Skocz do zawartości

Tamiya 1:35 M41 Walker Bulldog


Slawulo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Jestem tutaj nowy i chciałbym przedstawić swój pierwszy czołg,  malowany był jeszcze pędzelkiem ( nowy kompresor czeka już w pudełku), bardzo proszę o uwagi, co zrobiłem nie tak, czego za dużo, a czego za mało :)

Wiem,  na pewno tam brakuje trochę dokładności jak teraz patrzę.

Wzorowałem się na technikach,  które oglądałem n YT  i nie wiem czy nie za dużo ich zastosowałem na jednym modelu . Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem, a od kogo się uczyć jak nie od najlepszych.

Sławek

DSC_4653.jpg

DSC_4640.jpg

DSC_4647.jpg

DSC_4636.jpg

DSC_4641.jpg

DSC_4644.jpg

DSC_4649.jpg

DSC_4651.jpg

DSC_4643.jpg

DSC_4641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny model wyszedł jak na pierwszy raz (w co nie wierzę, bo widać praktykę  :)  )   Osobiście nie gustuję w takich utytłanych i zardzewiałych co nie zmienia faktu, że mi się podoba. Zapomniałeś o szkłach peryskopów. Skąd to malowanie ?  Korea ?  Będzie winetka czy inna diorama do kompletu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chorąży napisał:

Całkiem fajny model wyszedł jak na pierwszy raz (w co nie wierzę, bo widać praktykę  :) )   Osobiście nie gustuję w takich utytłanych i zardzewiałych co nie zmienia faktu, że mi się podoba. Zapomniałeś o szkłach peryskopów. Skąd to malowanie ?  Korea ?  Będzie winetka czy inna diorama do kompletu ?

Witam

Dziękuję za opinię. Naprawdę to mój pierwszy model, ( nie licząc, jak za dzieciaka skleiłem kilka samolotów, nie wiedząc nawet o malowaniu, tylko  kalkomania na plastik i gotowe :) ). Naoglądałem się filmików na YT i robiłem próby i tak właśnie wyszedł, także malowanie to taki trochę freestyle. Kolor peryskopów zauważyłem na filmach  po  zakończeniu budowy, ale i tak nie mam takiego koloru farbki. Na pewno poprawię.

Myślę, że aby zrobić dioramę brakuje mi doświadczenia. Mam już  skończonego Shermana, również go  wrzucę, niestety wyszedł podobnie :), trzeci będzie  mniej zdezelowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Puma1944 napisał:

Ładny, ładny, mocno zdezelowany? widzę że rdzy nie żałowałeś? sam jestem początkującym i na pierwszym modelu rdzy nakładałem ile wlazło?

Dziękuję za opinię. Masz racje, jako nowicjusz , malowałem, dokładałem , jeszcze to jeszcze tamto i wyszedł jak staroć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawulo - witamy na forum :piwo:

Te "stare tamki" są bardzo dobre do nauki bo w miarę tanie i prosto się składają. Jak na początek całkiem niezły czołg, malowanie też całkiem niezłe. Sprawdzaj tylko przed malowaniem czy wszystko dobrze spasowane bo mam wrażenie że widzę kilka szpar, które trzeba było ogarnąć przed malowaniem. Co następne będziesz lepił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawulo - witamy na forum :piwo:
Te "stare tamki" są bardzo dobre do nauki bo w miarę tanie i prosto się składają. Jak na początek całkiem niezły czołg, malowanie też całkiem niezłe. Sprawdzaj tylko przed malowaniem czy wszystko dobrze spasowane bo mam wrażenie że widzę kilka szpar, które trzeba było ogarnąć przed malowaniem. Co następne będziesz lepił?
Cześć M.A.V. Możliwe, że czegoś nie zauważyłem, ale tak jak pisałem to pierwszy model i zwrócę na to uwagę. Jako drugi na warsztat poszedł Sherman również Tamiya. Malowany pożyczonym aerografem, już prawie skończony, ale zauważyłem puste miejsca w okolicach kół tam gdzie kładłem pigment. Poprawie i wrzucę fotki.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.