Skocz do zawartości

Churchill Mk III Tunezja


skrzat

Rekomendowane odpowiedzi

Model firmy AFV CLUB 1/35 do tego blaszki Voyagermodel.  lufa RB.  Zdjęcie dioramki zrobione z okna z powodu obecnej sytuacji.  

m237@tlen.pl_Pancerka135S_Churchill MkIII .jpg

Churchill MkIII.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak tylko zrobię więcej fotek, to napewno podeślę. powinienem zrobić na dniach :)  a co do trawy to Tunezja to nie tylko pustynia :)  Jest tam spor zieleni.  

 jest zdjęcie wzorcowe :)      Medjez-El-Bab, Tunisia, 8 May 1943

A_Churchill_tank_Medjez-el-Bab,_Tunisia,_8_May_1943.jpg

Edytowane przez skrzat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ładnie wyszło. Mam w zamiarach to samo malowanie zrobić. Mam jednak uwagę odnośnie koloru, bo konsultując się z kilkoma znawcami tematu, nawet pisałem z Mike Starmer to kolor zielony powinien być brązowy. Sam niestety jeszce tego nie zwryfikowałem, więc pozostaje tylko opierac się na opinii innych.

Chiałem te samą fotkę wkleić wcześniej, ale mi forum nie chciało przyjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, temat koloru jest zawsze żywy i jest powodem do sporów :)   w tym przypadku to dość pomocne jest otoczenie. Odcień szarości, który powstaje w wyniku powstawania obrazu cz-b jest dobrą informacją o kolorze.  Porównaj odcień szarości trawy, mundurów  i tego co jest na pojeździe.  Kolor brązowy daje ciemniejszy odcień szarego,  a nawet jest podciągnięty pod czarny.   Obecnie wielu modelarzy podpiera się symulacja  komputerową i programami graficznymi. Jest to jakiś sposób, ale nie do końca dający poprawny efekt. Błony cz-b używane w tym okresie miały zdecydowanie mniejszą czułość na kolory "czerwono-pochodne" o często podciągały to pod czerń lub ciemniejsze odcienie.  dobrze to widać na fotografiach niemieckich pojazdach w kamuflaży trójbarwnym.   Po za tym tu masz kilka zdjęć wozów z Tunezji   wszystkie  wozy na tych ujęciach mają bazowo położony kolor zielony.   Ale to nie znaczy że wszystkie były tak malowane. Są też wozy z kamuflażem z kolorem brązowym, ale to pewnie z innego rejonu działań.

 

Pozdr.

Churchill_Tanks_Tunisia_20_May_1943_2.jpg

Churchill_Tank_Tunisia_20_May_1943_.jpg

Churchill_Mk_III_Victory_Parade_In_TunisTunisia12_05_1943.jpg

e012ac6373ccdac1073cf2a461595a8b.jpg

Edytowane przez skrzat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.