Jump to content

golf czarny

Members
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  GDA-GDY
 • Occupation
  miłosny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. brąz tamki mógłby chyba być. Generalnie oglądając samolot na żywo miałem wrażenie,że te większe nity , oraz miejsca mocowania kalp mogły "ciec", dawać smugę . Ale to wrażenie
 2. nie wiem czy dasz się przekonać ( nie naciskam) ale widziałem ten samolot w Wiedniu . Jest "pod chmurką" co sprawia ,że nity są bardzo wyraźne, i miejsca łączenia blach także. Tak to się na ekspozycji dzieje , ale w przykrym bałtyckim klimacie może być podobnie . Kolor nitów określiłbym na na ciemny brąz. Brąz van dyke? HB ( tak słyszałem) poza skalą i to ponoć mocno ? nie wiem jak linie podziału? Fajny warsztat. Dobra robota.
 3. https://www.mojehobby.pl/products/UTI-MiG-15.html Model to co wynegocjujemy + 15 zł max kosztów wysyłki
 4. HKK masz rację. Na razie AK 3.0 to tylko marketing , a my BEZPŁATNIE go powtarzamy. Sprawdzi się zobaczy. Jak na razie firma namieszała w metalizerach . Innych większych osiągnięć innowacyjnych nie znajduję. A film?Co to?Hipnoza produkcją? Chyba już wolę filmy z cyklu " jak się dzieci robi?" ? BTW. Mr. Paint jakością , a HATAKA użytkowością postawiły poprzeczkę wysoko , Tamiya i GUNZE to uznane produkty więc.... skok musi być wyyyyyysoki. Jak na razie marketingowa pompka.
 5. Jest to pewna koncepcja chyba niewiele mająca wspólnego z oryginałem. Efektowny, piękny warsztatowo w sposób oddalający od celu, niereplikowy. tez nie wiem czy nie wyciągnięte kontrasty w ps. Chociaż ten oryginał, który Autor watko pokazywał fakt był bardziej ubababrany niż stan modelu na dzisiaj.
 6. Dziękuję wszystkim za rady. Pomogły.Chyba obiorę taktykę racjonalizacji wydatków. Mam różne metalizery. Bilmodel i AK również.MM trafił się przez przypadek. Mam też różne bezbarwne m.in sidolux i sidolupodobne. Zamiast sealera (cena grubo ponad 20 zł ) użyję powyższych... Może alclada - Aqua Gloss Clear? A" ponad 2 dychy" pójdą na super silver albo super chrome od gunze.
 7. Aż poszukałem bo mi się wyświetlało,ze był warsztat. A jaki to był podkład? ...w sumie fajnie wyszło ?(jak kładziony na taką porowata powierzchnię- ziarna nie widać). MM to ? aluminium-non buffing? a reszta?
 8. Wiem, to nie są modne farby. Ale tak z ciekawości, może znajdę poradę u ich użytkownika: 1) na co je kłaść? Tamiya x-1, gunze GX, czy na emalię olejną ( akurat to pokazywał film na YT ,że na alcladowy Black Base), 2) rozcieńczanie ?(wiem,że mają swój rozcieńczalnik, czy da się czymś innym bez utraty efektu? Jakoś nitro mnie nie przekonuje, może się mylę), 3)czym zabezpieczać ( wiem , jest sealer- nie do dostania, ale nie wiem co to jest dokładnie za rodzaj powłoki, czy można go washować bezkarnie olejami, akrylami?), Czy mogę zabezpieczać innymi bezbarwnymi, x-22,
 9. kurcze jak opis nowego wypustu airfixa. z tymże gdyby to był airfix to świat wyłby z zachwytu. Dla mnie wygląda pięknie i mógłby stanowić wzór jak przez następnych pięć lat będę skreczował i niitował hobby bossa, by nim cisnąc na koniec o ścianę. Natomiast kwestia spasowania jest w takich założeniach szczegółowości zasadnicza., bo jeśli za 120 zł dostanie się "szpacheltoja" i krótki kurs odtwarzania to dziękuję.
 10. to się nazywa dialektyka. Byt kształtuje uznanie;)
 11. Mi tez bardzo się podoba na tym zdjęciu. Normalny samolot a nie pogorzelec. Teoretycznie przy popaćkaniu twoje pięknej powierzchni np. engine gray albo i nawet jaśniejszych i użyciu alcada powinno wyjść. Teoretycznie bo nie stosowałem metody. Ale ten efekt łatwo zamalować. Tak się wydaje. Ale przy takim ładnie zmatowiałym aluminium nie przejmowałbym się zbytnio. Normalnie C8 da radę. Nawet z domieszkami . i specjalnie nie ma co się przejmować utratą błysku na poziomie zabezpieczania i weatheringu. Z kolei unikałbym dużego ziarna H8. Zdjęcie klimatyczne ...i to
 12. Z Mirażem w NMF jest zawsze pytanie o to czy ma być eksploatacyjny czy paradny, znaczy pucowany czy sterany. niezbyt do mnie przemawiają z kolei takie pomysły jakie ma Daniel Zamarbide (dla mnie wydaje się być to samolot wypalony od środka) . Chociaż wrążenie opieram o to co widziałem na ilustracjach a nie na żywo.
 13. No właśnie. 80 zeta i do bani :(. To do bani, rozumiem z uwagi na dyskomfort wielkości i sztywności?Kwestia sztywności w wężu przy końcówce jest dla mnie do przywyknięcia. Z kolei zawór musi działać w spodziewany sposób, cały zakres , może być skokowo ale o równe wartości.
 14. A używasz jakiejś z MAC-zaworkiem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.