Skocz do zawartości

Farby w pisaku


HKK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to nowość, ale spotkałem się z tymi farbami dosłownie parę dni temu na YT. Czym prędzej zakupiłem.

image.thumb.png.3e3fecdd9f72a5d6a5f09904565c8648.png 

Dostępne są w wielu markach, odmianach i rozmiarach. To są wodne farby akrylowe a nie tusze! Tak wyglądają po aplikacji na HIPS-ie:

P2280926.thumb.jpg.43ee66013c0939c1fd5778172ff1d2f9.jpg

Właściwości jak typowa farba a łatwość aplikacji jak pisakiem. Do drobnych szczegółów, np we wnętrzach kabin wręcz idealny.

Wady są w zasadzie dwie. Po pierwsze, to farby błyszczące. Ale w sumie drobiazg, bo można przecież prysnąć bezbarwnym matem. Po drugie, dają kryjącą warstwę, a więc dość grubą. Do podmalówek na już pokrytych powierzchniach raczej się nie będą nadawać. W pewnych zastosowaniach to zaleta, bo kropka zrobiona takim pisakiem może mieć wypukłą fakturę. Tak to wygląda w zbliżeniu:
P2280925.thumb.jpg.1be8163e403abe051c9da4d7ce89eaab.jpg  

Ale o zalewanie szczegółów nie ma się co za bardzo martwić. Nb. pomalowałem ta tablicę czarnym i srebrnym pisakiem w kilka sekund, bez żadnej dbałości o precyzję.

P2280931.thumb.jpg.20efc53bdd6a23ba01716502690548eb.jpg

Podsumowując. Nie wiem, czy świat modelarski odkrył już na większą skalę ten sprzęt. Dla mnie jest to pewien przełom. Mozliwość bezstresowego i precyzyjnego malowania szczegółów robi sporą różnicę. Na dodatek odpada przygotowanie farby i pędzla, późniejsze mycie pędzelka itp. Otwieram pisak, maluję, zamykam i tyle.

Teraz czekam, aż firmy modelarskie np. Tamiya czy AK wprowadzą swoją odmianę takich pisaków z pełną gamą kolorów w wersji błysk i mat.  

 

 

Edytowane przez HKK
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy wymyślić krzykliwą nazwę... dajmy na to SMG  (Superb Modellers Gear), zmontować jakieś logo idące w ślad za dzisiejszymi trendami i można sprzedawać zestawy za 1000% (albo i więcej jakby się z Chińczykami dogadać) ich wartości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, eLCe napisał:

Teraz wystarczy wymyślić krzykliwą nazwę... dajmy na to SMG  (Superb Modellers Gear), zmontować jakieś logo idące w ślad za dzisiejszymi trendami i można sprzedawać zestawy za 1000% (albo i więcej jakby się z Chińczykami dogadać) ich wartości

zawsze się znajdzie jakiś jeleń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Hej, możecie mi coś powiedzieć o tym, jak działaja farby strukturalne i dekoracyjne ? Ostatnio planuje remont i zastanawiam się, czym różnią się od innych, zwykłych farb? Czy dobrze rozumiem, że to chodzi o to, że są takie "chropowate" i mają odpowiednią fakture? Czy może jest w tym coś wiecej? Warto w to w ogóle inwestować, czy lepiej się tym nie bawić i zostawić zwykłe, standardowe farby? Chciałbym dodać, że interesuję mnie też różnica w cenie i robociźnie, jeśli ktoś się zna na tym bardziej. Z góry dzięki za pomoc!

 

Edytowane przez lisikacovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.