Jump to content

golf czarny

Members
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  GDA-GDY
 • Occupation
  miłosny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak się kleiło? Czy to wyzwanie czy raczej przyjazny i wybaczający niezdarności?
 2. może i... fanaberia ale co tam. Mam nadzieję że przyśpieszy prace. A poza tym jak się przyglądałem to wygląda to trochę inaczej niż na tych filmach. Zobaczę
 3. Dzięki. Znalazłem coś odrobinę tańszego. Ale w laminowanym kartonie. Zobaczymy.
 4. Blackbasing jednak . To akurat już widziałem ale i tak dziękuję. A mógłbyś podać namiary na ten szablon ? bo to nie jest ta blaszka gdzie są trzy szablony "trinity spllater" prawda?
 5. marmurkowanie ? gdzie znajdę jakieś warsztaty, poradniki w sieci , Na YT ? ktoś? kiedyś ? pisał , że Czesi takowe warsztaty publikowali ? Ale jakby bardziej konkretnnie ktosby z Kolegów mógł pomóc i wskazać linki?? I jeszcze jedna rzecz: czy do marmurkowania używa się szablonów? Kolega mbrnnr pokazywał w wątku taki szablon . Nie mogę go znaleźć . Bo to nie są chyba te www.uschivdr.com/shopping-categories/shop-photo-etch/? Czy może oprócz ushi zetknęliście się z takiego rodzaju szablonami?
 6. no to masz sprzęt do którego przyda się : maska, okulary, odmalowanie kuchni jeśli w niej malujesz, dużo farby, podkładu i tyleż samo rozpuszczalnika .😉 Na jakim ciśnieniu próby? Jakie wg Ciebie optymalne na owalnej ? jakie fajne plansze w tle. MIg-21 F-13?
 7. Rozumiem, że Kolega budował ten zestaw https://www.specialhobby.eu/nase-produkce/fh-1-phantom-first-us-navy-jet-fighter-1-72.html?listtype=search&searchparam=phantom ? Ja posiadam ten https://www.specialhobby.eu/nase-produkce/fh-1-phantom-demonstration-teams-and-trainers-1-72.html?listtype=search&searchparam=phantom czy to są te nowe formy? Podoba mi się model ale mam wątpliwość czy aby nie wysoki połysk powinien być. Wiele zdjęć w necie ten wysoki połysk obrazuje. czy są jakieś ciekawe publikacje dot. tego samolotu czy są wreszcie plany gdzieś dostępne z nitowaniem. Ze zdjęć egzemplarzy muzealnych wynika,że takowe było widoczne. Może coś Koledzy wiedzą? Ja posiadam Naval Fighters Nr 3.
 8. ktoś pytał Pewnie przez 2,5 roku coś się zmieniło . Zauważyłem w ofercie plastmodelu. Mam pytanie czy ktoś używał ? A jeśli tak: 1) czy te proszki idą na podkład i jaki , 2) czy da radę zastąpić metalizer czyli robić większe gładkie powierzchnie, 3) czy można je ze sobą mieszać , 4) jaka jest ich przyczepność np. czy można maskować taśmą , 5) jak werniksować (czy trzeba?) 6) jak na to kłaść kalki, 7) jak się zachowują przy brudzeniu olejami? W razie czego wiem co jest napisane na stronie Uschi. Potrzebne mi raczej spostrzeżenia praktyczne. Z tego co widzę na stronie te proszki są do robienia szczegółów np. silników, elementów w kabinach etc. Jestem ciekaw czy da się nimi zastąpić metalizer na większych powierzchniach.
 9. Zupełnie niezooowiązująca jest moja wypowiedź i raczej nacechowana wrażeniami osoby niewiele doświadczonej: 1) chińczyk bodajże najbardziej rozpowszechniona p-iwata (taki z czarnym tyłem)- kupione jako używki, otrzymane w gratisie 0,2 mm, 0,3 mm, 0,5 mm zalety: cena,cena części, dostępność części, rozbieralność do imentu -szybsza niż "średnia" streapteasowa, łatwość naprawy, wielkie pole do kreatywnej inwencji, maluje, sprawdza się przy powierzchniach, kreski gorzej ( da się)-generalnie "pokora techniczna" 😉 wady: zawodność, trzeba się trochę znać ,żeby wyregulować, ciężko doczyścić koryto w zbiorniku, nigdy nie udało mi się zaprząc do sprawnego malowania grubym podkładem, malowania cienkich linii, malowania farbami typu valleyo, tendencja do zapychania dyszy, dyszę łatwo ukręcić, dysza jest nieszczelna, uszczelki nie lubią acetonu. Ale to wszystko da się ogarnąć - bo jest "pokora techniczna" 2)PS-267 kupiony jako używka zalety: maluje, wiernie reaguje na łapkę prowadzącego, maluje cienkie kreski, dobrze wyważony chociaż dosyć ciężki, z czasem rękę zmęczy, mój ulubiony wady: może czasem ten ciężar, czasem duży zbiornik. Ale to są niedogodności okolicznościowe. Czasami to zalety. Moze nie jest towada a właściwość dyszy nie każdy podkład przejdzie. 3)Ps-290 -o dziwo nowy zalety: wygodny spust, równe powierzchnie, przejdzie wszystko, valleyo zapycha ale stosunkowo długo da się równo malować- zaraz uwaga to nie jest sprzęt do wszystkiego, on jest do równych powierzchni z czym sobie radzi lepiej niż inne , wady: sprzęt warsztatowy, do komory, pod wyciąg, nie do kuchni gdzie się lepi pierogi a w przerwach modele, robi " siwy dym" -taką zawiesinę chemiczną i zużywa dużo farby, podkładu. 4) H&S evo silverline 0,2- używka hmmm...ciężko mi się z tym sprzętem dogadać. Zaletą jest lekkość. Używam sporadycznie jak potrzepuję coś małego na szybko zmalować,a w pozostałych już coś jest w zbiorniczkach. Właściwie jest to zbędny sprzęt , któremu kupiłem nową dyszę. Może by sprzedać?
 10. Ja też to zauważyłem w porównaniu Kitajec reszta świata . Czym to jest spowodowane ? Czy może malując Chińczykiem podkręcić ciśnienie i malować jak każdym innym?
 11. jeszcze raz :każda metoda dobra , oby się udało. Kabina Tomcata to 1/32? Fajnie. Szkoda, że nie 1/8 .Dałoby się maskować papierem toaletowym 😉 Kinematografia w służbie promocji. Prawda warsztatu niekoniecznie prawdą ekranu 😉 Chciałem zauważyć ,że Kolega pytający nie ma ani taśmy , ani maskolu . Ale ma maski!
 12. z precyzyjnym przycinaniem na krawędziach . Z przesuwaniem taśmy. W mojej opinii dla człowiek który robi pierwszy model w życiu to raczej nieosiągalne. Chyba, że robi w dużej skali. Solo to prosta metoda dla osób mających wprawę. A żeby nabrać wprawy trzeba swoje spieprzyć. Niestety eduard nie dodaje sześciu szkieł do zestawu. Ale to nie zarzut. Jest jeden element , który można pociąć, porysować. Chyba maska to najmniej ryzykowne wyjście. BTW podziwiam odwogę Kolegi i innych ,że pierwszy model i warsztat , ale szczerze , bo czerpię najwięcej informacji praktycznych..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.