Skocz do zawartości

BWP-1, S-Model, 1:72


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach rekonwalescencji po przebytym kowidzie wziąłem na warsztat dość prosty, ale bardzo przyjemny model z chińskiej firmy S-Model. Jako że w zestawie są dwa modele,

jeden z nich zdecydowałem się wykonać w malowaniu WP. Pomimo tego, że zestaw zawiera kalkomanie z szachownicami, zakupiłem dwa zestawy kalkomanii ToRo.

 

Z uwagi na prostotę, model skleiłem i zagruntowałem w ciągu jednego dnia. Po zagruntowaniu przyszła kolej na malowanie. Odcienie dobierałem "na oko" z palety Mr Hobby na podstawie posiadanych zdjęć, maskowałem jak zawsze Blue Tackiem.

 

IMG_9815.thumb.JPG.50764c2903d0a6b2b8e1818262a67443.JPG

 

IMG_9819.thumb.JPG.545458cfd33945e7eea92343925371e9.JPG

 

IMG_9856.thumb.JPG.1823a66dc0cb4a41e0fcbfb45875c810.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nałożeniu lakieru i pin washa przyszła kolej na kalkomanie. Nakładanie pojedynczych liter i cyfr mniej niż milimetrowej wysokości nie należy do najłatwiejszych zadań. Okazało się, że rejestracje w zestawie ToRo mają niebieski pasek z lewej strony, a nie jak te malowane numery na BWP-ach, więc musiałem jeszcze kombinować z wycinaniem pasków z szachownic lotniczych.

 

IMG_9865.thumb.JPG.6bb2660ba0c46504215f6b72fd6afe63.JPG

 

IMG_9875.thumb.JPG.25879ad1fd1df39bdb44d8c4ac34becc.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie to praktycznie tylko przód i tył pojazdu, zabrałem się zatem za zapylanie pojazdu pigmentami mocno rozcieńczonymi white spiritem.

Na razie wygląda to nie najgorzej, ale będę jeszcze pracował nad dodatkowymi śladami eksploatacji, zdjęć referencyjnych mi nie brakuje (dzięki FB
15 Giżyckiej BZ).

Koła jezdne i gąsienice będą mocno ubłocone, zamierzam go postawić na odpowiednio przygotowanej podstawce.

 

IMG_9874.thumb.JPG.bf12e7b11644bceb748bbe9f46983ac4.JPG

 

IMG_9873.thumb.JPG.1a6621bc8686ecb6e8db1d67928dd159.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i szybko sklejony model.  Natomiast to nie kalkomanie są złe, tylko wziąłeś zły zestaw 😉 W zestawie 72D12 masz prawidłowe, malowane tablice. Te co masz aktualnie na modelu, to samochodowe blachy, zupełnie inna czcionka, wymiary. 

Edytowane przez Zderzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam bo idzie do mnie taki z Chin.  Rozważam wstępnie rozcięcie gąsienic i nacięcie zębów od wewnętrznej - jest jeden szeroki ząb zamiast dwóch obejmujących koła. Jak paczka dojdzie to obejrzę dokładnie czy to się da zrobić - żeby szkody przy cięciu nie był gorsze niż uproszczenie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zderzak napisał:

Fajny i szybko sklejony model.  Natomiast to nie kalkomanie są złe, tylko wziąłeś zły zestaw 😉 W zestawie 72D12 masz prawidłowe, malowane tablice. Te co masz aktualnie na modelu, to samochodowe blachy, zupełnie inna czcionka, wymiary. 

 

Miałem zamówić wszystkie trzy, ale niestety tego akurat w sklepie nie było. Mój błąd, mówi się trudno. Myślę, że mało kto zwróci uwagę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.