Skocz do zawartości

Tiger I Dragon 6406 czyli... kocur na polowaniu.


Pan_na_Zulawach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Tygrys stanął na gąskach od T-rex'a. Do końca budowy zostało doposażenie górnej płyty i detale wieży.

20240310_143333b.thumb.jpg.53f73a6177be125e61b45a0f06e2cd5d.jpg

 

20240310_143359b.thumb.jpg.b61fc5c95d6de20e56fa9c9ff7163548.jpg

 

20240310_143914b.thumb.jpg.10527f115c3cb74d3edb435c58fe1fb8.jpg

 

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patrykd napisał:

Ten zimmerit wygląda spoko. Czym robiony? Jaka masa i jakie narzędzie?

 

Zimmerit robiony Tamiya Epoxy Putty smooth surface (biała), zestaw TRUMPETER 09916 do wykonywania zimmeritu i patyczek do szaszłyków 🙂Jest jeszcze żółta, która szybciej schnie, ale, jak dla mnie, lepi się i zdecydowanie trudniej się ją kładzie.

Wystarczy rozprowadzić to cienką warstwą i zimmerit sam się robi- nie tak jak na wieży, gdzie nie znalazłem cierpliwości, aby usunąć stary, który po kilku latach jest twardy jak skała i problematyczny do usunięcia.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Seb napisał:

Kwity na brak zimmeritu pod osłonami bocznymi masz?

 

@Seb, nie, nie mam żadnych kwitów- po pomalowaniu położę jakieś resztki zimmeritu niemalowanego w naturalnym kolorze.

Model ma przedstawiać tygrysa z 507 batalionu i zaznaczam, że to tylko i wyłącznie moja wizja- w trakcie budowy spodobało mi się mocowanie dodatkowych ogniw na wieży.

Najprawdopodobniej mam nieprawidłowe jarzmo armaty, brak mocowania kanistrów z tyłu (to może jeszcze dodam) i inne błędy, które muszę zaakceptować, bo moja cierpliwość na ten model kończy się pomału.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 09:53, Pan_na_Zulawach napisał:

 

@Seb, nie, nie mam żadnych kwitów- po pomalowaniu położę jakieś resztki zimmeritu niemalowanego w naturalnym kolorze.

Model ma przedstawiać tygrysa z 507 batalionu i zaznaczam, że to tylko i wyłącznie moja wizja- w trakcie budowy spodobało mi się mocowanie dodatkowych ogniw na wieży.

Najprawdopodobniej mam nieprawidłowe jarzmo armaty, brak mocowania kanistrów z tyłu (to może jeszcze dodam) i inne błędy, które muszę zaakceptować, bo moja cierpliwość na ten model kończy się pomału.

 

Pozdrawiam

Marek

A ok, rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę w necie w celu rozwiązania mocowania kanistrów z tyłu, wcześniej widziałem taką fotkę, gdzie są obejmy na 2 kanistry z każdej strony, tylko jest problem, bo niespecjalnie się mieszczą po stronie z podnośnikiem i nie ma raczej pozostałych części mocowania:

 

 

Tiger_507_322.thumb.jpg.2b910688acc82be800e5e67b75f88a94.jpg

 

i trafiłem na to zdjęcie:

 

b6e93df340d39ce5e92596cf4931adc9.thumb.jpg.76dd9694a32c67c04703d3c146930de3.jpg

 

Świetna fota. Jestem trochę zły na siebie, że nie poszukałem wcześniej fotek tygrysów z 507 batalionu, bo to zdjęcie to świetna inspiracja jak dla mnie- pojazd zdewastowany, widać modyfikacje polowe: kanister, ogniwa z przodu (może ktoś wie, jak były montowane?) i dodatkowe na wieży. no szkoda...

 

pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pan_na_Zulawach napisał:

 

Świetna fota.

Pewnie że świetna, możesz to nawet zrobić o ile zainwestujesz  w odpowiednią platformę transportową, ewentualnie naumiesz się osadzania pojazdu w terenie jak pierwsze

  itd, wtedy można marzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Evildead napisał:

Pewnie że świetna, możesz to nawet zrobić o ile zainwestujesz  w odpowiednią platformę transportową, ewentualnie naumiesz się osadzania pojazdu w terenie jak pierwsze

  itd, wtedy można marzyć.

