Jump to content

golf czarny

Members
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by golf czarny

 1. Ostatnie dwie godziny spędziłem...na szukaniu PET buteleczek...no i jestem głupi albo głupszy, nie mogę za bardzo znaleźć w sensownej cenie (poniżej 1 zł) takich 30/40 ml buteleczek z dozownikiem , do których leją liquidy do e-papierosów. Mam sporo bilmodeli w starych opakowaniach i chciałem je sobie przelać oraz mieć jeszcze zapas nadziałania doraźne. Macie może sprawdzone namiary na takie buteleczki. Chodzi o takie w których konfekcjonuje swoje farby BIlmodel, albo inne sprawdzone czyli chemioodporne.
 2. Jeśli Koledzy mogliby pomóc ...echh "poprowadzić za rączkę"> otóż taki duński kamuflaż jak na załączonym bokorysie co z Gunze lub Tamiya . C361 , C 330 , xf-81 - jako DG ? A szary na górze xf-83, c362? Co byście wybrali?
 3. O dzięki. Na stronie tego nie widać. Fakt "detal" jak się wreszcie go dojrzy hmmm...wart grzechu rozrzutności.
 4. Ja też się ucieszyłem. Bo "miś baryłka" jest moim marzeniem. Przypatrywałem się zdjęciom na stronie i jakoś niezbyt ... wiem konkurencja żadna ale 250 zł to niemało. Aby rzetelnie ocenić musiałbym obejrzeć z bliska. Jednak to co widać na stronie zachwytu nie budzi i stępia "must have"
 5. Racja.IPA to jeden z lepszych zmywaczy. Farby BILMODEL, które są raczej agresywne i powinny być nie do zdarcia IPA bierze i zmywa.
 6. Dziękuję. Tak się spodziewałem, że Tamiya taśm nie produkuje, ale właśnie tego się chciałem dowiedzieć gdzie jest ten "zonk".
 7. Taśma Dymo ma mocny klej. Uwaga na podkład. Potrafi zostawić ślad zmywalny na powierzchni. Rycie raczej na niemalowanym. (tak zresztą się zazwyczaj robi)
 8. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że Tamiya Masking Tape jest tamiyowska do pewnej szerokości. Taśmy szersze sprzedawane jako Tamiya to już nie Tamiya czyli "gorsze". Macie Koledzy jakieś informacje? Jakoś googlając nie znalazłem nic (na pierwszy rzut oka).
 9. ta porada nie jest pozbawiona wad...ale jak się wkurzę tym całym zapychaniem, co w moim EVO należy do rytuału, to cofam igłę tak z 1-2 mm. To już nie nie jest kreseczka albo kropeczka . Coś za coś ale spokój jest.
 10. Proponuję C8. Dla mnie jest bardzo "migowy" nawet jeśli nie ma czarnego podkładu (gloss). H8 ma wielkie ziarno a C8 w miarę ok. poza tym daje się dobrze mieszać z C78 . Jeśli panele miałyby być zróżnicowane to też dobrym pomysłem imo jest mr,color previous silver,
 11. Jak się kleiło? Czy to wyzwanie czy raczej przyjazny i wybaczający niezdarności?
 12. może i... fanaberia ale co tam. Mam nadzieję że przyśpieszy prace. A poza tym jak się przyglądałem to wygląda to trochę inaczej niż na tych filmach. Zobaczę
 13. Dzięki. Znalazłem coś odrobinę tańszego. Ale w laminowanym kartonie. Zobaczymy.
 14. Blackbasing jednak . To akurat już widziałem ale i tak dziękuję. A mógłbyś podać namiary na ten szablon ? bo to nie jest ta blaszka gdzie są trzy szablony "trinity spllater" prawda?
 15. marmurkowanie ? gdzie znajdę jakieś warsztaty, poradniki w sieci , Na YT ? ktoś? kiedyś ? pisał , że Czesi takowe warsztaty publikowali ? Ale jakby bardziej konkretnnie ktosby z Kolegów mógł pomóc i wskazać linki?? I jeszcze jedna rzecz: czy do marmurkowania używa się szablonów? Kolega mbrnnr pokazywał w wątku taki szablon . Nie mogę go znaleźć . Bo to nie są chyba te www.uschivdr.com/shopping-categories/shop-photo-etch/? Czy może oprócz ushi zetknęliście się z takiego rodzaju szablonami?
 16. no to masz sprzęt do którego przyda się : maska, okulary, odmalowanie kuchni jeśli w niej malujesz, dużo farby, podkładu i tyleż samo rozpuszczalnika .😉 Na jakim ciśnieniu próby? Jakie wg Ciebie optymalne na owalnej ? jakie fajne plansze w tle. MIg-21 F-13?
 17. Rozumiem, że Kolega budował ten zestaw https://www.specialhobby.eu/nase-produkce/fh-1-phantom-first-us-navy-jet-fighter-1-72.html?listtype=search&searchparam=phantom ? Ja posiadam ten https://www.specialhobby.eu/nase-produkce/fh-1-phantom-demonstration-teams-and-trainers-1-72.html?listtype=search&searchparam=phantom czy to są te nowe formy? Podoba mi się model ale mam wątpliwość czy aby nie wysoki połysk powinien być. Wiele zdjęć w necie ten wysoki połysk obrazuje. czy są jakieś ciekawe publikacje dot. tego samolotu czy są wreszcie plany gdzieś dostępne z nitowaniem. Ze zdjęć egzemplarzy muzealnych wynika,że takowe było widoczne. Może coś Koledzy wiedzą? Ja posiadam Naval Fighters Nr 3.
