Skocz do zawartości

1/35 T-90M


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, gajur napisał:

 A fakt, tam też jesteś🙂. Z 10 lat temu podziwiałem tam gościa, który zrobił Barsa. Wtedy nie było wypustów Trumpka, tylko wykonał rzeźbę chyba ze starego Dragona . Naprawdę było to cudo okraszone dużą ilością biżuterii.  Niestety nie doczekałem się malowania😟 i nie mogę teraz odnaleźć tego warsztatu choćby w celu porównania z Twoim Barsem. 

Pozdrawiam:piwo:

 

Tak, widziałem tą pracę poniżej jak coś masz link do malowania. Jak przygotowywałem się do budowy Barsa to przypadkiem trafiłem na forum, na którym malowany był ten Bars. Tak na marginesie nie był malowany przez osobę, któa go złożyła. Problem w tym, że nie podobało mi sie malowanie z wystawy w Omsku i zrobiłem malowanie takie jak było na egzemlarzach testowych.

A to co wtedy zrobili na bazie Dragona/Zvezdy (podstawka to BVka) - mistrzostwo.

 

Trochę inaczej wygląda sprawa Trumpka. O ile można z tego zestawu coś ciekawego zrobić, bo większość jest zgodna z oryginałem (druciarstwo + śrubkologia), to pozostaje kwestia przerobienia wieży. Trzeba mocno pociąć żeby zaczeła przypominać oryginał. Niestety ja zobaczyłem to trochę za późno. Dlatego każdego przestrzegam przed Trumpkiem i rodziną bazującą na wieży 80U czyli UD, U, UK, UM-1, UD late version no i chyba jeszcze jest UE-1 :). Rodzina 80B (B,BV,BVM) jest lepsza chodź też wymagają delikatnych zmian. To tak z moich obserwacji:piwo:

 

http://dlyadruzei.getbb.ru/viewtopic.php?f=2&t=337&st=0&sk=t&sd=a&start=80

 

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Tam był jakiś problem, że wytwórca nie chciał malować, ale już nie kojarzę o co chodziło. W każdym bądź razie z dragonowskiego knota stworzył cudo (szkoda że nie mogę odnaleźć tego warsztatu).

Swoją drogą ten Twój link to bardzo dobry warsztat malowania od podstaw krok po kroku👌.

Mam w odległych planach 80BVD i wczesny 84 (wieża na bazie U) z Trumpka, ale to wcześnie przestudiuję te kilkadziesiąt stron z wiadomego portalu no i dopytam Ciebie skoro ten temat zgłębiłeś. Teraz przeżywam okres fascynacji pokrakami z IWW (St. Chamond czeka na malunki) i pojazdami bardzo szeroko ujmując zabezpieczenia technicznego:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gajur napisał:

Tak, tak. Tam był jakiś problem, że wytwórca nie chciał malować, ale już nie kojarzę o co chodziło. W każdym bądź razie z dragonowskiego knota stworzył cudo (szkoda że nie mogę odnaleźć tego warsztatu).

Swoją drogą ten Twój link to bardzo dobry warsztat malowania od podstaw krok po kroku👌.

Mam w odległych planach 80BVD i wczesny 84 (wieża na bazie U) z Trumpka, ale to wcześnie przestudiuję te kilkadziesiąt stron z wiadomego portalu no i dopytam Ciebie skoro ten temat zgłębiłeś. Teraz przeżywam okres fascynacji pokrakami z IWW (St. Chamond czeka na malunki) i pojazdami bardzo szeroko ujmując zabezpieczenia technicznego:piwo:

 

Niestety autor, Анатолий Буров, usunął swój warsztat z budowy Barsa z Panzer35. Niemniej jest nadal na Karopce i dostałem tam od niego dostęp do chyba jedynego walkaroundu Barsa, dzięki temu mogłem zrobić druciarnię i całą resztę:)

Co do modeli, które masz w planach to nie jest z nimi tak źle. T-84 Trumpetera jest ok, tylko zwróć uwagę na detal. Wydaje mi się, że  przedział silnika jest mocno uproszczony . Na szczęście wszystkie T-84 miały już spawaną wieżę i trumpek w miarę poprawnie ją odwzorował :) Natomiast BVD to jest BV tylko z silnikiem diesla, wiec wieża też jest ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gajur napisał:

No i Anatol zrobił błąd, bo pokolenia mogłyby się na tym warsztacie uczyć i wzorować. 🙂 No i mile słyszeć, że robota osiemdziesiątkami w miarę sprawnie powinna pójść. Dzięki:toast:

 

W razie czego dawaj znać jak zaczniesz, chętnie pomogę :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
41 minut temu, gajur napisał:

 

17 minut temu, bulik58 napisał:

Wyglada kuszaco ale nie wszystko zloto co sie swieci  , pozwolmy x_bandit - obejrzec wypraski , porownac ze swoim. Moze choc troche bedzie w stanie rywalizowac z jego modelem. 

Tak widziałem zapowiedź T-90M na scalemates :) Fajnie, że ktoś pokusił się o zrobienie Mki. Pewnie będą bazowali na podwoziu, którego użyli w BMPT i MS. Popełniłem kiedyś T-90MS. mod 2016 Tigera i niestety wydaje mi się, że Tiger robił tą wersję na podstawie kilku zdjęć. Mnóstwo uproszczeń i baboli. Inaczej sprawa się ma z ich wersją MS mod. 2011, która jest ok :) Chcę się mylić dlatego mam nadzieję, że Tiger po kilku latach przerwy wypuści super model Mki. Niezależnie od tego jak dobry lub zły by nie był na pewno będzie to dobra baza to waloryzacji i dłubania :tancze:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulik58 napisał:

Czy myslisz iz wszyscy maja zdolnosci chirurga i oczy jubilera jak TY? Ja prosty czlowiek chce kupic model ktory moge postawic na polce i nie byc zmuszony zakrywac go obrazem z obawy iz ktos mi powie ,, ten kabelek powinien byc tu a nie tam ,, 😁

:) spoko ja to rozumiem. Tylko wiesz jak już oceniać model to też warto odnieść się do zgodności z oryginałem. Jak patrzę na to jak bardzo dokładnie rozkładane są na atomy wersje niemieckiej II wojennej pancerki to myślę, że do ruskiej też warto podobnie podejść podejść. Najlepsze, że wersje T-90MS są 3, a sama Mka też już jest modyfikowana. Na zdjęciu T-90M z 2021 roku.

ia_800000007.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bulik58 napisał:

Wiadomym jest  zeby oceniac jakis model to musi byc skonfrontowany z rzeczywistoscia. W innym wypadku czyli ,, podoba sie lub nie ,, to taka ocena mija sie z prawda. Czesto jednak problemem jest brak szczegolowych zdjec , informacji, poza tym jak ocenic model nie majac go w reku? Ta nowa wersje z kamera znam , ale jakos nie przypadla mi do gustu , choc w miare ilosci wypitego napoju najbrzydsza kobieta przybiera postac ksiezniczki. Czyli pozostaje czekac i miec nadzieje.

Zgadza się, a jak czekać to najlepiej przy piweczku wtedy i nadzieja jest mniej potrzebna :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.