 

Nie zamierzam. Interesuje mnie sam pojazd- o platformach, terenach nie było mowy. Nie ma sensu sobie dopowiadać. Wpis umieszczony dla tych, co wiedzą i chcą się tą wiedzą podzielić.

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pan_na_Zulawach napisał:

 i nie ma raczej pozostałych części mocowania:

Kanistry stały na podnośniku.

5 godzin temu, Pan_na_Zulawach napisał:

ogniwa z przodu (może ktoś wie, jak były montowane?)

Np tak:

 

zaczep.thumb.jpg.72deab2aad9069801645d5dc051fe540.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału do przodu, do końca budowy pozostało już niewiele.

20240320_183906b.thumb.jpg.4e79edb58af33c33984ce383c994b15f.jpg

 

20240320_184016b.thumb.jpg.c68e80b03ccde7c47445b12f1aaf6489.jpg

 

Startuję też z malowaniem wieży- chcę od razu sprawdzić jak uda się położyć kalki na dodatkowe ogniwa na wieży. Kalki jak na zdjęciu Star Decals, kiedyś je kładłem i były grube, zobaczymy jak to finalnie będzie wyglądać. Malowanie letnie baza jedna z H79 lub C39 (kolor bardziej nasycony) (zawsze mam problem z wyborem tego koloru) plus żyłki z XF-89 lub XF58 lub C54.

20240320_184627b.thumb.jpg.6ff39ae4189513c8b4685b49638681df.jpg

 

pozdrawiam

Marek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Pan_na_Zulawach napisał:

 

Nie wiem czy nie za późno na zmiany ale warto by poprawić  parę rzeczy . zawieszenie na kanister , oraz tylny kontener. Ten pierwszy możesz zrobić z grubszej foli aluminiowej używanej do grilla i trafienia w kontener .

Tiger 1 with a large caliber penetration in the back of the turret at  Villers-Bocage. : r/DestroyedTanksWhat is inside the u shaped thing behind the turret of the tiger 1? - Quora

Wide turret stowage bin | TIGER1.INFO

track-link

TRACK-LINK / Forums / Track-Link Build Logs / Trumpeter Tiger I Late Production (09540)

b6e93df340d39ce5e92596cf4931adc9.thumb.jpg.76dd9694a32c67c04703d3c146930de3.jpg

 

nieokreślony

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 09:29, bulik58 napisał:

Nie wiem czy nie za późno na zmiany ale warto by poprawić  parę rzeczy . zawieszenie na kanister , oraz tylny kontener

 

Nawet nie za późno, ale nie mam cierpliwości już do tego modelu, tak jak pisałem wcześniej- co chwila coś się odkleja, wyłamuje, trzeba coś dorabiać, ponownie kleić... Do tego zostały klamry na narzędzia do montażu, czyli coś, za czym "przepadam' i niesamowicie mnie "relaksuje".

Koncepcja imitacji odpadniętego zimmeritu też się nie sprawdziła, więc to też do poprawki- na szczęście eksperymentowałem tylko na wieży.

Na szczęście kalki udało się w miarę przyzwoicie położyć, chociaż nie z tym numerem taktycznym jakim bym chciał, bo zabrakło potrzebnej cyfry- producent dał 4 na koszu o wysokości nie pasującej do pozostałych.

20240323_231228b.thumb.jpg.b4454645b194e2a3cc1121795fa5e024.jpg

 

Pozdrawiam

Marek

 

edycja:

Dopiero na zdjęciu zauważyłem, że z mocowaniami ogniw też coś nie halo- no trudno, każdy klei jak umie 🙂

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pan_na_Zulawach napisał:

 

Nawet nie za późno, ale nie mam cierpliwości już do tego modelu ....... 

Nie jesteś jedynym któremu to się zdarza, ja również mam takie chwile. Wtedy odkładam taki model na bok i......  biorę coś lekkiego, przyjemnego na stół albo przez parę dni nic nie kleję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.