Skocz do zawartości

Farby do samochodów


ANDY_JAW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kilku latach wróciłem do modelowania. Po lekturze różnych forów moja głowa nie obejmuje wszystkich zagadnień, dlatego proszę o pewne wskazówki.

Ja kleję tylko auta cywilne - w obecnej chwili mam ok. 50 i jak wspomniałem wróciłem do hobby.

O ile z samym klejeniem sobie radzę? zauważyłem masę nowości w zakresie farb i różnych dodatków, stąd moje pytania do bardziej doświadczonych osób:

1. Jak robicie wykładziny w środkach, wygląda super, a nie chcę się uczyć na modelu?

2. Pytanie o farby : jakich używać? Ja zatrzymałem się na Model Masters'ach i Guzne. Te pierwsze chyba są słabe teraz. Jak oceniacie Tamiya lub inne. Problem mam z kolorem żółtym i czerwonym .

Proszę pomóżcie wrócić z lepszą wiedzą....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Flock/Flok/Zamsz do paznokci - malujesz najpierw daną część farbą w podobnym kolorze co flok, a potem jeszcze mokry element posypujesz tym przez sitko i czekasz do wyschnięcia. Druga szkoła, to klej typu wikol lekko rozrzedzony malujesz dokładnie dany fragment, a potem posypujesz flokiem - czekasz aż wyschnie, nadmiar strzepujesz. Są też okleiny welurowe samoprzylepne - nie mam o nich opinii, bo nie korzystałem, ale tutaj na forum były używane kilkukrotnie z bardzo dobrym efektem.

2. Gunze, Tamiya, Creative Colors, Zero Paints, Gravity - czego nie użyjesz, powinieneś uzyskać bardzo dobre efekty. Z czego Gunze i Tamiya trzeba rozcieńczać najlepiej Levelling Thinnerem (może być ten z Wamodu, jest tańszy, a równie skuteczny). Creative Colors, Zero Paints i Gravity są w większych pojemnikach, trochę droższe, ale dajesz od razu do aerografu i malujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 29.06.2020 o 14:38, ANDY_JAW napisał:

 

2. Pytanie o farby : jakich używać? Ja zatrzymałem się na Model Masters'ach i Guzne. Te pierwsze chyba są słabe teraz. Jak oceniacie Tamiya lub inne. Problem mam z kolorem żółtym i czerwonym .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 14:38, ANDY_JAW napisał:

Witam,

Po kilku latach wróciłem do modelowania. Po lekturze różnych forów moja głowa nie obejmuje wszystkich zagadnień, dlatego proszę o pewne wskazówki.

Ja kleję tylko auta cywilne - w obecnej chwili mam ok. 50 i jak wspomniałem wróciłem do hobby.

O ile z samym klejeniem sobie radzę? zauważyłem masę nowości w zakresie farb i różnych dodatków, stąd moje pytania do bardziej doświadczonych osób:

1. Jak robicie wykładziny w środkach, wygląda super, a nie chcę się uczyć na modelu?

2. Pytanie o farby : jakich używać? Ja zatrzymałem się na Model Masters'ach i Guzne. Te pierwsze chyba są słabe teraz. Jak oceniacie Tamiya lub inne. Problem mam z kolorem żółtym i czerwonym .

Proszę pomóżcie wrócić z lepszą wiedzą....

 

 

Bilmodel:

https://www.martola.com.pl/pl2681/produkty55162/subaru_blue_mica

https://www.martola.com.pl/pl2681/produkty55163/citroen_dark_green_metalic

https://www.martola.com.pl/pl2681/produkty55164/ford_black_pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.