Skocz do zawartości

Renault R35


filipsg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Nowym Roku!

 

Rzutem na taśmę w 2020 skończyłem nowy wyrób FtF, czyli R35. Model jest naprawdę wyśmienity i nie zawiera żadnych rażących uproszczeń, które do tej pory dawały się we znaki chyba w każdym modelu FtF. Duża w tym zasługa samej kontrukcji - żadnych nitów czy drobnych elementów do odtworzenia, uzbrojenie i układ jezdny dość siermiężne i mało finezyjne. Oczywiście nie ma na świecie ideałów :D lina holownicza na przednim pancerzu może być ładnie wymalowana, ale usunięcie jej na potrzeby konkretnego pojazdu to dramat. Mocno nieprecyzyjna jest też instrukcja - nie zastrzeżono w niej, że duża część R35 jeździła bez anten na wieży, a jeśli już montujemy antenę, to z plastikowej wieży musimy usunąć odlaną na niej łatę umieszczaną na otworach na antenę czołgów bez radia. Dość niejasny jest też montaż wizjerów we wieży, o ile nie porównamy tego z materiałem źródłowym. 

 

Swojego R35 wykonałem jako pojazd biorący udział w prozachodnim zamachu stanu w Jugosławii w 1941, z  napisem "za króla i ojczyznę" na wieży. Początkowo chciałem zrobić czołg w służbie włoskiej, potem miał być Rumun, ale pokonało mnie malowanie żółtego pasa na wieży :mrgreen: Nie zmieniałem w modelu absolutnie nic, chyba jedynym elementem wymagającym wymiany mógłby być uchwyt na tylnej płycie.

 

eT5iHgq.jpg

 

2mcAGmG.jpg

 

W6O92Nb.jpg

 

pi8Dk8x.jpg

 

YUXSu34.jpg

 

BFi4Ntj.jpg

 

gwv7UqG.jpg

 

l29VCFc.jpg

 

Edytowane przez filipsg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, dobrałem dość ciemną zieleń, ale trochę chciałem żeby odstawał kolorem od innych jednolicie zielonych tanków na półce :D nie znalazłem żadnych kwitów na konkretny odcień zieleni jugosławiańskich Renault, chociaż na zdjęciach faktycznie wyglądają na raczej ciemne.

To będzie piękny Rumun, czekam na Twoją galerię :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.