Skocz do zawartości

Me- 109 E-4 A.Galland Academy 1:72


Remik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tym razem chciałbym zaprezentować replikę samolou z okresy Bitwy o Anglię, wykonanego z zestawu Academy podczas pracy dokonałem niewielkich przeróbek min. dorobiłem płytę pancerną chroniącą głowę pilota, nowe golenie i osłony podwozia, lufy karabinów. Trochę problemów sprawiło malowanie kadłuba- ginący kamuflaż segmentowy przechodzący w nieregularne ciapki, króre naniosłem watą nawiniętą na wykałaczkę. Kalkomania firmy Techmod. Model w całości pokryty sidolux'em. Na ostatnich zdjęciach "Dwóch dawnych wrogów".

Ciekawe,czy doszło kiedykolwiek między nimi do waliki powietrznej.

Pozdrawiam Remik.

 

resizeofp1010163kd8.jpg

resizeofp1010164uq0.jpg

resizeofp1010165wh9.jpg

resizeofp1010166ow4.jpg

resizeofp1010167pd1.jpg

resizeofp1010168ey6.jpg

resizeofp1010169gx0.jpg

resizeofp1010170wn1.jpg

resizeofp1010171pj4.jpg

resizeofp1010174qr1.jpg

resizeofp1010172gt3.jpg

resizeofp1010173di6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... Ciemne fotki. Przydała by się jedna ze spodem samolotu..opony szare felgi czarne hmmm , krawędzie natarcia skrzydeł są aby na pewno ok? przydało by się o mattem śmignąć...

 

Bardzo urzekła mnie ta antena (ten drut) zdradź proszę jak go zrobiłeś .

Model ładny, podoba mi się, brak większych błędów... chyba

 

No dobra strasznie ostry wash Ale to kwestia wizji modelarskiej <-(nie słuchaj mnie, ja bredzę..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobała mi się Twoja FOKA ale ten to mi najbardziej... Zresztą to moja ulubiona niemiecka maszyna latająca (tylko Bf-109E). Naprawdę elegancki. Teraz GRATULUJĘ

Mam też tego Emila ale jeszcze w pudle i chcę go wykonać w malowaniu z WRZEŚNIA'39... Nie masz może jakiegoś takiego schematu malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no

Ten Bf-109 prezentuje się całkiem uroczo

 

Bardzo gładkie malowanie,samoróbki, całkiem nieźle wykonany kamuflaż i wykończeniówka. Bardzo słusznie,że wykorzystałeś kalkomanie Techmodu.

 

Jeden podstawowy błąd jaki popełniłeś to ostatnia warstwa werniksu. Model trochę zbyt mocno się błyszczy. Pwoienien być satynowy. Może udałoby Ci się go jeszcze lekko przejechać Satyną?

 

Wykonałeś kawał dobrej roboty przy Tym modelu. Wygląda dość realistycznie. Trochę gorzej jest z Focke Wulfem,który moim zdaniem wygląda nieco plastikowo

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

HubertK-pytałes o antenę (ten drut)- to nitka wyciągnięta z damskiej pończochy .A co do połysku -to zgadza się, trzeba by pociągnąć go matem .

Dzięki za sugestie i miłe komentaże - pozdrawiam Re-Mig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawiłeś podstawowego błędu Academy w tym modelu...popatrz dokładnie na rury wydechowe i wyciągnij wnioski.

 

Druga sprawa to malowanie... jeśli samolot jest z okresu BoB to powienien być raczej pomalowany RLM 65 dół i boki kadłuba a góra i górne powierzchnie skrzydeł raczej RLM 02 i RLM 71. To co zaprezentowałes na modelu est zgoła inne. Dlaczego tak twierdzę ano dlatego iż wczesne FW 190 A-1 i A-2 były jeszcze malowane według tego schematu, z tą małą zmianą, że zamiast RLM 65 używano już RLM 76. Schemat malowania RLM 74/75/76 wprowadzono w pierwszej połowie 1942 czyli w czasie gdy BoB już się oficjalnie zakończyła a to co się działo w powietrzu nad kanałem La Manche to raczej zwykłe bitwy powietrzne międzu FC a Luftwaffe.

 

W mojej ocenie 4-/5 ... tak wiem, czepiam się

 

Za bardzo się świeci, nietrafione kolory, brak charakterystycznych dla Emila okopceń i innych syfów, brakuje mi zdjęcia spodu maszyny.

 

Plusy koledzy wymienili.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ostatnnim poście kol. Marcin _C odniósł się do nietrafionych kolorów , nie do końca się z tym zgodzę - zdjęcia robiłem przy świetlówce a ta niestety trochę zmienia kolory , przy świetle naturalnym barwy mają inne odcienie .A co do rur wydechowych - jak kolega zauważył to poprostu ,,Nie chciało mi się ich poprawiać ''- gratuluję fachowej wiedzy .

 

Pozdrawiam Re-Mig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę w miarę możliwości zdjęcie przy naturalnym świetle bo i tak uważam, że naturalne światło tylko utwierdzi mnie w przekonaniu, że to jednak nie te kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.