Skocz do zawartości

Panthera ausf a tamiya 1/35


Piotrek178

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem młodym modelarzem a to jest mój pierwszy model na poważniej. zapraszam do oglądania i konstruktywnej krytyki.

DSC_0878_wynik DSC_0877_wynik DSC_0879_wynik DSC_0880_wynik DSC_0881_wynik DSC_0882_wynik DSC_0883_wynik

Starałem się czysto skleić i pomalować bez zacieków delikatny weathering zrobiony Panel line accent color Dark Brown od Tamiya i parę obić pactrą aluminium. Niestety koła jezdne przykleiłem krzywo i jak widać gąsięnnice rozchodą się na zewnątrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Cieszy fakt że ktoś młody znaczyna. Jest wiele rzeczy które można zrobić na modelu ale to przyjdzie z czasem. Generalnie proponowałbym Ci przy następnym modelu założyć warsztat, umieszczać często fotki. Wtedy łatwiej wychwycić błędy i je poprawić. To samo się tyczy zastosowania technik. Generalnie zwróć uwagę na obróbkę części, usuwanie szwów. Widać to na hamulcu wylotowym na drugiej fotce. 

Jeżeli malowałeś pędzlem, to wyszło ładnie. Niestety ma on swoje ograniczenia i nie pozwala poszaleć malarsko. Ale można zrobić takie rzeczy jak filtry, biedronkę, lepszy wash no i użyć pigmentów. Ale. To wymaga środków i praktyki która przyjdzie z czasem. Napisz przy okazji warsztatu jakimi możliwościami dysponujesz a coś się wymyśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotrek178 napisał:

Dzięki za zainteresowanie. następnym krokiem będzie diorama pod te dwa modele i na pewno założę warsztat żeby zasięgnąć porady

Tylko jak będziesz robił dioramę zastosuj się do porad innych osób bo w tym stanie to tak średnio.Do dziur zastosuj szpachle  i zrób coś z tymi kalkami ,zmyj trochę tego washa spirytusem (ale bardzo lekko)  jak nie masz rozcieńczalnika tamiyi i usuń stare obicia i zrób nowe gąbką .Jak coś się nie uda nie załamuj się ?

Edit.Zapomniałem jeszcze zetrzyj szew na lufie.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fanpancerki napisał:

Tylko jak będziesz robił dioramę zastosuj się do porad innych osób bo w tym stanie to tak średnio.Do dziur zastosuj szpachle  i zrób coś z tymi kalkami ,zmyj trochę tego washa spirytusem (ale bardzo lekko)  jak nie masz rozcieńczalnika tamiyi i usuń stare obicia i zrób nowe gąbką .Jak coś się nie uda nie załamuj się ?

Edit.Zapomniałem jeszcze zetrzyj szew na lufie.

Dzięki za porady coś spróbuję z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.