Jump to content

golf czarny

Members
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by golf czarny

 1. no to masz sprzęt do którego przyda się : maska, okulary, odmalowanie kuchni jeśli w niej malujesz, dużo farby, podkładu i tyleż samo rozpuszczalnika .😉 Na jakim ciśnieniu próby? Jakie wg Ciebie optymalne na owalnej ? jakie fajne plansze w tle. MIg-21 F-13?
 2. Rozumiem, że Kolega budował ten zestaw https://www.specialhobby.eu/nase-produkce/fh-1-phantom-first-us-navy-jet-fighter-1-72.html?listtype=search&searchparam=phantom ? Ja posiadam ten https://www.specialhobby.eu/nase-produkce/fh-1-phantom-demonstration-teams-and-trainers-1-72.html?listtype=search&searchparam=phantom czy to są te nowe formy? Podoba mi się model ale mam wątpliwość czy aby nie wysoki połysk powinien być. Wiele zdjęć w necie ten wysoki połysk obrazuje. czy są jakieś ciekawe publikacje dot. tego samolotu czy są wreszcie plany gdzieś dostępne z nitowaniem. Ze zdjęć egzemplarzy muzealnych wynika,że takowe było widoczne. Może coś Koledzy wiedzą? Ja posiadam Naval Fighters Nr 3.
 3. ktoś pytał Pewnie przez 2,5 roku coś się zmieniło . Zauważyłem w ofercie plastmodelu. Mam pytanie czy ktoś używał ? A jeśli tak: 1) czy te proszki idą na podkład i jaki , 2) czy da radę zastąpić metalizer czyli robić większe gładkie powierzchnie, 3) czy można je ze sobą mieszać , 4) jaka jest ich przyczepność np. czy można maskować taśmą , 5) jak werniksować (czy trzeba?) 6) jak na to kłaść kalki, 7) jak się zachowują przy brudzeniu olejami? W razie czego wiem co jest napisane na stronie Uschi. Potrzebne mi raczej spostrzeżenia praktyczne. Z tego co widzę na stronie te proszki są do robienia szczegółów np. silników, elementów w kabinach etc. Jestem ciekaw czy da się nimi zastąpić metalizer na większych powierzchniach.
 4. Zupełnie niezooowiązująca jest moja wypowiedź i raczej nacechowana wrażeniami osoby niewiele doświadczonej: 1) chińczyk bodajże najbardziej rozpowszechniona p-iwata (taki z czarnym tyłem)- kupione jako używki, otrzymane w gratisie 0,2 mm, 0,3 mm, 0,5 mm zalety: cena,cena części, dostępność części, rozbieralność do imentu -szybsza niż "średnia" streapteasowa, łatwość naprawy, wielkie pole do kreatywnej inwencji, maluje, sprawdza się przy powierzchniach, kreski gorzej ( da się)-generalnie "pokora techniczna" 😉 wady: zawodność, trzeba się trochę znać ,żeby wyregulować, ciężko doczyścić koryto w zbiorniku, nigdy nie udało mi się zaprząc do sprawnego malowania grubym podkładem, malowania cienkich linii, malowania farbami typu valleyo, tendencja do zapychania dyszy, dyszę łatwo ukręcić, dysza jest nieszczelna, uszczelki nie lubią acetonu. Ale to wszystko da się ogarnąć - bo jest "pokora techniczna" 2)PS-267 kupiony jako używka zalety: maluje, wiernie reaguje na łapkę prowadzącego, maluje cienkie kreski, dobrze wyważony chociaż dosyć ciężki, z czasem rękę zmęczy, mój ulubiony wady: może czasem ten ciężar, czasem duży zbiornik. Ale to są niedogodności okolicznościowe. Czasami to zalety. Moze nie jest towada a właściwość dyszy nie każdy podkład przejdzie. 3)Ps-290 -o dziwo nowy zalety: wygodny spust, równe powierzchnie, przejdzie wszystko, valleyo zapycha ale stosunkowo długo da się równo malować- zaraz uwaga to nie jest sprzęt do wszystkiego, on jest do równych powierzchni z czym sobie radzi lepiej niż inne , wady: sprzęt warsztatowy, do komory, pod wyciąg, nie do kuchni gdzie się lepi pierogi a w przerwach modele, robi " siwy dym" -taką zawiesinę chemiczną i zużywa dużo farby, podkładu. 4) H&S evo silverline 0,2- używka hmmm...ciężko mi się z tym sprzętem dogadać. Zaletą jest lekkość. Używam sporadycznie jak potrzepuję coś małego na szybko zmalować,a w pozostałych już coś jest w zbiorniczkach. Właściwie jest to zbędny sprzęt , któremu kupiłem nową dyszę. Może by sprzedać?
 5. Ja też to zauważyłem w porównaniu Kitajec reszta świata . Czym to jest spowodowane ? Czy może malując Chińczykiem podkręcić ciśnienie i malować jak każdym innym?
 6. jeszcze raz :każda metoda dobra , oby się udało. Kabina Tomcata to 1/32? Fajnie. Szkoda, że nie 1/8 .Dałoby się maskować papierem toaletowym 😉 Kinematografia w służbie promocji. Prawda warsztatu niekoniecznie prawdą ekranu 😉 Chciałem zauważyć ,że Kolega pytający nie ma ani taśmy , ani maskolu . Ale ma maski!
