Jump to content

jacus1944

Members
 • Content Count

  185
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Personal Information

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

444 profile views
 1. Jakie filtry położyłeś?
 2. Panowie szukam lakieru bezbarwnego w sprayu do papieru/kartonu. Możecie polecić coś dobrego?
 3. Jak w temacie. Kupiłem i jak zwykle zmieniłem plany...Nowiuśki model, wszystkie ramki w folii. Cena 150 zł, najchętniej odbiór ososbisty w Warszawie...
 4. Odnośnie światła jakie odbija prawdziwy czołg, a ile pomniejszony 35 razy model to jest to oczywiste i na modelu trzeba to uwypuklić, ale patrząc na zdjęcie tej Jagpanthery to odtwarzając ten pojazd i malując jakieś mocne modulację na płycie przedniej, dachu i płytach bocznych to chyba byłoby już efekciarstwo...co innego wanna, gdzie ewidentnie widać ciemniejsze kolory, bo są po prostu zacienione. Moim zdaniem modulacja jest konieczna, ale z głową i prawami fizyki, a czasami wygląda to tak, że tutaj plamkę jasniejszego, tam plamkę jaśniejszego i nie wiadomo po co...
 5. Rury wydechowe to zestawowe z zimmeritu "Ataka"?
 6. Mozaika na lakier do włosów czy ten specyfik od Miga, czy może jeszcze inną techniką? Fajnie wygląda!
 7. Mogę polecić akowski śnieg... https://www.mojehobby.pl/products/AK8009-Snow-Sprinkles.html Zdjęcie słabej jakości, ale według mnie idealny do imitacji, starego i brudnego śniegu.
 8. Zakończylem montaż tyłu Pantery. Zrezygnowałem z jednego zasobnika, co prawda na zdjęciu archiwalnym brakuje dwóch, ale nie sposób ustalić czy to efekt uszkodzeń w walce czy szabru. W oparciu o fotki eksponatu z Kubinki byłem pewiem, że mocowania brakującego zasobnika umieściłem za wysoko, ale patrząc na fotki z Bovington wydaje mi sie, że tak może zostać. Nie pasuje mi podpórka lewara, bo zarówno w Kubince jak i Bovington lewar oparty jest o niewiele odstający od pancerza wspornik, a tymczasem Voyager zapodał "ogromną blachę" wspornika, którą zamontowałem, a ewentualną przeróbkę wykonam po komentarzu znawców. Klamrę zamykającą lewar w uchwycie zamontuję na etapie malowania, kiedy będzie już w niej lewar.
 9. Dziękuję Krzysztof. Dorzucę coś jeszcze o Ardenach. Jakiś czas temu znalazłem super profil na fejsbuku, na którym twórca publikuje posty o nazwie Ghost of War, gdzie publikuje zdjęcia "kiedyś-dziś" i pokazuje fotki np. z Ardenów i odnajduje to miejsce i pokazuje jak wygląda obecnie. W jednym z postów mowa jest o szpicy Kampfgruppe Peiper, która pomyliła drogę i zamiast kierować się na południe, ruszyła na północ w kierunku Wirtzfeld, gdzie natknęli się na sztab 2 Dywizji "Indian head", co było później przeczytajcie w linku:-) https://www.facebook.com/WyprawySladami2WojnySwiatowej/posts/-ghost-of-war-28-z-panzer-iv-z-6ss-pzrgt1-kampfgruppe-peiper-bitwa-o-ardeny1-17-/1353723741430360/ Ale do rzeczy. Autor postu pisze w nim o zniszczonym w walce wozie o nr 613, którym dowodził Uscha. Heinz Femdling. Na zdjęciach widoczne sa pojazdy z osłonami typu Thoma-schuzen w kamuflażu ambush. Kiedy to przeczytałem od razu przypomniało mi się dość znane zdjęcie, w sieci z reguły podpisywane jako wóz z Ardenów, z numerem bocznym kończącym się cyframi 13, bo pierwsza cyfra zasłonięta jest drzwiami osłony wieżowej. Wzór cyfr odpowiada tym używanym przez LSSAH chociażby w Normandii. Myślicie, że to może być właśnie ten pojazd zniszczony na drodze do Wirtzfeld? P.S. Szukałem też zdjęć Heinza Femdlinga, żeby porównać ze zdjęciem załogi, ale nie znalazłem:-)
 10. Tak to obecnie wygląda...niedługo zmontuję całą tylną płytę i pokażę zdjęcia, żeby skorygować ewentualne błędy.
 11. Panowie czy wiadomo coś więcej o pojeździe ze zdjęcia oprócz tego, że to walki z miasteczka Stoumont 1944 podczas operacji w Ardenach? Wydaje mi się, że na zdjęciu widać osłony boczne Thoma-Schurzen? Jaki nosił numer boczny?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.