Skocz do zawartości

German Sd.250/9 1:35 TAMIYA


kamilos223

Rekomendowane odpowiedzi

Stareńka Tamiya. Polecam wymianę lufy na metalową RbModel numer katalogowy 35B36 2cm FlaK 38 L/65. i karabinu 7,92mm MG34 nr katalogowy 35B39. Ograniczniki skrajni też są lepsze metalowe 35A01, antenę też wykonaj z cienkiego drutu. Przy tej cenie modelu nie ma sensu inwestować w elementy fototrawione. Gąsienice też są fatalne, ale myślę, że odrobina washa i pigmentu załatwi sprawę. Powodzenia!!!!

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę do tych części użyje ich od razu jak mi przyjadą, co do części fototrawionych to nie potrafię tego jeszcze używać bo przy wycinaniu części często mi się niszczyły, miałem wcześniej styczność z tymi częściami jak robiłem samoloty i to była dla mnie porażka. A co do gąsienic to pytanie będę miał jaki użyć pigment bo aktualnie nie posiadam, i mam wash dark Gray i nie wiem czy kolor będzie adekwatny do modelu? 

IMG_20200501_225504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jak ubrudzić gąsienice.

Ale 250  i 251 miała elementy gumowe na ogniwach. One był w kolorze czarno/szarym (rubber).

 

Tak to wygląda na egzemplarzu muzealnym:

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pojazd ten wyglądał na wojnie. Ja bym go zostawił w fabrycznym żółtym kamuflażu i delikatnie zapiaszczył podwozie :

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślę czy zrobić otwartą klapę od silnika ale to już dalszy etap więc mam więcej czasu na przemyślenie tej decyzji. Dzięki wielkie za porady będę pisać na jak tylko ruszę się z tematem bo praca do której chodzę trochę czasu mi zabija. A te blaszki spotter to jak się nazywała katalogowa wersja pamiętasz bo może uda mi się ich użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Spotter napisał:

Patafix zostawia tłuste plamy. Washe od AK są ok, ale jak za długo stoją, to tracą swoje właściwości, głównie kolor. 

Dlatego dobrze jest wcześniej polakierować bezbarwnym, bo z niego można relatywnie łatwo te tłuste ślady zmyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Spotter napisał:

Patafix zostawia tłuste plamy. Washe od AK są ok, ale jak za długo stoją, to tracą swoje właściwości, głównie kolor. 

a z tych wash które podesłałem które mogą mi się przydać do tego modelu, bo tez się zdecydowałem kupić gotowe gąsienice pod ten model a zamiast patafix co mogę użyc albo co używacie ?

3 godziny temu, mic43 napisał:

Dlatego dobrze jest wcześniej polakierować bezbarwnym, bo z niego można relatywnie łatwo te tłuste ślady zmyć :)

a używasz go do wszystkich modeli czy tylko do małych elementów i lakier jaki używasz zwykły co kobiety używają czy jaki specjalny i jeszcze pytanie jak skończycie malować model lakierujecie go bo na filmikach widziałem ze jedni lakieruja inni nie ?

 

Edytowane przez kamilos223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamilos223 napisał:

a używasz go do wszystkich modeli czy tylko do małych elementów i lakier jaki używasz zwykły co kobiety używają czy jaki specjalny i jeszcze pytanie jak skończycie malować model lakierujecie go bo na filmikach widziałem ze jedni lakieruja inni nie ?

 

Lakier  do wszystkich modeli, dotychczas używałem sidoluxu, teraz mam lakier bezbarwny od tamiya. Kiedyś używałem na koniec matu, ale teraz matowienie samo przychodzi wraz z kolejnymi warstwami weatheringu. Z resztą niektórzy są zdania, że taka niejednorodność jaka powstaje bez użycia końcowego matu jest pożądana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.