Skocz do zawartości

Pytanie o podklad pod Pactry


dawid xd

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak maluje modele farbą Pactra to czy trzeba dać pod spód podkład?Czy nie odejdzie farba? Ani nic się nie stanie? Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej grunt firmy Motip następnie czarna pactra albo czasrny rozcieńczony humbrol... wydaje mi się że temat się powiela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę... czy można w temacie wpisywać coś więcej niż "Pytanie"? Taka lakoniczna informacja wymusza bądź ominięcie tematu, bądź zajrzenie do niego nawet jeśli nie jest się nim zainteresowanym (co stwierdzamy po przeczytaniu posta). Szanujmy czas innych... z góry dziękuję (i nie jest to prośba tylko do dawida xd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem problem z odpadaniem farby Pactra z modeli, ale wtedy nie wiedziałem o tym, że model trzeba odtłuścić przed rozpoczęciem prac. Od kiedy model najpierw ląduje w "myjni", a dopiero później idzie na warsztat, nie miałem żadnych problemów z przyczepnością Pactr. Jeśli już jednak trzeba dać podkład, to u mnie zależy on od farby bazowej - czasem daję biały, a czasem jakiś ciemny (szary lub czarny).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dajesz Kermit ten podkład bo nie rozumiem ??
No to dajesz Kermit ten podkład bo nie rozumiem ??
Czego nie rozumiesz?
Jeśli już jednak trzeba dać podkład
No czy daje podkład czy nie?
A jak Kermit nie dajesz podkładu to nie odpada ci farba nic?
Na 31 modeli, które dotychczas zbudowałem i 3, które aktualnie buduję, podkład dałem tylko dwa razy. Jeśli wszystkie modele były dobrze umyte przed malowaniem, farba nie odpadała (w jednym odpadła, więc zdjąłem ją całą, wymyłem model i pomalowałem jeszcze raz i już nie odpada) - w związku z tym nie odpada w żadnym z nich. A podkład jak na razie dałem w dwóch przypadkach:

1. Gdy należało tego użyć z powodu zaleceń producenta (np. pod farbę fluorescencyjną);

2. Gdy podłoże było czarne, a farba, którą kładłem bazowo, nie odznaczała się dobrym kryciem (użyłem wtedy białej farby jako podkład, żeby uwydatnić kolor farby bazowej);

 

Mam nadzieję, że wystarczająco jasno odpowiedziałem na postawione mi pytania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli można wiedzieć Kermit, jakiej firmy był ten podkład??
Oczywiście, Pactra A46 (biały matowy), w obu przypadkach... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Kermit jak kupujesz i inni to jaką Pactrą malujecie.Mat czy jaką.I co radzicie dla mnie czyli początkującemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje się zwykle taką farbą, jak trzeba. Zwykle matową, bo zwykle buduję modele wojskowe (samoloty, czy okręty), ale czasem zdarza się pomalować coś błyszczącym, na przykład samoloty pasażerskie. Więc generalnie wszystko zależy od tego, co będziesz malował. Zwykle w instrukcji malowania jest podane, czy to ma być mat czy połysk, czy może coś jeszcze innego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba do każdego modelu kupić inną farbę, czasem nie. Weźmy przykład: budujesz pierwszy model, którego trzeba pomalować farbami nr 1, 2, 3, 4. Po pomalowaniu przyjmijmy, że skończyła Ci się farba nr 2 i 3. Bierzesz się za kolejny model, którego trzeba pomalować farbami nr 3, 4, 5, 6. To wiadomo, że musisz kupić farby 5 i 6, ale także 3, gdyż Ci się skończyła przy poprzednim modelu. Ale farby 4 nie musisz kupować, bo jeszcze Ci została.

Poza tym w moim przypadku farbę A2 (biały połysk) i A46 (biały mat) traktuję osobno - dla mnie są to dwie różne farby. Czasem jest nawet tak, że na jeden model muszę mieć obie farby - i błyszczącą i matową.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu oderwę się na chwilę od tematu, choć też o podkaład. Maluję gąsienice od Sheramana z italki i jak na złość farba bo zaschnięciu odpada. Taka jest faktura. i myłem, używałem różnych farb jako podkład (bo samego podkładu samego w sobie nie posiadam) i cały czas to samo. Jest na to sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu oderwę się na chwilę od tematu, choć też o podkaład. Maluję gąsienice od Sheramana z italki i jak na złość farba bo zaschnięciu odpada. Taka jest faktura. i myłem, używałem różnych farb jako podkład (bo samego podkładu samego w sobie nie posiadam) i cały czas to samo. Jest na to sposób?
W tej sprawie już nie jestem Tobie w stanie odpowiedzieć. Nie budowałem jeszcze pancerki, a wszystko, co malowałem, miało dość gładką fakturę i nie miałem jeszcze takich problemów...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina faktury, im grubsza faktura tym lepiej farba się powinna trzymać.

Musisz odtłuścić powierzchnie zapodkładować i pomalować farbą bazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.