Jump to content

Problem z rdzą

Łyba
 Share

Recommended Posts

Ostatnio zacząłem się bawić z rdzą. Chciałem stworzyć karoserię samochodu, która została zniszczona przez czas. Karoserię początkowo pomalowałem podkładem vallejo. Potem po około godzinie gdy wydawał się już być suchy pomalowałem go w miejscach newralgicznych rdzą w płynie marki AK.  Na delikatnie wilgotne jeszcze miejsca z rdzą nasypałem soli i odczekałem aż rdzą pod solą wyschnie. Na koniec całość pomalowałem sprayem tamiya i zostawiłem na noc do wyschnięcia. Rano, gdy chciałem usunąć sól lakier był już na tyle twardy, że udało mi się to zrobić dopiero po namoczeniu karoseri w wodzie. Sól zeszła ale pod nią nie było już śladów rdzy a jedynie podkład. Gdzie popełniłem błąd? Jak powinienem postąpić krok po roku żeby z takim zestawem i techniką z solą uzyskać właściwy efekt bez problemów? Efekt na zdjęciu wyszedł po pomalowaniu miejsc gdzie b yła sól rdzą. 

16052977261151378259746783474770.jpg

Edited by Łyba

• Łyba changed the title to Problem z rdzą

Rdza taka jak poniżej. Nałożyłem ją na element pomalowany podkladem a i tak go rozpuscila. Nie, nie zabezpieczylem rdzy. Czym powinienem to zrobic? 

16053690430433561601685128525738.jpg

Rdzę fajną mieszasz robiąc to kolorem pomarańczu z umbrą paloną.Pomarańcz to ma różne nazwy .Vermilion od  Van gogha.Albo  od rembrandta.W każdym razie musi to być kolorek wpadający w intensywny pomarańcz.Potem go sobie modulujesz dodając albo ciut czarnej albo najlepiej umbry palonej.Dobre daje efekty także dodanie czerwonego.Prosty brąz uzyskasz dając do czerwonego czarnego.Piszemy o olejach artystycznych.Ale zrobisz podobnie z emaliami.Użyj do tego farbek Tamiya emalii.Świetny pigment.I szybko schną.I są lepsze od tych wynalazków MIga.Nie zbrylają się .