Skocz do zawartości

Początki mojego modelarstwa


Pyrrus

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem modelarzem 1:72 ;) i dopiero w poniedziałek będę zaczynał modelować figurki 1:35 ;) prosił bym bardzo o parę bezcennych porad ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc,

Mam dla Ciebie taka droba sugestie. Nie pisz w ten sposob... Co to znaczy "pare bezcennych porad"? Czy bezcenna porada bedzie np. to, zebys np nie rzucal figurkami z okna na 10-tym pietrze na asfalt, bo moga sie w ten sposob zniszczyc?

Skoro planujesz zajac sie figurkami w 35-tce, to pewnie masz juz jakies przemyslenia na ten temat. Zadaj konkretne pytanie, dotyczace nurtujacego Cie konkretnego problemu. Wiedz tez, ze nie da sie wyszystkiego teoretycznie wytlumaczyc i kilka rzeczy trzeba sknocic, zeby sie nauczyc i wyciagnac wnioski (skoro modelujesz, to powinienes to wiedziec). Zacznij cos robic, a jak natkniesz sie na sciane lub cos Ci nie wyjdzie, wtedy pytaj. Latwiej bedzie Ci pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze:) więc jaki najlepszy kolor (farbka) jest na skórę żeby wyglądała bardzo realistycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytanie jest tylko jedna odpowiedź: nie ma takiej jednej farbki. Uzyskanie realistycznego koloru skóry? Biały anemik, opalony, rasy negroidalne, azjatyckie z pośrednimi mieszankami kolorystycznymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurkę nabyłem przez allegro kosztowała 10 zł ;D po jutrze dowiem się czy była to dobra inwestycja jest to figurka rycerza ;) Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że zwykły klej do plastiku Rewella się nie nada :( dzięki za rade ;D

 

P.s A jaka farbka jest najlepsza na zbroje ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem figurkę i nie wiem trochę jak się do tego zabrać ,proszę o pomoc

 

Pierwszy problem to jak wyjąć części figurki z niby ramek (by jej nie uszkodzić ) ,daje skana ;)

http://images4.fotosik.pl/142/4d57a221063fc66bmed.jpg

 

Teraz już powinno być oki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki udało mi się skleić i nawet ładnie wygląda mam pytanie jak zrobić podstawkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hmmm....... kurde nawet nie wiem jak to napisać... no po prostu ją zrób, kup w sklepie ....najładniejsze moim zdaniem są drewniane ale mozesz wykożystać odwrócony do góry nogami mały podstawek pod doniczkę od kwiatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na jeden spory problem :( gdy chce złączyć nogi z resztą ciała następuje pewien problem drobne wypukłość którą trudno usunąć (myślę że jest to wada produkcyjna :( ) Proszę o pomoc .Niżej daje linka z rysunkiem w Paincie jak to niby wygląda :(

http://img236.imageshack.us/my.php?image=beztytu322unc0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pilnik i zeszlifować te wypukłości na płasko.

 

A jaka farbka jest najlepsza na zbroje

Co prawda zbroi nigdy jeszcze nie malowałem, ale myślę, że dobre do tego celu byłyby metalizery Humbrola z serii Metal Cote (to takie farby do polerowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podstawek, to bierzemy kubeczek po śmietance, serku lub innych nabiałach, warzymy dobrze gips (aby nie było pęcherzyków), natłuszczamy kubeczek, zalewamy i jest podstawka git, jak są jakie ubytki, to szpachlówką potraktować, lub papierem ściernym (drobniuchnym) przetrzeć, aby bylo gładko, potem farbą potraktować i podstawka ciężka, wytrzymała i dobra na skale 16,35,72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jestem tu nowy i wypada się przedstawić, więc witam i pozdrawiam.

 

Mam jedno pytanie a może nawet i więcej chodzi o to, że chciałbym wykonac swój pierwszy model, najlepiej jakiegoś samochodu ciężarowego, ale niewiem jak się za to zabrac, nigdy nie miałem z tym styczności.Bardzo podobają mi się wasze modele i chciałbym wykonac swój własny, tylko niewiem jakich narzedzi trzeba do tego uzyć i od czego zacząc.Niewiem ile kosztuje taki model, ile kosztują farby i to co jest potrzebne do zbudowania modelu.Będe bardzo wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pierwszy model trucka może być dla ciebie za trudy ale jak chcesz to czemu by nie spróbować.

Do zrobienia modelu trucka potrzebne jest: model (około 100zł), farbki (około 4-5zł za szt.) pędzelki (4-7zł za szt.) papier wodny, pilniki oraz warto też zaopatrzyć się w spray do końcowego pomalowania modelu. (to są chyba te najbardziej podstawowe i niezbędne elementy, chyba że coś pominąłem).

I jeszcze jedno, może zabrzmi to dla ciebie niezbyt miło, ale na większość pytań, które zadałeś znajdziesz odpowiedź na forum. Wiele razy wałkowaliśmy te tematy. Wystarczy użyć funkcji szykuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?! Ja mam pomysła.... Zróbmy taki temat "Poradnik dla początkującego" i będziemy mieli problem z głowy. Jak ktoś jeszcze zada takie pytanie, to zapodamy mu linka i wsio Co Wy na to??

 

Glencu zapraszam na gg: 4369271. Może coś doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.