 7. z precyzyjnym przycinaniem na krawędziach . Z przesuwaniem taśmy. W mojej opinii dla człowiek który robi pierwszy model w życiu to raczej nieosiągalne. Chyba, że robi w dużej skali. Solo to prosta metoda dla osób mających wprawę. A żeby nabrać wprawy trzeba swoje spieprzyć. Niestety eduard nie dodaje sześciu szkieł do zestawu. Ale to nie zarzut. Jest jeden element , który można pociąć, porysować. Chyba maska to najmniej ryzykowne wyjście. BTW podziwiam odwogę Kolegi i innych ,że pierwszy model i warsztat , ale szczerze , bo czerpię najwięcej informacji praktycznych..
 8. z góry zastrzegam nie podważam niczyich kompetencji , nie chcę dyskutować... itd. Próbuję korzystać z tej metody i przy pomocy tamiyowskiej i przy pomocy aizu micro tape. Siepie się. Tnę olfą. Może tępa a może ja tępy. Uwielbiam filmy dla 1/32. to wspaniała skala do maskowania kabin. No i kabina też niezbyt ... trudna. Maskowanie szkła to jedna z najbardziej upierdliwych kwestii. Ale każdy model ma taki element ...może pancerne sanki najmniej. Inna rzecz ,że cięcie folii ...to nigdy mi nie wyszło .
 9. Solo mam pytanie. Bo mam kino nieme. Czy jak zaczyna zanikać albo chwilę przed charakterystyczne syczenie jest jakieś inne . Niższe albo takie rwane? H&S przynajmniej mój jest bardziej skory do zapychania się przy takim powolnym prowadzeniu niż procon. Czy aby Iwata nie z tego powodu przytykania ma dostęp. do cofania igły?
 10. chciałem zauważyć, że może parę postów wyżej Kolega Mariucha wpadł na świetną ideę modelarską . A mianowicie modele narzędzi modelarskich w skali 1:1🤩 Cudna nisza!
 11. TReS proszę zerknij na PW. Jestem cążkami zainteresowany ale koszt wysyłki jakbyś mógł obniżyć w przypadku tej drobnicy?
 12. Dziękuję za wyjaśnienie. Mam humbrolowski oraz szmala. Oba podobne. Może szmala odrobinę lepszy tylko bezbarwny . Szukam jakiegoś środka do mycia pędzelków. I jakoś nic z amoniakiem nie znajduje. Ostatnio tak na węch znalazłem płyn do mycia plastików w ogrodzie. Żona nabyła w związku z ogrodem , którego nie mamy. 🙄 Może zadziała dam znać. Bo rozumiem ,że amoniak to jest to co gumę w maskolu czyni płynną i nakładaną . Zatem powinien teoretycznie i pędzle umyć? Znacie może jakieś preparaty inne?
 13. A mazak Mołotowa ... da się tym precyzyjnie maskować oszklenie 1/72 i 1/48? Jakieś doświadczenia?
 14. Panowie, mam pytanie trącące totalnym lamerstwem, ale co tam. Proszę wytłumaczyć obrazowo ale także w oparciu mierzalne parametry jak uzyskać mgiełkę?
 15. Dziękuję. Marcinie K. właśnie chodziło mi zweryfikowanie, czy na emalię jest jakiś wunder-sposób aby wyschła szybko. Widać nie ma. Albo nie jest nim thinner.
 16. Gdzieś na tych forach przeczytałem a nie mogę za cholerę odszukać, że MM ( jakie? emalie ( chyba emalie) akryle(?)) rozcieńczane którymś z rozcieńczalników testorsa czy MM schnie przez 15 minut. Stąd moje pytania. Co prawda MM emalia to żaden biznes ale niektóre kolory do mnie przemawiają .
 17. Ile schnie MM emalia : 1) rozcieńczona LT gunze, 2) Model Master 8824 Enamel Airbrush Thinner ?
 18. Bardzo zabawna grafika. Tankist dzierży klapę jak brewiarz. Albo tablet.Zupełny socsurrealizm.
 19. No więc trochę mi komunikacja siadła ze sklepem alco , ale... sprokurowałem rozwiązanie zastępcze a mianowicie okulary z biedry za 9,99. Okazało się ,że najlepiej widzę przez ichnie +2.0 no więc kupiłem +3,5 . Generalnie do poruszania słabo ale ostrość łapię właśnie na ok. 25 cm od obiektu . A obiekt jest tak. 50% większy. Nie wiem czy polecać, namawiać, promować. Ale działa.
 20. golf czarny

  Nowy sprzęt

  to było dwa tygodnie temu. Wyszlifowałem ,zamalowałem. Ale jak się pojawi znowu nie omieszkam utrwalić 😉
 21. golf czarny

  Nowy sprzęt

  Prozaiczny. Pomarańcza😟
 22. golf czarny

  Nowy sprzęt

  Czyli robić jak w instrukcji. No to się będę uczył bo GX ueno bl wychodził średnio. Co do ilości farby to jest ona zatrważająca. Oczywiście można malować na skręconym ale i tak "pali jak smok" ale też przecież dużo pokrywa. Ja mam 0,2 dwa oprócz tego "pistoletu" ale odczuwam pewien niepokój nabywczy w kwestii 0,3 . Nie wiem. Może powinien wyluzować... Okrągła to normalnie od 1 mm 😉 Ok spróbuję do 10 cm.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.