie sprayem? Czy ma to sens? Jesli tak to jak to wychodzi i jakie spraje kupić? Czy może lepiej zainwestować w aerograf? Prosze o bardzo dokładne instrukcje:) i bede wdzieczny rowniez za dodatkowe wskazowki co do modelarstwa (klejenia, szpachlowania, szlifowania i wszystkiego innego) gdyz jestem kompletnie zielony:)

Z góry dzieki wszystkim za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator pewnie przeniesie ten wątek do działu

"pomoc dla początkującego" tam szukaj odpowiedzi jakby co.

Mi ciężko coś powiedzieć bo stosuje je tylko do podładowania modeli

niemniej jednak można zaoszczędzić dużo czasu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym aerografie?

http://allegro.pl/item774696991_mar_aerograf_airbrush_ab_1001_0_3mm_poradnik.html

i ogolnie co myslicie o aerografach tego typu? (to znaczy takie gdzie powietrze z farbą łaczy sie na samym koncu aerografu) czy takie zdaja egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.