Skocz do zawartości

1/35 T-90M


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

T-90M wersja poligonowa. Warsztat trochę trwa, więc w skrócie 😉 co zostało zmienione względem podstawki Zvezdy.

 

Zmiany:

- zmienione koła właściwe dla T-90M – zapas z zestawu Tiger Model

- zrobiony prawidłowy lemiesz

- powłoka antypoślizgowa na korpusie i wieży

- kompletne okablowanie elektryczne na korpusie i wieży

- prawidłowe osłony świateł wykonane z drutu

- poprawione detale świateł obrysowych (przód/tył)

- dodane brakujące śruby (zamknięcia kasetek ładunków) na pancerzu reaktywnym korpusa

- poprawione błotniki. Geometria, płyty antypoślizgowe, klamry zapinające, śrubunek.

- dodany wyższy niż w T-90MC pierścień wokół kosza wieży

- dodane klamry zasobników na półkach nadgąsienicowych (Microdisign z zestawu dedykowanego do MC)

- wymienione uchwyty baków (drut)

- powiększony prawy tylny bak paliwa- zgodny z wersją T-90. Dodatkowo poprawione umiejscowienie wlewów paliwa oraz wyżłobień w bakach.

- wymienione ośrubowanie fartuchów bocznych, dodane uchwyty z drutu, zmienona geometra przedniej części fartuchów bocznych (elementy pancerza reaktywnego oraz fartuchy gumowe)

- zrobiony z metalu prawy tylny błotnik + śrubunek

- siatki friltrów powietrza komory silnika (Microdisign z zestawu dedykowanego do MC)

- detale tylnej części korpusa (Microdisign z zestawu dedykowanego do MC), slat (Microdisign z zestawu dedykowanego do T-72B3M mod. 2016) wymagał korekty niektórych elementów (długość, rozstawienie mocowań i ich rodzaju), ale ogólnie był ok.

- APU wykonane od zera

- wykonany właściwy dla T-90M, pojemnik oleju wraz pokrywą, wlewem i śrubunkiem

- zrobiona kamera cofania z całą kabelkologią

- wymieniona osłona złącza elektrycznego (prawy tył)

- dodane spawy gdzie tylko to było możliwe

- slat plus kosz wieży (Microdisign z zestawu dedykowanego do MC), szkielet z drutu

- zmieniony klimatyzator na zgodny z wersją T-90M (Tiger Model/Zvezda), pokrywa filtra wykonałem z blachy, dodane klamry z Mikrodisign,

- Pancerz reaktywny boczny wieży wykonany z polistyrenu i blachy, podobnie zasobniki wieży, osłony przednie wieży blaszane

- siatka przeciwkumulacyjna wieży z zestawu Rosomak IBG – tutaj szczere podziękowania dla kolegi  Chorążego za siatkę

- wieża Korda wykonana od zera - blacha, Kord hybryda LiveResin/Zvezda

- właz dowódcy wykonany od zera

- poprawiony wierzchni pancerz reaktywny wieży- dodana spodnia warstwa (drut) pod każdym z elementów

- poprawiona większość linii podziału elementów/detali. Niektóre z nich detale całkowicie rozdzielałem.

- peryskopy DVD plus czyli płyta z dvd podmalowana z ramką białą

- optyka działonowego i dowódcy (Microdisign z zestawu dedykowanego do MC). Zmienione drzwiczki optyki działonowego, wymieniony śrubunek.

- wykonane pełne okablowanie elektryczne

- wymieniony śrubunek wieży

- wymienione rączki zasobnika amunicyjnego wieży

- wymienione gniazdo mocowania anteny GPS/Glonass. Sama antena to zestaw Voyager

- antena główna z igieł. Gniazdo anteny wykonane od zera.

