Skocz do zawartości

toled

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z ciekawszych modeli od Italeri. Fiacik w skali 1:12, co ciekawe składanie jego jest bardzo przyjemne, nie jest to może Tamiya, ale odskakuje dość mocno o typowej jakości Italeri, którą znamy. 
Kolor główny to Gunze H314, dodane oświetlenie przednie, tylne, tablicy rejestracyjnej, lusterka i zegara wewnątrz. Poniżej filmik i zdjęcia.
 

IMG-2263v1.jpg

IMG-2268v1.jpg

IMG-2269v1.jpg

IMG-2270v1.jpg

IMG-2273v1.jpg

IMG-2283v1.jpg

IMG-2285v1.jpg

IMG-2276v1.jpg

IMG-2294v1.jpg

IMG-2297v1.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
W dniu 8.04.2020 o 18:01, toled napisał:

Jeden z ciekawszych modeli od Italeri. Fiacik w skali 1:12, co ciekawe składanie jego jest bardzo przyjemne, nie jest to może Tamiya, ale odskakuje dość mocno o typowej jakości Italeri, którą znamy. 
Kolor główny to Gunze H314, dodane oświetlenie przednie, tylne, tablicy rejestracyjnej, lusterka i zegara wewnątrz. Poniżej filmik i zdjęcia.
 

IMG-2263v1.jpg

IMG-2268v1.jpg

IMG-2269v1.jpg

IMG-2270v1.jpg

IMG-2273v1.jpg

IMG-2283v1.jpg

IMG-2285v1.jpg

IMG-2276v1.jpg

IMG-2294v1.jpg

IMG-2297v1.jpg

Witam 

przepiękna 500-tka?? 

czy możesz opisać jakie układy zastosowałeś do podświetlenia oraz jak to zrobiłeś szczególnie jak wiązki do podświetlenia tablicy Rej.

przymierzam się do budowy tego fiata i chce go również podświetlić 

zerknij na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze diody LED 3mm + jedna dioda SMD jako podświetlenie tablicy. Do tego Arduino Nano z prostym kodem.  Ten model jest wystarczająco duży na takie oświetlenie. Trzeba tylko sobie rozplanować odpowiednio otwory na diody i puszczenie okablowania. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem na allegro. Diody ciepłe białe led 3mm, do tego jakieś kabelki (ja brałem z kabla internetowego tzw. skrętki).  Trochę lutowania, myślenia, rozplanowania i rozrysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w takich sprawach jestem staromodny - stawiam na samodzielność, a nie kopiowanie innych lub dawanie im wszystkiego na tacy. Jeżeli nigdy nie podświetlałeś modelu polecam poczytać o połączeniach szeregowych/równoległych rezystencji diód led, arduino nano etc. Jeżeli uważasz, że to Cię przerośnie - odpuść oświetlenie i złóż tylko model najlepiej jak potrafisz, a oświetlenie poćwicz na czymś tańszym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie moja skala - ale wygląda zaraźliwie - no cóż gratuluje udanego modelu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie odpuszczam ? dam sobie radę dzieki 

Nie chce kopiować Twojej pracy ale ok.

6 godzin temu, toled napisał:

Akurat w takich sprawach jestem staromodny - stawiam na samodzielność, a nie kopiowanie innych lub dawanie im wszystkiego na tacy. Jeżeli nigdy nie podświetlałeś modelu polecam poczytać o połączeniach szeregowych/równoległych rezystencji diód led, arduino nano etc. Jeżeli uważasz, że to Cię przerośnie - odpuść oświetlenie i złóż tylko model najlepiej jak potrafisz, a oświetlenie poćwicz na czymś tańszym ?

 

Edytowane przez Pablo0109
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam,
Wiesz lub pamiętasz, gdzie umieściłeś Arduino (ja posiadam model 33 BLE) w tym modelu ? 
Mam z tym problem bo postanowiłem zamontować oświetlenie w moim 500, wszędzie jest mało miejsca.
z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam !

W dniu 17.08.2020 o 10:12, toled napisał:

Najprostsze diody LED 3mm + jedna dioda SMD jako podświetlenie tablicy. Do tego Arduino Nano z prostym kodem.  Ten model jest wystarczająco duży na takie oświetlenie. Trzeba tylko sobie rozplanować odpowiednio otwory na diody i puszczenie okablowania. Powodzenia.

 

Edytowane przez mikka208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikka208 napisał:

Witam,
Wiesz lub pamiętasz, gdzie umieściłeś Arduino (ja posiadam model 33 BLE) w tym modelu ? 
Mam z tym problem bo postanowiłem zamontować oświetlenie w moim 500, wszędzie jest mało miejsca.
z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam !

 

Arduino u mnie zamontowane jest przed tylną osią, wchodzi dość ciężko, ale nic nie trzeba ciąć, bo tam jest taka wnęka. Kabli zbytnio pochowanych nie mam bo mi się nie chciało, a ich nie widać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie dotyczące części 59F, a dokładniej chodzi o to że u mnie najprawdopodobniej ta część latała luźno w pudełku.
i Mam pytanie jak składałeś to czy miałeś tą część identyczną jak w instrukcji, czy podobną do mojej.

160570845_484362582597615_8582846624596394303_n.jpg

160379858_265633321815195_3781955428403532273_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.