Skocz do zawartości

Jaguar Airfix 1-72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie udało mi sie skończyć ten "tani zestaw" :-)))

Tu znajduje sie relacja warsztatowa:

viewtopic.php?t=6968

59fa4ef752b49bf3.jpg

98d8a82af0932ed0.jpg

fb85714e8f03defc.jpg

e3c158b50976880e.jpg

302682dc952016c1.jpg

1355a3445689eff3.jpg

ae144f614ca02fe1.jpg

44f1979830993edb.jpg

4f2cfdde575d73f8.jpg

10cf9abed8597057.jpg

Oczywiście wszelkie formy zainteresowania, wyrażane w postaci postów, dadzą mi dużo radości, satysfakcji i szczęścia :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wykonany i efektownie "styrany" model z kiepskiego zestawu. Tym wieksze z tej okazji. Akryle MM kladles pedzlem czy ta zmeczona faktura powloki malarskiej to efekt uzycia gabek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asymetryczne podwieszenia, to chyba taki szpan. Ale jest wzięty ze zdjęć.

Zastanawiałem się nad tym, ale zagadki jeszcze nie rozwiązałem.To chyba taka nonszalancja, typu, zobacz jak nasz fly by wire(czy jak to sie tam nazywa) dobrze działa :-)).Mam tez zdjęcia Hornetów z pustynnej burzy z niesymetrycznym podwieszeniem.

Model malowany pędzlem. Ze trzy cienkie warstwy.Chyba w końcu kupie aerograf!!!!

Zmęczone powłoki lakiernicze, to wasz(akwarela ze śliną, ścierana gąbką matującą,mazaki, ołówek, i tak kilka razy :-))Na koniec utrwalone bezbarwnym matem.

dzięki za posty!!:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesymetryczne podwieszenia w tych samolotach to nic niezwyklego, tak juz maja. Rowniez francuskie Jaguary A lataja w takiej konfiguracji. Wynika to z malej liczby belek na uzbrojenie.

Co nie wyklucza oczywiscie podwieszen symetrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba taka nonszalancja, typu, zobacz jak nasz fly by wire(czy jak to sie tam nazywa) dobrze działa :-))
Jaguar? Fly-by-wire? Nieee... Pomijajac jeden egzemplarz sluzacy jako platfroma testowa cyfrowych systemow sterowania projektowanych dla Typhoona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kupiłem bez podwieszeń, i trochę improwizowałem.

Zbiornik paliwa jest nie taki jak trzeba, tylko ten Paveway taki jak trzeba, mam nadzieje :-)), No i powinno by koło pavewaya ,AN/ALQ-101.Ale tak jak pisałem to improwizacja, całkowicie amatorska :-))))

Przerzuciłem sie na suszarki przed chwila, i nie mam jeszcze odpowiedniej ilości zapasowych podwieszeń :-))

Sory Majek za tą gafę z fly-by-wire :-)) Tak czy inaczej pewnie trzeba taki samolot niesymetryczny jakoś wytrymowac :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model Buccanera z novo. I pooglądałem sobie te samolociki z "pustynnej burzy" te to dopiero wygadały, jak pancerka na froncie wschodnim!!!!!! Tak go zrobię :-))

A usyfienie i "spracowanie" powierzchni samolotu, to mój sposób na ukrycie ręcznego malowania :-)))))

Bardzo dziękuje za komentarze!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.