Skocz do zawartości

A-10 (pytanie o malowanie...)


konradgb

Rekomendowane odpowiedzi

konradgb, zapunktowałeś straszliwie Jakaś relacyjka będzie?

 

no właśnie nie wiem czy będzie relacja..., nie wiem czy znajdę wystarczającą ilość materiałów żeby zrobić to malowanie.

po za tym ja jestem tu "nowy" więc boję się że mogę kogoś roczarować swoimi umiejętnościami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym ja jestem tu "nowy" więc boję się że mogę kogoś roczarować swoimi umiejętnościami
No chyba sobie zartujesz. Przeciez to forum jest wlasnie po to, zeby sobie pomagac i udzielac wskazowek, a nie zeby sie krygowac i chowac po katach. Dawaj, startuj z relacja, tez chetnie popatrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradgb, nie naciskam Wiem z własnego doświadczenia, że trzeba dojrzeć do takiej decyzji Jeśli nie zdecydujesz się na relację, czekam na galerię. Jak wrócę do domu, to wyszukam Ci w swoich zasobach zdjęcia do Flipper'a (albo Peanut'a). A co do rozczarowania, to w to nie wierz. Raczej stawiałbym na dumę, że bardziej doświadczeni koledzy mogą wychować kolejnego modelarza i oglądać jego rozwój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej stawiałbym na dumę, że bardziej doświadczeni koledzy mogą wychować kolejnego modelarza i oglądać jego rozwój

 

no proszę, zabrzmiało nieco po ojcowsku

można by powiedzieć:

"modelwork - bawi, uczy, wychowuje"

 

jeśli chodzi o relację to nie potwierdzam i nie zaprzeczam, zobaczę na co mi czas pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradgb napisał:

no proszę, zabrzmiało nieco po ojcowsku

 

 

...a bo to jedna wielka rodzina

 

Forum uczy, forum radzi, forum... nigdy cie nie zdradzi

konradgb

po za tym ja jestem tu "nowy" więc boję się że mogę kogoś roczarować swoimi umiejętnościami

Nic sie nie lam, jestes tu juz prawie rok. Twoja relacja na pewno wielu zainteresuje i nikt Ci zlego slowa nie powie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentalne schematy byly testowane na dwoch HOG'ach, pochodzacych z 47th Fighter Squadron:

 

76-552 - "Peanut"

2c833df199de974fm.jpg

3fc21b91a297f001m.jpg

b6762a6915b9cfb5m.jpg

b266b70d6ac7cc15m.jpg

 

76-530 - "Flipper"

bcdefc91b18dbab7m.jpg

671023d2912f2f66m.jpg

 

Jak widac to platowce przed modyfikacjami, czyli bez swiatel do lotu w szyku, ze starym systemem ostrzegania o opromieniowania itd. Czyli trzeba bedzie sie bawic z modelem.

 

Wiecej fotek wrzuci Ci Nexus - on jest klinicznym przypadkiem Hogofilii - ma chyba wszystko co sie ukazalo w temacie A-10.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej fotek wrzuci Ci Nexus - on jest klinicznym przypadkiem Hogofilii - ma chyba wszystko co sie ukazalo w temacie A-10.

 

Hogofil to brzmi dumnie! Paweł, jesli ja jestem przypadkiem klinicznym, to Twoja cela bylaby tuz obok

Jutro przejrze swoje materialy i postaram sie wrzucic na forum (oczywiscie nie mam wszystkiego co sie ukazalo w temacie A-10... jeszcze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem i wrzucam. Generalnie schematy malowań Peanut i Flipper są dosyć słabo udokumentowane. Gorzej niż JAWS. Ale jeszcze gorzej jest z Alaską

To lecimy z koksem...

 

Peanut:

52dc2466152903d4m.jpg - źródło 2

8779359f8ecd3995m.jpg - źródło 5

4a5e55830dd39b5am.jpg - źródło 3

63e5d1a6d7aeb7fbm.jpg - żródło 4

435c53028ded40c2m.jpg - źródło 1

f3e864d67c253cbcm.jpg - źródło 1

 

Flipper - użyty również na 5 innych A-10 przez krótki okres czasu:

db318fb9cda635eem.jpg - żródło 3

a84e69f0852e9442m.jpg - żródło 2

a0b9b9c4c01f4b6cm.jpg - żródło 4

565bc924c95ba977m.jpg - żródło 1

 

Jeśli chodzi o rysunki to Arsenał bije na głowę te z Walk Around jeśli chodzi o dokładność podziału kolorów.

