Skocz do zawartości

P-47D Razorback HV-Z "Silver Lady" Academy 1:72


sebastain

Rekomendowane odpowiedzi

Model jakotako wykończony. Zostało jeszcze parę poprawek ale z największymi nie będę się zmagał. Na początku chciałem zrobić fajny model P-47D ale model Academy w tym nie pomógł. Model generalnie w miarę trzyma kształt ale ma mnóstwo błędów. Za mała rozpiętość skrzydeł, dziwny kształt wylotu ze sprężarki, dziwny kształt podwozia i jeszcze parę błędów merytorycznych by się znalazło. Jeśli chodzi o sklejalność to jest całkiem dobra. Spasowanie części jest bardzo dobre, tworzywo przyjemne w obróbce, detal całkiem przyjemny.

Z waloryzacji o jaką się pokusiłem to: wyposażenie kabiny w blaszki Parta, przeróbka wydechu na bardziej przypominający oryginalny kształt, owiewka vacu od Rob-Taurusa.

Celem było zasymulowanie pokrycia imitującego naturalny metal, w skrócie NMF. Po położeniu kilku warstw lakieru, przybrudzeniu, efekt w miarę mnie satysfakcjonuje. Myślałem że będzie dużo gorzej, tym bardziej, że to mój pierwszy NMF.

Zapraszam do poznęcania się :)

 

_IGP9283.jpg

_IGP9289.jpg

_IGP9295.jpg

_IGP9300.jpg

Edytowane przez sebastain
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest na silckach? Skąd pomysł na kolorystykę elementów podwozia?
Opony maja bieżnik, moze nie widac na zdjeciach, chociaż jego część się spiłowała. Przed lakierowaniem matem było lepiej go widać. Co do kolorystyki to widziałem na zdjęciach kilka koncepcji: wnęka i wewnętrzne strony pokryw w kolorze Interior green, lub w YZC lub wnęki w NMF a wewnętrzne powierzchnie pokryw YZC. No i golenie - czasem malowane, czasem nie. Wybrałem taką koncepcję chociaż zastanawiałem się nad Interior greenem. No i te pseudokołpaki na kołach też mogly być srebrne.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Fajny i ładny model ?. Nie bardzo brudny, wręcz prawie czysty. Barzo fajny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tlb napisał:

Mnie się podoba. Fajny i ładny model ?. Nie bardzo brudny, wręcz prawie czysty. Barzo fajny. 

Dzięki, dzięki! Wiesz, mam porównanie do poprzedniego modelu. Tam weathering miałem pod większą kontrolą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.