Skocz do zawartości

RENAULT MAGNUM ----------->>> B R E V I T E R


KRUGER_MAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno rozpoczełem budowe Renault Magnum , narazie nie ma co gadać bo nie ma o czym . Model bedzie czerwono czarny , albo w malowaniu K.POLAK , narazie czekam na maila od nich ...

 

Będe modyfikował wnętrze , dolna leżanka składana i stolik oraz fotel pasażera obracany . Z innych rzeczy raczej nic ... , jeżeli ktos składał model , a napewno składał , niech powie mi jeszcze co tutaj by można zmodyfikować . To na tyle , jadziem z fotkami

 

cd5a022650ba5058.jpg

ea0b21a73ff56bc3.jpg

ce36378ab503c2e2.jpg

fec436d14524c10b.jpg

2405874a79bcc6f5.jpg

 

Pozdro i prosze o porady oraz komenty

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trzeba zeszlifować z drzwi oznaczenia AE.

Niepotrzebnie skleiłeś tylną ścianę kabiny. Będziesz miał trudności z włożeniem wnętrza. No i największy błąd to silnik. Powinien być R6 a nie V8.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie skleiłeś tylną ścianę kabiny. Będziesz miał trudności z włożeniem wnętrza.

Byzydura

Środek kabiny wchodzi bez problemu do sklejonej całej kasty

 

No i największy błąd to silnik. Powinien być R6 a nie V8.

Nie rozumiem...

Chyba będzie taki silnik, jaki jest w modelu Italerki...

Nie znam się na prawdziwych ciężarówkach zbyt dobrze, ale jeśli jest to błąd Italerki (poszli na łatwiznę), to nie jest to błąd w wykonaniu modelu. Innego silnika, jak oryginalny, raczej się nie dostanie.

 

KRUGER_MAN, Posklejaj sobie teraz podłogę kabiny z mocowaniem do ramy. U mnie mocowania ramy wyszły jakieś zwichrowane i miałem spore problemy z dopasowaniem kabiny do osłon bocznych i grila.

Inna sprawa, że malowanie nie jest proste - spód kabiny (osłony, zderzak), ma dużo płaszczyzn, zagłębień. Najlepiej jak posklejasz cały dół do kupy (grill z osłonami bocznymi) i w całości będziesz to malował.

Dużym plusem tego modelu jest wklejanie szyby przedniej od zewnątrz (można zrobić po wklejeniu wnętrza do kasty).

Acha, uważaj na te dwie górne poprzeczki grila - są bardzo cienkie i lubią się łamać.

Reszta nie powinna stanowić problemu.

Powodzenia w budowie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i największy błąd to silnik. Powinien być R6 a nie V8.

Nie rozumiem...

Chyba będzie taki silnik, jaki jest w modelu Italerki...

Nie znam się na prawdziwych ciężarówkach zbyt dobrze, ale jeśli jest to błąd Italerki (poszli na łatwiznę), to nie jest to błąd w wykonaniu modelu. Innego silnika, jak oryginalny, raczej się nie dostanie.

 

No chodzi oto że silnik jaki dali makaroniarze to V8, a takiego silnika w orginale, który produkowali od 2001 roku nie montowano, tylko rzędową 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho kolejna Magnia mi przyszła na myśl jeszcze jedna firma, zamiast K.POLAK mógłbyś zrobić magnie ze SKAT'a. DLa mnie pomarańczowa mogła by być

 

Powodzenia w budowie

 

Też o tym myślałem , ale chyba zrobie własne malowanie albo K.POLAK , na SKATa bedzie co innego

 

 

Oto co zrobiłem ,zeszlifowałem oznaczenie AE , i skleiłem dolną część kasty , oraz skróciłem miedzyosiówki .

 

8fa84a8d2fa44f2c.jpg

f278413e2f7c27be.jpg

d82cc6ce1784398d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byzydura

Środek kabiny wchodzi bez problemu do sklejonej całej kasty

 

A miałeś całe wnętrze sklejone razem z deską i schowkami pod sufitem, czy raczej wklejałeś je osobno Skleiłem dwie magnumki, w obu przypadkach miałem zmontowane kompletne wnętrza i gdybym nie zostawił sobie przedniej ścianki kabiny na później to wnętrza nie udało by mi się włożyć do środka.

 

KRUGER_MAN będziesz jeszcze szlifował most i zbiornik powietrza bo nieciekawie to wygląda.

Ps.

Życzę powodzonka w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , zbiornik bede szlifował , most tylko tak na fotce wygląda , ale poprawione zostały łączenia . Swoją drogą to najpierw na ten zbiornik nałożyłem szpachle wamod , i jakos słabo była rozmieszana i mi sie tak wżarła w plastik ze dotkne paznokciem i sie zdziera bez problemu . Ale szpachla tamiya poszła w ruch , a własnie ile ona schnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byzydura

Środek kabiny wchodzi bez problemu do sklejonej całej kasty

 

A miałeś całe wnętrze sklejone razem z deską i schowkami pod sufitem, czy raczej wklejałeś je osobno

Miałem wszystko posklejane i weszło bez większego problemu. Wystarczyło tylko lekko poodginać spód kasty, który jest pod skosem.

Może i jest łatwiej bez tylnej ścianki, jak kto woli.

Actrosa sklejałem w identyczny sposób.

 

IMG_0110.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak te wloty zrobić ;/ . Mam pytanie , czy ktos by moze miał fotki okablowania ramy ?? oraz może ktos powie jak ten wlot na zderzaku zrobić . Zmieniłem koncepcje malowania na BREVITER , firma z mojego miasta i pozatym czerwony ciagnik to sie wszystko zgadzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem koncepcje malowania na BREVITER , firma z mojego miasta i pozatym czerwony ciagnik to sie wszystko zgadzia

 

Kruger a mi na gg mówiłeś że mieszkasz na wsi

 

A co do Magni to narazie idzie dobrze malowanie też będzie fajne

 

Powodzonka w sklejaniu

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

SORY ZA POST POD POSTEM żeby nie było

 

A więc witam po niedługim czasie , przez okres nie odświeżania tematu co nieco zrobiłem i chce sie pochwalić ( nie ma czym )

 

A więc skleiłem do kupy silnik i troche dokleiłem do ramy ...

 

Kasta malowana za pierwszym razem pieknie wyszła , potem poprawka zkasztaniła wszystko ... zacieki gigantyczne , ale juz je zeszlifowałem , niedługo poprawki lakiernicze ... .

 

A teraz mam takie pytanie , jakim chromem pomalować felgi i bak ? ten w sprayu nie umie wysychać i po jakims czasie traci połysk .

 

A teraz fotki ... mało bo nie ma zabardzo co pokazywać .

 

f54fcd2c5a5a0b8b.jpg

47cf63d1e3098990.jpg

b0e2579ca5e79025.jpg

 

 

A teraz biore się za przerabianie wnętrza

 

To tyle ... To Be Continued ... czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narazie OK

 

Silnik będziesz jakoś malował Czy zostanie taki smutny czarny

A co kabiny to sam nie wiem jakim sprejem malujesz

 

Powodzonka przy wnętrzu jak i reszcie projektu.

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.