Skocz do zawartości

problemy z nadaniem wyrazu


krzysztof66

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam straszny problem że niby wszystko gra a jednak nie gra zrobiłem pare modelików ale wciąż mam problem z efektem końcowym, chodzi mi głównie o triki plastyczne ale nie chce linków np.do missing prosiłbym aby na forum koledzy modelarze wytłumaczyli mi j.a.k to robić pewnie przyda sie wszystkim pozdrawiam.Przedstawim kilka fotek moich wypocin zimmerit pierwszy raz kładłem.subgrafik pozdrawiam będe sie odzywał

d6f3e756a99614c5m.jpg

2569f98c22f49952m.jpg

aa6d6b6a4e6b0ef1m.jpg

1add8396dd5f0174m.jpg

dc176ec3c4d81b47m.jpg

3265660510df1822m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w zasadzie ekspertem nie jestem, tym bardziej w pancerce, ale model wydaje sie jakby byl pomalowany jednym kolorem zupelnie nic sie nie odroznia. Ja bym zrobil najpierw wash (w zaglebienia i elementy wypukle), co by juz nadalo jakiego 3D, potem suchy pedzel (najlepiej jasnym kolorem, albo jakims metalizerem) na wszystkie wypukle czesci - (chodzi o przecieranie pedzlem delikatnie po tych powierzchniach tak zeby farba zostala).Tyle jezeli chodzi o ten juz gotowy model. Jezeli o nowy to zacznij od pre-shadingu (ciemna farba wzdluz lini podzialu, naroznikow, wszelkich naroznikow), potem kolor bazowy, ale mocno rozcienczony i pare transparentnych warstw (tak zeby delikatnie pre-shading zostal), ewentualnie

czarny podklad i problem z glowy. Nastepnie rozjasniony kolor bazowy na glowne plaskie powierzchnie.

Tyle odmnie, mam nadzieje ze z sensem.

 

P.S. moze przynudzam, ale poprosze o przecinki bo ciezko sie czyta twoje posty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Widać, że modele sklejone są i pomalowane odpowiednio i ładnie, ale faktycznie - brak paru zabiegów powoduje, że są po prostu płaskie i nudne.

Przede wszystkim zrezygnuj z tego kurzenia, jak mniemam farbą z aerografu. Nie pomalowałeś z tego co widzę bandaży gumowych na kołach, a to zawsze detal więcej nadający wyraz pancerce. I do samego malowania - nie bój się eksperymentować z odcieniami. Po nałożeniu koloru pomaluj aerografem środki płyt jaśniejszym odcieniem, zróżnicuj kolory aby optycznie wydobyć z małego modelu światłocień jaki byłby na prawdziwym pojeździe. Po nałożeniu kalek powinieneś koniecznie spróbować washa i to mocnego. Pięknie podkreśliłoby to wszelkie spawy, załamania płyt a szczególnie zimmerit. Spróbuj techniki z washem olejnym jaką opisałem w Tajnikach Modelarskich w "Jak zrobić i jak pokazać" na forum. Potem warto spróbować techniku suchego pędzla (też w Tajnikach Modelarstwa) na najbardziej wystających detalach aby je uwypuklić, a więc na wszelkiego rodzaj krawędziach płyt czy tych różnych rzeczach na górnych powierzchniach. I zrezygnuj z kurzenia aerografem i totalnego matowania modelu. Lepszym lakierem jest lakier satynowy, tu polecam Vallejo Model Color Satin Varnish. Lepiej spróbować sił z suchymi pigmentami i np. terpentyną czy White Spiritem. I więcej odwagi w eksperymentowaniu, wyżyj się artystycznie na modelach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.