Jump to content

Daf 95 ati

Piotr
 Share

Recommended Posts

Przedstawiam Wam kolejny "brudny" model, a jest to Daf 95 ati(stary model Italeri dzięki Tornado). Model orginalny jest ciągnikiem siodłowym 6x4 a ja przerobiłem go na podwozie pod zabudowe w tym przypadku jest to izoterma(przeróbka naczepy). Zmianie uległa kabina z długiej zrobiłem krótką z podwyższonym dachem. Dach pochodzi od Dafa XF odpowiednio skrucony jak również musiałem zlikwidować charakterystyczny schodek użyłem do tego celu masy modelarskiej (dwuskładnikowej). Tylne zawieszenie pochodzi również od XF-a, rama została przedłużona pośrodku jak i na końcu. Na ramie znalazł się bak, skrzynka na akumulatory, zbiorniki powietrza dawcą tych części był XF jedynie skrzynka narzędziowa pochodzi od Scani Emek. Najwiękrzom trudnośc miałem przy filtrze powietrza który idzie z tyłu kabiny ( nie wiem czy tak jest dobrze nie znalazłem żadnej fotki w necie) Kończe pisanie i daje fotki

Paka nie jest przymocowana do ramy dlatego może gzieś być krzywo

pic051202zc.jpg

pic051174kp.jpg

pic051331qp.jpg

pic051376zg.jpg

Model będzie stał na podstawce(makiecie) Daf jest tak mocno ubrudzony bo "akcja" będzie się działa jesienią (wzorowałe sie na fotkach brudnych Daf-ów).

Wcale nie żałuję że sprzedałem Ci ten model, bo widać ze trafił w dobre ręce Nic więcej nie pozostaje mi jak tylko pogratulować wykonania

Ps. mam nadzieję że spotkamy sie na TS w Krakowie i zobaczę Dafika na żywo

Sorry Andrzej ale się nie spotkamy w Krakowie za daleko i druga rzecz to moja noga (kolano) nie pozwala mi na taki wypad.

Pozdrawiam

Nie robie i nie interesuje sie cywilnymi.... ale ten model mi sie strasznie podoba Aż miło popatrzeć Świetny

Model śliczny, ale w Rzeszowie to Ty się lepiej nie pokazuj

• 5 weeks later...
  • 4 months later...

Ten dafik to jedno wielkie cudo zrobic to w plenerze fote to by wygladal jak real samochodzik ale co tu gadac tak tez wyglada jak prawdziwy powiedz tylko robiles to na wzor jakiegos prawdziwego z jakiejs firmy czy tak poprostu swoj pomysl