Skocz do zawartości

Początki mojego modelarstwa


Pyrrus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiecie co?! Ja mam pomysła.... Zróbmy taki temat "Poradnik dla początkującego" i będziemy mieli problem z głowy. Jak ktoś jeszcze zada takie pytanie, to zapodamy mu linka i wsio Co Wy na to??

Hmm, nawet fajny pomysł. Można by zrobić taki temat (chociaż na PWM już takie coś jest).

Wtedy każdy kto zaczyna i przeczyta ten temat będzie co nieco juz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie....

 

To przejdźmy do szczegółów... Zamieścimy go w tym dziale. Niech będzie przyklejony i temat damy np. "Poradnik dla początkujących".

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żeby opracował to jakiś doświadczony modelarz, bo jak każdy zacznie dokładać swoje to zrobi się bałagan. Ponadto przydałyby się podstawowe techniki modelarskie, np. szpachlowanie , malowanie, klejenie, użycie aerografu itd... Jest wprawdzie kilka wydawnictw na te tematy, ale są dość drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uważam to za jak najbardziej słuszne.

 

W takim razie niech np. Majek podejmnie się takiego zadania (uważam go za jak najbardziej doświadczonego modelarza).

 

Chodzi o to, że prawie zawsze jak się ktoś o coś pyta, to od razu jest zadyma, że hej, ale chętnych do pomocy niewielu Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być łopatologiczne wytłumaczenie każdego zagadnenia związanego z modelarstwem.

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niech np. Majek podejmnie się takiego zadania (uważam go za jak najbardziej doświadczonego modelarza).

To, żeby jedna osoba zrobiła to się zgadzam.

Lecz Praetorian nie możesz wymuszać na Majku żeby to zrobił, ponieważ musi mu się to chcieć zrobić a nie bo ktoś ma takie życzenie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleeeee spokooojne... Czy ja coś wymuszam

 

Grzecznie napisałem, że np. Majek mógłby się tym zająć. A kto się zajmie to już nie moja rybka... Jak ktoś będzie chciał to zrobi. Ja tylko daję pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie spoko, źle to po prostu odebrałem (mam nadzieję, że ciebie tym nie uraziłem)

I chyba najlepiej będzie jak zrobi to osoba chętna z pewnym doświadczeniem modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unas problemas szesnastak

 

No to czekamy na chętnych.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unas znaczy także żaden, jeżeli poprawnie użyty w zdaniu.

 

Pardon. Pospieszyłem się. Problema jest przecież rodzaju żeńskiego- La Problema. Tak też mawia mój nauczyciel literatury i historii hiszpańskiej- Don Manuel Suarez de Rueda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khiehie, widze, ze juz wmanewrowaliscie Majka w poradnik.

 

Sam pomysl nie jest zly, natomiast mam troche inna koncepcje na ten temat. Nie jest raczej mozliwe, zebym sam zdolal napisac wszystko o wszystkim. Z reszta, uwazam, ze jest na tym forum wielu bardziej niz ja doswiadczonych modelarzy. Koncepcja moja jest nastepujaca. Zalozymy watek w tym dziale pt. "Poradnik" i tam bedziemy prowadzic dalsza dyskusje. Na paczatek nalezaloby ustalic jakies ramki - spis tresci. Jezeli ma to byc poradnk dla bardzo poczatkujacych, nalezy zaczac od podstaw (wycinanie z ramek, szlifowanie, sklejanie, szpachlowanie, znowu szlifowanie, malowanie itd). Jak juz ustalimy spis tresci, bedziemy mogli sie jakos podzielic pisaniem artykulow. Gotowe artykuly splywalyby do jednej, wyznaczonej osoby, ktora zajelaby sie sprawdzeniem, czy tekst jest wartosciowy merytorycznie, nie ma bledow ortograficznych itd. Jak juz bedziemy mieli kilka takich artykulow, bedzie mozna wygospodarowac jakas przestrzen na forum, zeby umiescic taki poradnik w widocznym miejscu. Sprawy techniczne sa nie istotne, tak naprawde...

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się włączę chociaż nie jestem tu żadnym doświadczonym modelarzem.

 

Moją dodatkową propozycją do wypowiedzi Majka jest to, żeby zrobić część ogólną, gdzie będzie szpachlowanie, malowanie, szlifowanie etc., oraz części tematyczne, w których pojawią się porady dotyczące konkretnego działu: okręty, samoloty, pojazdy wojskowe, pojazdy cywilne etc. Bo przecież coś takiego, jak olinowanie okrętu w skali 1:400 nijak ma się do pojazdów cywilnych (tak mi się zdaje), więc nie byłoby sensu umieszczać tego w ogólnym. Będzie dzięki temu łatwiej szukać, gdy ktoś będzie chciał znaleźć coś akurat w swojej dziedzinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, rozumiem. Jednakże chciałem od razu zasygnalizować, żeby jak coś, można było brać to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pierwszy model trucka może być dla ciebie za trudy ale jak chcesz to czemu by nie spróbować.

 

Szesnastak to powiedz co polecasz?aha i mam jeszcze pytanko, jesli chciałbym nałożyć lakier na jakiś samochód, bo chyba nie pędzlem?Może jakąś farba w sprayu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szesnastak to powiedz co polecasz?aha i mam jeszcze pytanko, jesli chciałbym nałożyć lakier na jakiś samochód, bo chyba nie pędzlem?Może jakąś farba w sprayu?

Pozdrawiam

Na twoje pytania na pewno znajdziesz odpowiedź na forum, ale postaram się odpowiedzieć ci na nie:

Co do wyboru trucka to tu masz w czym wybierać, Italeri ma dosyć sporą ilość trucków na rynku więc to jest twój wybór.

A co do sprejów to by ci się przydały (chociaż kolega elefantes maluje pędzelkami).

Ja od siebie bym polecał farby TS (Tamiya Spray) i do tego podkład Tamiya Surface Primer (ale to jest moja propozycja)

Innym sposobem jest malowanie sprejami firmy Motip (lakiery samochodowe) do tego koniecznie trzeba oryginalny podkład na plastik tej firmy.

To chyba wszystko (jakbym o czymś zapomniał lub źle napisał to proszę mnie poprawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te spraye które wymieniłes w jakiej są cenie?

glencu poczytaj forum zanim zaczniesz zadawać pytania.

A więc tak: TS'y kosztują w granicach 20-25zł a podkład (Tamiya Surface primer) kupisz za 35zł.

A lakiery Motip to chyba są po 20zł a podkład za 25zł (ale pewien nie jestem bo ich jeszcze nie miałem okazji używać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

tez jestem początkujacy i che dokonać zakupu farbek,kleju i szpachli !!!

Model jeki mam zamiar wykonać to Nissan Slivia S14...

Cena niegra roli!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Dafa http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=197343 Swój kolor orginalny na początku ma czerwony, ja chciałbym go przemalować na niebiesko i mam pytanie czy potrzebny jest jakis podkład pod farbę która będę nakładał. Czym pomalować bak?? Tym sprayem chromowanym czy farbką srebrną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wszystkim jest na forum, ale w dwóch zdaniach Ci pomogę.

 

Podkład- trzeba. Bak- o chromopodobnych farbach jest ok. 30 % postów w dziale pojazdy cywilne Wystarczy poszukać.

 

 

Jeszcze raz powtarzam. Najpierw używamy opcji szukaj, a następnie (jeśli nie znajdziemy odpowiedzi oczywiście) pytamy na forum.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.