Skocz do zawartości

Strv. 103C Trumpeter 1/35


Piecu_KP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

na moim biurku zawitał ostatnio model Strv. 130C w skali 1/35 od Trumpetera. Model sam w sobie majtek przez głowę nie ściąga i przyznam szczerze, że spodziewałem się czegoś trochę lepszego. Było sporo nadlewek, śladów po wypychaczach, trafiło się kilka jam skurczowych i innych pomniejszych baboli, nad którymi nie było warto się nawet pochylać. Nie było to nic, czego dobra butelka whiskey nie jest w stanie poprawić, ale lekki smrodek pozostał. 

 

Budowa modelu zakończona w ponad 90%. Pozostało dorobić metalowe uchwyty z drutu (dzisiaj wieczorem w tym kierunku będzie działane), poszpachlować kilka otworów, które okazały się jednak widoczne i obrobić układ jezdny, z którym zwlekałem do samego końca .

Bardzo korci mnie, żeby wymienić lufę na toczoną i gąsienice na ogniwkowe, ale muszę to jeszcze przemyśleć, póki czekam na chemię  potrzebną do dalszych prac.

 

Dość gadaniny, wystawiam ulep na ostrzał.

 

DSC_0302.JPG

DSC_0303.JPG

DSC_0304.JPG

DSC_0305.JPG

DSC_0306.JPG

DSC_0312.JPG

DSC_0314.JPG

DSC_0315.JPG

DSC_0316.JPG

DSC_0319.JPG

DSC_0320.JPG

DSC_0321.JPG

DSC_0322_2.jpg

DSC_0324.JPG

DSC_0326_2.jpg

DSC_0328.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajny, niestety wymaga waloryzacji, ale sam pojazd zacny, kiedyś pomaluje swojego...20190416_231111.thumb.jpg.f7765fcc5d73d456a13d8986def837d1.jpg20190416_231210.thumb.jpg.1e756ce61609626769790a16a3084b4f.jpg20190416_231333.thumb.jpg.123d10d3cc5bae19d7ee4a644ba5fe4a.jpg

czekam na malunki, do swojego chyba dodam prety przeciw pociskom kumulacyjnym...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Jakie planujesz malowanie: jednolite czy łaciate kanciaste?  

 

Tutaj jeszcze nie zdecydowałem. Kanciaste jest bardzo ciekawe ale nie wiem czy podołam, natomiast jednolite... no nie jestem pewny. Może być, że położę klasyczne trójkolorowe NATO. 🤔

 

2 godziny temu, Greif napisał:

Fajny, niestety wymaga waloryzacji, ale sam pojazd zacny, kiedyś pomaluje swojego...

czekam na malunki, do swojego chyba dodam prety przeciw pociskom kumulacyjnym...

Też o tym myślałem. Znalazłem nawet fajny zestaw blaszek od Eduarda, ale był droższy niż model sam w sobie, no i ten wąż co u mnie w kieszeni siedzi, nie pozwolił. Tym razem skupiam się na czystym sklejeniu i poprawnym wykorzystaniu technik. Na blaszki jeszcze przyjdzie czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja nie użyłem ani jednej części z "gotowców", elementy dorobione własnym sumptem 😉 jedyna zmiana to "ruchome" zwieszenie,  w sumie mam 2 modele jeden planowany na stanowisku ogniowym- więc mało co będzie widać, drugi pokazowy i ten z większa ilością detali 😉 ad prętów to tylko płaskownik z otworami więc żadna blaszka nie jest potrzebna.
Oglądam dalej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.