Skocz do zawartości

2x Spitfire ZF-H, Tamyia , Eduard +Icm 1:48


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, rymulus napisał:

Pobrudziłeś rdzawym kolorem kadłub przy kolektorach wydechowych.

Ta farba na kolektorach wygląda jakoś tak dziwnie, jakby była pełna grudek.

Obicia na skrzydłach fajne.

Wiem, już poprawiłem,  wydechu jeszcze w "etapie  " pracy nad nimi😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 22:05, Baas ArK napisał:

Strasznie wielka się ta szachownica wydaje. Gdyby nie zdjęcia oryginału to bym się zaraz awanturował, że za duża :lol:

Na Mk.II z 308 były jeszcze większe. W 315 dywizjonie też latały dwójki z dużymi szachownicami po służbie w 308 wink4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • eldiabllo changed the title to 2x Spitfire ZF-H, Tamyia , Eduard +Icm 1:48

Żeby nie zakładać nowego warsztatu, temat drugiego spita nie umarł, jest w realizacji. Tym razem małe zmiany, zamiast zestawu ICM , zostają tylko beczki, na warsztat wjechał zestaw IX edka plus silnik i jedne karabiny.

 

 

IMG_20221212_001219.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eldiabllo napisał:

Tym razem małe zmiany, zamiast zestawu ICM , zostają tylko beczki, na warsztat wjechał zestaw IX edka

 

Cieszy niezmiernie fakt, że zostały beczki... :mrgreen:

A zmiana ICMa na Eduarda - jak najbardziej tak.

ICM to jednak paździerz przy Edku, do tego z fatalną kontrolą jakości. Jeszcze nie spotkałem żadnego Spitfajera bez zapadlisk albo niedolewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam , mała aktualizacja. Spit po wstępnych kolorach, malowany gunze. Pasy inwazyjne  jak na zdjęciach, 18cali czyli niecałe 45,72cm w skali niecale 10mm. Mój jak wiadomo będzie z okresu kiedy dywizjon 308 stacjonował w – Plumelot B-10 czyli lato sierpień 1944. Oznaczenia jak już w tytule ZF-H  prawdopodobnie w 90% z numerami seryjnymi MK623 , samolot dostarczony do dywizjonu ok 15 czerwca 1944. Przeglądałem  Operation Record Books z wykazem lotów od czerwca do września i najczęściej od 22 czerwca Tadeusz latał właśnie na tej maszynie. W lipcu na 9 lotów 7 właśnie na niej , tak samo w sierpniu na 21 lotów 15 wykonał na tej maszynie. Mogłem się walnąć , plus minus 1-2 różnicy.

Niema jego maszyny na zdjęciach, jedynie z książek , jego czy też W.Króla można wnioskować o oznaczenia H.

Maszyna będzie miała dodatkowy zbiornik na paliwo, w którym jak czytamy w książkach przewoził piwo. Dodatkowe beczki na złoty płyn będą więc moja fantazją(ale wiadomo że proceder taki się odbywał)  jak i dodanie jego malowania Wielkiej Niedźwiedzicy.

ab1511b55c6e3b3beddcfe78f5aed322.jpg

6cc08e1ed1304b3bd235b02ff14682cb--beer-kdbc35d12bbbe02376cddf44fffa3f2d9.jpg

OIP.xvjDiV4ngTiYg7GI7huaTQHaFR?pid=ImgDe

4e46959bc98389e8.jpg

 

1eb0ef74541aebda.jpgfe3300e30cb4e07e.jpg223ba02df98466ad.jpga3288f179e00dd71.jpg27a33c427cfa6196.jpg53d42545a5f42fcb.jpg

Edytowane przez eldiabllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, HK1885 napisał:

Oooo!... Kolejny Spitfajer. :lol:

Fajnie wygląda, po stronie drzwi do szoferki pociągnąłbym odpryski do krawędzi spływu i po obydwu stronach do krawędzi natarcia, delikatniejsze.

Czekam co będzie dalej.

 

:cool:

dorobie, gąbką, bo ogólnie na sól robiłem, coś mi nie dosypało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eldiabllo napisał:

Maszyna będzie miała dodatkowy zbiornik na paliwo, w którym jak czytamy w książkach przewoził piwo. Dodatkowe beczki na złoty płyn będą więc moja fantazją(ale wiadomo że proceder taki się odbywał)  jak i dodanie jego malowania Wielkiej Niedźwiedzicy.

Komu jak komu, ale Tobie chyba nie trzeba cytować jego książek 😉. Tylko zbiornik 90 galonów, nowy prosto z magazynu i przepłukany dodatkowo gorącą wodą! :haha:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
58 minut temu, barszczo napisał:

Fajny :D . Może kiedyś wypłyną jakieś zapomniane zdjęcia Dziewiątki Haberbuscha...

No fajnie by było. No razie trzeba iść trochę domysłami i fantazja, opierając się jedynie na dostępne materiały i przekaż w książkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
22 minuty temu, eldiabllo napisał:

Projekt uważam za zakończony

 

Wygląda ciekawie. :cool:

 

Nawet nie wiedziałem, że Schiele malował Wielką Niedźwiedzicę na wszystkich swoich Spitfajerach. Z jego godłem kojarzyłem zawsze Mk.V b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak ze zdjęć oryginału niema, jedynie opierając się na książkach Tadeusza czy W.Króla .

Tak że opierając się na książkach , model ma namalowana Wielka Niedziwdzice , i literę kodowa jego ulubioną H  i dodatkowy zbiornik paliwa wypełniony piwem. 

Fikcją moja jest dołożenie beczek z piwem , znany proceder lotników.

Natomiast numer seryjny MK623 napewno jest historyczny. Przeglądałem książki lotów 308 Dywizjonu i dostarczony był w połowie czerwca  jako nówka sztuka. Schiele zaczął na nim latać pod koniec miesiąca, lipiec ,sierpień i wrzesień aż nie przeszedł na urlop, to wykonał najwięcej lotów ja samolocie z tymi numerami seryjnymi. Tak że podpierając się jego książkami wysunąłem stwierdzenie że musiała być to jego ulubiona H. W sierpniu wykonał na niej prawie 30 lotów bojowych. 

Tak że taki Spitfire Tadeusza ,trochę fikcji , trochę prawdy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.