Skocz do zawartości

Szwedzka "beczka" - SAAB J 29 B Tunnan Hobby Boss 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Troche przetarłem szarego łosza i nie wiem, czy jednak nie zastosować czarnego ?. Jak myślicie ?. Dodam że gdzieniegdzie jest czarny, np z przodu kadłuba i przy łączeniu skrzydła z kadłubem.

 

 

IMG_20200909_062738.jpg

IMG_20200909_062702.jpg

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie  wiem  czy dasz się przekonać ( nie naciskam) ale  widziałem ten samolot    w Wiedniu . Jest "pod  chmurką" co  sprawia ,że  nity  są bardzo wyraźne, i  miejsca łączenia  blach także. Tak to się na ekspozycji dzieje , ale  w przykrym bałtyckim  klimacie  może być  podobnie . Kolor nitów  określiłbym na na ciemny brąz. Brąz van dyke? HB  ( tak słyszałem) poza skalą  i to  ponoć  mocno ? nie  wiem jak  linie  podziału? Fajny warsztat. Dobra  robota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, golf czarny napisał:

nie  wiem  czy dasz się przekonać ( nie naciskam) ale  widziałem ten samolot    w Wiedniu . Jest "pod  chmurką" co  sprawia ,że  nity  są bardzo wyraźne, i  miejsca łączenia  blach także. Tak to się na ekspozycji dzieje , ale  w przykrym bałtyckim  klimacie  może być  podobnie . Kolor nitów  określiłbym na na ciemny brąz. Brąz van dyke? HB  ( tak słyszałem) poza skalą  i to  ponoć  mocno ? nie  wiem jak  linie  podziału? Fajny warsztat. Dobra  robota.

W niektórych miejscach nity i śruby są potraktowane czarnym. Widziałem parę zdjęć i niektóre śruby są bardziej wyraziste.  Kolega doradził, aby jednak tak zostawić i chyba tak zrobię :).  Co do brązu to mam tylko Tamki. Dzięki za sugestię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem w kilku miejscach jeszcze brąz i czarny. Już więcej z łoszem nie będę kombinował. Jak zwykle od macania starła się farba na krawędziach skrzydeł i na koniec będzie trzeba poprawić. Zawsze mnie to spotyka :D. Zawsze też oglądam kompulsywnie model z każdej strony, czy może nie ma jakiś pęknięć itp.  To jakaś choroba chyba jest :).

 

IMG_20200909_175208 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model już z wytartym łoszem i lekko przybrudzony. Niestety na zdjęciach niewiele widać ponieważ robione telefonem. Nic już nie będę kombinował, bo jeszcze coś zepsuje jak to u mnie bywa. Zresztą muszę podgonić z An 24 Amodelu :).

 

 

IMG_20200910_195253.jpg

IMG_20200910_195609.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.