Skocz do zawartości

Początki mojego modelarstwa


Pyrrus

Rekomendowane odpowiedzi

Wojciechu ja na swuj pierwszy model nie kładłem podkładu, tylko same akryle, a do piero dużo, dużo pużniej się nauczyłem. Więc sobie kup szary podkład i kończ ten temat, bu jusz nudno się robi ,tak jak to ujoł Kozi84.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nigdy w życiu pędzlem tylko sprejem No już koniec głupich tematów, to tak jak byś nie wiedział, że podkład nakłada się sprejem, bo nie wyobrażam sobie innej metody nakładania ,podkładu na model więc zacznij model ,a w między czasie będe Ci pomagać Ja i inni modelarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Śnieżki to koszt koło 15-18zł, natomiast z Motipu to 10-13zł, kupisz w mieszalni lakierów, bądz w motorozacyjnym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu nałóż sobie 2 cieniutkie warstwy, trzymając dyszę od spreja jakieś 15-18-20cm od modelu. Mozesz też położyć grubą warstwę, ale nie będzie to z byt pięknie wyglądać, przynajmniej ja tak maluje zdaleka około 20cm dysza podkład nawet się fajnie gładzie, bo jak go dasz nawet za dużo, a jest akrylowy to nieżle schnie. Gorzej z lakierem jak go przedawkujesz po podkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij coś klejić bo jak nie to nikt ,Ci nie pomoże ja zaczynam tracić cierpliwość do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomalowałem felgi, bak i rame, ale niestety nie mam cyfrówki żebym mógł wam pokazać... Felgi i bak pomalowane są chromem-nawet ładnie wyszło, rama jest pomalowana czarną farbą z pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

W związku z tym , że zamierzam rozpocząć zabawę z modelarstwem plastikowym mam pytanie - czy istnieje jakieś wydawnictwo opisujące techniki modelarskie ( np. wash, suchy pędzel itp.). ewentualnie gdzie na forum szukać opisów tych technik dla początkującego modelarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie parę tematów niżej, tu jest wszystko opisane. Ponadtto polecam ci zaglądnąć tutaj http://www.youtube.com/results?search_query=plastikowy+hit&search=Search Oglądaj od ocinka 1.1, 1.2 to druga część 1.1 Tam jest wszystko pięknie opisane, wprawdzie techniki się zmieniają, ale oglądnąć zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zacząć od tego tematu viewtopic.php?t=3706

Opisy większośsi technik znajdziesz na tym forum - a jak nie - to jest mnóstwo innych for i stron internetowych.

Co do wydawnictw - Payo wydało serię poradników modelarskich.

Choć najlepiej moim zdaniem to kupić model i wziąć się do pracy. Wszystko wyjdzie z czasem w praniu

No i nade wszystko - oglądaj, oglądaj i jeszcze raz oglądaj prace innych modelarzy, ich warsztat i triki. To BARDZO pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, skorzystałem z filmików i teraz taki sam problem co prowadzący - od czego zacząć? Kuszą mnie pojazdy wojskowe II wojny światowej ale po wizycie w Wilczym Szańcu gdy zobaczyłem eksponowany tam model Ju-52 to zastanawiam się czy nie zrobić tego modelu i przekazać go właścicielom obiektu bo to co tam jest to po prostu wstyd. Niepomalowany model z pourywanymi skrzydłami podklejonymi przezroczystą folią i do tego chyba w celach reklamowych opakowanie "Italieri". I to oglądają turyści przede wszystkim z Niemiec.

WSTYD!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Siemka mam na imie mateusz i mam 13 lat. Interesowałem sie modelami od dłuższegoc czasu ale teraz chciałbym zacząć je składać. Podpowiecie mi może jaki rodzaj modeli składać i w jakiej skali będe bardzo wdzięczny xDxDxD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko zależy od tego co Ciebie interesuje. Proponuję najpierw poprzeglądąć poszczególne działy na tym forum.Pooglądać zdjęcia gotowych modeli, a sam zdecydujesz co Ciebie interesuje, a później możemy Tobie co najwyżej poradzić co i gdzie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadać sam sobie kilka pytań, np:

- jaki rodzaj modeli byś wolał - samoloty, czołgi, samochody, budowle czy też coś innego

- wolisz duży czy mały model, od tego zależna jest skala

- trudny czy też łatwy

- drogi tani

 

Musisz najpierw sam określić czego chcesz, a potem zawsze ktoś Ci pomoże

 

Czytając między wierszami podpowiem, że na tym forum nie klei sie modeli kartonowych

 

Masz wiele skal do wyboru.

 

Ja lubie wojenne modele ale jaką skale wybrać

No wiesz, masz wojenne samoloty, czołgi, pojazdy, jest tego troszkę

 

1:24 to chyba najlepsze modele jakie chyba mogą być ale cholernie drogie

1:48 to dość duże modele, dokładne łatwe w sklejaniu

1:72 to modele mniejsze, tańsze, ale mniej dokładne i trudne w sklejaniu, bo części sa mało dokładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.