Skocz do zawartości

Blak Swan - Zvezda - 1:72


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

To już koniec....
Zmęczyłem swój drugi w życiu żaglowiec i pierwszy z tak zaawansowanym takielunkiem.
Ogólnie mówiąc model w składaniu bardzo przyjemny, dopasowanie wszystkich części bardzo dobre, jakość odlania szczegółów rewelacyjna - szczególnie wszelkie deskowanie.
Niestety w moim wykonaniu nie obeszło się bez uproszczeń, szczególnie w olinowaniu i sposobie wiązań lin. Instrukcja co prawda podaje jak poprawnie wykonać węzły oraz jak i gdzie mają być wiązane liny do kadłuba ale nie wdając się w szczegóły... przerosło mnie to, musiałem więc ratować się uproszczeniem. Oczywiście ilość lin i ogólny ich "przebieg" zgadza się z instrukcją.
Po wykonaniu tego modelu mam wrażenie, że jestem w stanie wykonać już każdy model.... ?
Czy kiedyś jeszcze szarpnę się na jakiś żaglowiec... zdecydowanie TAK, ponieważ efekt końcowy jest niesamowity i wynagradza wszelkie trudy.
Teraz jednak muszę odpocząć od tych wszystkich sznurków i wezmę się za coś bardziej stalowego...
Póki co zapraszam do mojej galerii Czarnego Łabędzia...

vUTV1DE.jpg


45IkXNT.jpg


Fbl0sYv.jpg


FYTbUha.jpg


V4G6Kke.jpg


XXuCJID.jpg


VHxN9dt.jpg


21qlwKy.jpg


KeObKsn.jpg


KnnZIYz.jpg


qfHKjV2.jpg


TQ6BIPq.jpg


9aIh1Sd.jpg


5cvva4s.jpg


TlBnxMI.jpg


W19gAfR.jpg


knYTqYt.jpg


j1cWPsY.jpg

Jak widać model nie ma jeszcze gablotki ale będzie miał swoja dedykowaną. Planuje drewnianą podstawę i nakrycie z plexi.
Dziękuję wszystkim którzy śledzili warsztat oraz wspomagali mnie radami oraz podpowiadali fachowe słownictwo i nazewnictwo.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglowce to nie moja bajka i model wyglada fajnie ale ja jako obserwator mam mieszane uczucie że o ile model w czesci podwodnej wyglada spoko jako plywajacy to dlaczego cala gora, poklad i takielunek wyglada ja nowka w stoczni.  Ale gratuluje ze zrobiles bo ja nie czuje sie na silach zeby chociaz taki zaczac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER STATEK! świetna plontanina - uwielbiam.

Na przyszłość proponuję zrobić żagle z materiału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.