 18. ktoś pytał Pewnie przez 2,5 roku coś się zmieniło . Zauważyłem w ofercie plastmodelu. Mam pytanie czy ktoś używał ? A jeśli tak: 1) czy te proszki idą na podkład i jaki , 2) czy da radę zastąpić metalizer czyli robić większe gładkie powierzchnie, 3) czy można je ze sobą mieszać , 4) jaka jest ich przyczepność np. czy można maskować taśmą , 5) jak werniksować (czy trzeba?) 6) jak na to kłaść kalki, 7) jak się zachowują przy brudzeniu olejami? W razie czego wiem co jest napisane na stronie Uschi. Potrzebne mi raczej spostrzeżenia praktyczne. Z tego co widzę na stronie te proszki są do robienia szczegółów np. silników, elementów w kabinach etc. Jestem ciekaw czy da się nimi zastąpić metalizer na większych powierzchniach.
 19. Zupełnie niezooowiązująca jest moja wypowiedź i raczej nacechowana wrażeniami osoby niewiele doświadczonej: 1) chińczyk bodajże najbardziej rozpowszechniona p-iwata (taki z czarnym tyłem)- kupione jako używki, otrzymane w gratisie 0,2 mm, 0,3 mm, 0,5 mm zalety: cena,cena części, dostępność części, rozbieralność do imentu -szybsza niż "średnia" streapteasowa, łatwość naprawy, wielkie pole do kreatywnej inwencji, maluje, sprawdza się przy powierzchniach, kreski gorzej ( da się)-generalnie "pokora techniczna" 😉 wady: zawodność, trzeba się trochę znać ,żeby wyregulować, ciężko doczyścić koryto w zbiorniku, nigdy nie udało mi się zaprząc do sprawnego malowania grubym podkładem, malowania cienkich linii, malowania farbami typu valleyo, tendencja do zapychania dyszy, dyszę łatwo ukręcić, dysza jest nieszczelna, uszczelki nie lubią acetonu. Ale to wszystko da się ogarnąć - bo jest "pokora techniczna" 2)PS-267 kupiony jako używka zalety: maluje, wiernie reaguje na łapkę prowadzącego, maluje cienkie kreski, dobrze wyważony chociaż dosyć ciężki, z czasem rękę zmęczy, mój ulubiony wady: może czasem ten ciężar, czasem duży zbiornik. Ale to są niedogodności okolicznościowe. Czasami to zalety. Moze nie jest towada a właściwość dyszy nie każdy podkład przejdzie. 3)Ps-290 -o dziwo nowy zalety: wygodny spust, równe powierzchnie, przejdzie wszystko, valleyo zapycha ale stosunkowo długo da się równo malować- zaraz uwaga to nie jest sprzęt do wszystkiego, on jest do równych powierzchni z czym sobie radzi lepiej niż inne , wady: sprzęt warsztatowy, do komory, pod wyciąg, nie do kuchni gdzie się lepi pierogi a w przerwach modele, robi " siwy dym" -taką zawiesinę chemiczną i zużywa dużo farby, podkładu. 4) H&S evo silverline 0,2- używka hmmm...ciężko mi się z tym sprzętem dogadać. Zaletą jest lekkość. Używam sporadycznie jak potrzepuję coś małego na szybko zmalować,a w pozostałych już coś jest w zbiorniczkach. Właściwie jest to zbędny sprzęt , któremu kupiłem nową dyszę. Może by sprzedać?
 20. Ja też to zauważyłem w porównaniu Kitajec reszta świata . Czym to jest spowodowane ? Czy może malując Chińczykiem podkręcić ciśnienie i malować jak każdym innym?
 21. jeszcze raz :każda metoda dobra , oby się udało. Kabina Tomcata to 1/32? Fajnie. Szkoda, że nie 1/8 .Dałoby się maskować papierem toaletowym 😉 Kinematografia w służbie promocji. Prawda warsztatu niekoniecznie prawdą ekranu 😉 Chciałem zauważyć ,że Kolega pytający nie ma ani taśmy , ani maskolu . Ale ma maski!
 22. z precyzyjnym przycinaniem na krawędziach . Z przesuwaniem taśmy. W mojej opinii dla człowiek który robi pierwszy model w życiu to raczej nieosiągalne. Chyba, że robi w dużej skali. Solo to prosta metoda dla osób mających wprawę. A żeby nabrać wprawy trzeba swoje spieprzyć. Niestety eduard nie dodaje sześciu szkieł do zestawu. Ale to nie zarzut. Jest jeden element , który można pociąć, porysować. Chyba maska to najmniej ryzykowne wyjście. BTW podziwiam odwogę Kolegi i innych ,że pierwszy model i warsztat , ale szczerze , bo czerpię najwięcej informacji praktycznych..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.