 

Źródła:

1. Dan Logan "Republic's A-10 Thunderbolt II: A Pictoral History"

2. Arsenał Nr.1 - A-10 Thunderbolt

3. Dana Bell "Colors & Markings Of The A-10 Warthog" Vol.24

4. Walk Around A-10 Warthog Number 17 by Squadron/Signal Publications

5. Dennis R. Jenkins "Warbird Tech Volume 20 - A/OA-10 Warthog"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prawde wybaczmy Nexusowi bo bladzi.

Obiecałem i wrzucam. Generalnie schematy malowań Peanut i Flipper są dosyć słabo udokumentowane. Gorzej niż JAWS.
- jak gorzej niz JAWS ? Peanut i Flipper sa tak banalnie proste ze az szkoda gadac. JAWSowate plamki byly nanoszone wedlug widzimisie panow lakiernikow, bez skladu i ladu na wszystkich powierzchniach. Platowce 75-262 i 75-259 sa choc jeszcze rozrysowane przez Dane Bell (jednak pare "plamek" jest dyskusyjnych), ale 75-258 & 75-260 to juz totalna czarna magia. Niby fotki sa, ale malo wnosza do tematu malowania mniej dostepnych miejsc. Peanut i Flipper to praktycznie taki sam uklad plam, zmianie ulegly tylko kolory - kaszka z mleczkiem.

 

Jeśli chodzi o rysunki to Arsenał bije na głowę te z Walk Around jeśli chodzi o dokładność podziału kolorów.
- ja pamietam ze Arsenal ma wymalowane wszystkie schematy na "jednych planach", slowem maszyny noszace stare malowania sa wyposazone jak samoloty po modyfikacjach - co jest co bledem i moze mylic. Jak to jest w ksiazkach Squadrona - nie pamietam - trzeba sobie pamiec odswiezyc.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomyślałem że podepne sie do tego tematu ponieważ, jest i o A-10 i o jej malowaniu. Otóż....posiadam ów samolot od italerki. Kolory podane przy malowaniu kadłuba to Light ghost grey F.S.36375 (humbrol[bo nimi maluje] 127 i Medium Grey F.S 35237 (humbrol 145). I w czym problem? Mam wrażenie że Medium grey nie pasuje. Jest za ciemny. Znalazłem fotke adziesiątki z tymi numerami co są w kalkomanii i tam prawie nie widać że są 2 różne kolory. A te podane przez Italeri sie zdecydowanie wyróżniają. Jakie byście w takim razie proponowali rozwiązanie/kolory?

Dołanczam fotke, na tej akurat widać rożnice ale nie taką wyrażną.

a-10-19990422-f-7910d-517.jpg

No i kolory

Medium Grey : http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=35237

Light Ghost grey: http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=36375

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz te fotke

 

A-10-Front.JPG

 

Moim zdaniem te kolory podane przez Italeri beda dobre. Ewentualnie mozesz je nieco rozjasnic.

 

Zdjecia w necie sa najczesciej bardzo mylace, jak to zdjecia. Wszystko zalezy od ujecia, swiatla itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, doskonale wiesz o co mi chodziło z dokumentacją do Flippera i Peanuta. Ilość zdjęć, rysunków, czy schematów malowań jest znikoma. JAWS jako efektowne malowanie ma dużo więcej materiałów. Zgadzam się, że nie wszystkie wersje tego kamuflażu są jednakowo udokumentowane, ale dzięki temu mamy cel polowań

Alaska też jest prosta (zastąpienie jednego koloru innym), a tutaj to już jest maskara jeśli chodzi o cokolwiek co pokazuje samoloty w tych kolorkach...

 

Edit: Bruce, nie sugeruj się jednym zdjęciem. To akurat, które wrzuciłeś jako przykład jest rozjaśnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Mnie się te pustynne kamo bardzo podoba ale mam pytanko czy były samoloty bez tej paszczy bo o ile napisy i oznaczenia można dopasować z innych kalek to tej paszczy nie zrobię.
- wszystkie samoloty mialy "paszcze". Ratowac Cie moga zestawy kalek z takim malowaniem. Powinny byc jeszcze na rynku.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.