Jump to content

Problem z rdzą


Łyba
 Share

Recommended Posts

Ostatnio zacząłem się bawić z rdzą. Chciałem stworzyć karoserię samochodu, która została zniszczona przez czas. Karoserię początkowo pomalowałem podkładem vallejo. Potem po około godzinie gdy wydawał się już być suchy pomalowałem go w miejscach newralgicznych rdzą w płynie marki AK.  Na delikatnie wilgotne jeszcze miejsca z rdzą nasypałem soli i odczekałem aż rdzą pod solą wyschnie. Na koniec całość pomalowałem sprayem tamiya i zostawiłem na noc do wyschnięcia. Rano, gdy chciałem usunąć sól lakier był już na tyle twardy, że udało mi się to zrobić dopiero po namoczeniu karoseri w wodzie. Sól zeszła ale pod nią nie było już śladów rdzy a jedynie podkład. Gdzie popełniłem błąd? Jak powinienem postąpić krok po roku żeby z takim zestawem i techniką z solą uzyskać właściwy efekt bez problemów? Efekt na zdjęciu wyszedł po pomalowaniu miejsc gdzie b yła sól rdzą. 

16052977261151378259746783474770.jpg

Edited by Łyba
Link to comment
Share on other sites

  • Łyba changed the title to Problem z rdzą

Rdza taka jak poniżej. Nałożyłem ją na element pomalowany podkladem a i tak go rozpuscila. Nie, nie zabezpieczylem rdzy. Czym powinienem to zrobic? 

16053690430433561601685128525738.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rdzę fajną mieszasz robiąc to kolorem pomarańczu z umbrą paloną.Pomarańcz to ma różne nazwy .Vermilion od  Van gogha.Albo  od rembrandta.W każdym razie musi to być kolorek wpadający w intensywny pomarańcz.Potem go sobie modulujesz dodając albo ciut czarnej albo najlepiej umbry palonej.Dobre daje efekty także dodanie czerwonego.Prosty brąz uzyskasz dając do czerwonego czarnego.Piszemy o olejach artystycznych.Ale zrobisz podobnie z emaliami.Użyj do tego farbek Tamiya emalii.Świetny pigment.I szybko schną.I są lepsze od tych wynalazków MIga.Nie zbrylają się .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.