Skocz do zawartości

AT-ST Bandai 1/48


TerraIncognita

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pokażę Wam co ostatnio posklejałem. Jako, że jestem wielkim fanem sagi Gwiezdnych Wojen, to w końcu przemogłem się i zakupiłem miniaturę maszyny kroczącej AT-ST. Model jest samoskładalny, trzyma się nawet bez kleju. Więc jeśli ktoś lubi takie klimaty to polecam. Brudzenie jest delikatne, bo takie też było na filmowym egzemplarzu na którym się wzorowałem. Więc przedstawiam:

Imperial AT-ST on Jedha Moon

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze. Pozdrawiam

AT2.jpg

AT1.jpg

AT3.jpg

AT4.jpg

AT5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia pancerniaka lub osoby, która się nie zna, to mogłyby paść zarzuty, że właściwie tylko poskładałeś ten model ? Ale tak właśnie ten model wyglądał.

Jeśli model miałby być Endorowy to należałoby dodać przybrudzenie na przedniej ściance. Jeśli Jedha, czyli filmowy, to przybrudzenie z prawej strony. No i bez względu gdzie stacjonował to nogi są za czyste, one powinny być brudne bez względu na planetę, tak samo jak wywietrzniki z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że bardzo liczyłem na Twój komentarz. To przybrudzenie (ślad po blasterze) z Endora, jest nawet w kalkach. Nogi są bardziej okurzone niż reszta, ale słabo to widać na tych zdjęciach. Następny będzie TIE tylko nie wiem która wersja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V. dobre porównanie:) Podstawka jest taka jak ją Bandai ukształtował, pomalowałem ją tylko na piaskowo. Kolorystycznie jest zróżnicowana, tylko znowu wychodzi tu, mój brak umiejętności robienia zdjęć. Peter przekonałeś mnie - robię Strikera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 30.03.2020 o 05:50, TerraIncognita napisał:

M.A.V. dobre porównanie:)

Tak na serio to mi to przypomina najbardziej takie lekko muliste dno jeziora (tylko kolor nie ten)  :szczerbol:

Ale jak już wspominałem klimaty SF to zupełnie nie moja bajka (no chyba że chodzi o serial "Firefly" -  :mrgreen:  ha ha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Peter_D napisał:

@M.A.V. Gdyby tylko Firefly miał swoje modele...

trochę się naszukałem bo pamiętałem że było coś...

http://www.starshipmodeler.com/other/au_prefly.htm

ale obecnie to maleństwo już chyba nie do dostania "z pierwszej ręki" :hmmm:

Z drugiej strony "dokumentacja" zdjęciowa z serialu obfita... jakieś niby plany "gabarytowe" też są....

http://blog.quantummechanix.com/backgrounders/Serenity_Ref_Pack_Backgrounder.pdf

Zrobienie scratchu zdaje się być wielce kuszące :szczerbol:

 

PS: TerraIncognita - sorry za OFFtop 

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.