Skocz do zawartości

HATAKA orange czy AK RC?


golf czarny

Rekomendowane odpowiedzi

To może dodam te zdjęcia żeby nie było że zmyślam :) (odcienie mogą być ciemniejsze niż w rzeczywistości - nie mam skilla z fotografiami).

Na tym samym kawałku HIPSu natrysnąłem MrHobby i AK RC, drugie zdjęcie to próbki podczas mieszania z MLT - strasznie dziwnie się AK zachowuje z tym rozcieńczalnikiem (ale działa, nie rozprowadza się źle). Farby w słoiczkach "wymerdane" przerobionym ze spieniacza mieszadełkiem :)

Wiem oczywiście że na ekranie kolory mogą wyglądać inaczej ale tu mamy dwa identycznie oznaczone wybarwienia FS i wszelkie zdjęcia z tym kolorem (a widziałem ich dużo) są bliższe MrHobby.

 

IMG_20210812_171710.jpg

IMG_20210812_170734.jpg

Edytowane przez Mayek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mayek napisał:

To może dodam te zdjęcia żeby nie było że zmyślam :) (odcienie mogą być ciemniejsze niż w rzeczywistości - nie mam skilla z fotografiami).

Na tym samym kawałku HIPSu natrysnąłem MrHobby i AK RC, drugie zdjęcie to próbki podczas mieszania z MLT - strasznie dziwnie się AK zachowuje z tym rozcieńczalnikiem (ale działa, nie rozprowadza się źle). Farby w słoiczkach "wymerdane" przerobionym ze spieniacza mieszadełkiem :)

Wiem oczywiście że na ekranie kolory mogą wyglądać inaczej ale tu mamy dwa identycznie oznaczone wybarwienia FS i wszelkie zdjęcia z tym kolorem (a widziałem ich dużo) są bliższe MrHobby.

 

IMG_20210812_171710.jpg

 

Jak kiepsko idzie rozcieńczanie MLT to pozostaje tylko oryginalny:

 ak-real-colors-high-compatibility-thinner-400ml.jpg

Temat był już przerabiany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem to już wcześniej, na szczęście podczas nakładania aerografem nie jest źle. Poza tym nawet w słoiczku po wymieszaniu pigment rozwarstwia się dość mocno, jeszcze przed rozcieńczaniem - te farby są podejrzane i pewnie jakość zależna od serii (tak jak ktoś już na forum wspominał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK RC to w ogóle jakąś rewolucję chce wprowadzić w kolorystyce farb modelarskich. Jakimś wielkim fanem maszyn Luftwaffe nie jestem, ale ostatnio mam ochotę popełnić jakiegoś messera czy inna fokę i się rozglądam za kolorkami RLM i początkowo zestawy AK wydawały mi się bardzo praktyczne, ale jak zacząłem się troszkę zagłębiać w temat to widzę, że AK chce całkowicie zmienić dotychczasowe ustalenia w tym temacie i jak widzę nie tylko w temacie kolorów RLM. 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.