- poprawiony detal czujników opromieniowania wiązką laserową, wymieniony śrubunek

- poprawiony detal czujnika wiatru, kabelkologia + śrubunek, dodane pokrywy ochronne kabli

- lufa Voyager do T-90MC- wymagała kilku modyfikacji i poprawnego śrubunku

- gąsienice Masterclub do T-14 Armata

- liny holownicze Eureka

 

Więcej grzechów nie pamiętam :) 

 

Malowanie, jak już pisałem, poligonowe.

 

Chemia:

- AmmoMig 0053

- farby olejne

- pigmenty AK, Vallejo i Ammo

- wash AK, AmmoMIG, Tamiya

 

Miłego oglądania.

Kuba

 

0.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG

32.JPG

34.JPG

35.JPG

Edytowane przez x_bandit
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki wielkie za opinie. Dobry odbiór zawsze cieszy :piwo:

 

8 godzin temu, MaciejW napisał:

Co tu dużo pisać, 11/10. Czekam na kolejny warsztat :cool:

 Nie wiem czy sobie przerwy jakiejś nie zafundować 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

57 minut temu, FAHR napisał:

Ty po prostu czujesz wschodnią technikę, widać to po różnych niuansach na modelu, nie będę pisał o co dokładnie chodzi ale jestem pewien, że wiesz 😉

 

Chyba tak :) po przejrzeniu tylu zdjęć rosyjskiej pancerki to nie mógłbym inaczej 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszedł superasto. Nawet ta AP (co się jej czepiałem) prawie jak w oryginale. Wielkie brawa.:brawo:

Jedyny minus, to brak różowych akcentów 😉😜.

Swoją drogą jak tyle grzechów zawsze wymieniasz, to chyba nie masz czasu na pokutę.

Pozdrawiam i dalej podziwiam efekt końcowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gajur napisał:

No i wyszedł superasto. Nawet ta AP (co się jej czepiałem) prawie jak w oryginale. Wielkie brawa.:brawo:

Jedyny minus, to brak różowych akcentów 😉😜.

Swoją drogą jak tyle grzechów zawsze wymieniasz, to chyba nie masz czasu na pokutę.

Pozdrawiam i dalej podziwiam efekt końcowy.

 

Proszę bardzo może nie różowy, ale czerwony akcent jakiś jest :) No i dzięki za komentarz :piwo:

20210204_184038.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chorąży napisał:

Model niesamowity !!!!  :szampan1:

 

Klasa światowa !

 

 

Dzięki, fajnie, że sie podoba :) W sumie efekt końcowy to też Twoja zasługa- dzięki jeszcze raz :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie zdetalowany i na dodatek wszytko pięknie i czyściutko porobione na etapie budowy. Malowanie - co mi się niesamowicie podoba w Twoich modelach to, że prezentują się bardzo ale to bardzo realistycznie. Nie stosujesz chyba modulacji ani innych tricków lakierniczych a model wygląda jak żywy i sporo dzieje się na tych powierzchniach. Masz po prostu swój niepowtarzalny styl.

11 godzin temu, x_bandit napisał:

Nie wiem czy sobie przerwy jakiejś nie zafundować

Za doprowadzenie takiego projektu do końca to oczywiście, że się należy, wiec odpoczywaj i w poniedziałek kolejny warsztat 🤪

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAW napisał:

Niesamowicie zdetalowany i na dodatek wszytko pięknie i czyściutko porobione na etapie budowy. Malowanie - co mi się niesamowicie podoba w Twoich modelach to, że prezentują się bardzo ale to bardzo realistycznie. Nie stosujesz chyba modulacji ani innych tricków lakierniczych a model wygląda jak żywy i sporo dzieje się na tych powierzchniach. Masz po prostu swój niepowtarzalny styl.

Za doprowadzenie takiego projektu do końca to oczywiście, że się należy, wiec odpoczywaj i w poniedziałek kolejny warsztat 🤪

 

Tak staram się by były mocno zbliżone do prawdziwych czołgów. Tak postrzegam moje modelarstwo 😉 Owszem stosuję również optyczne sztuczki, gry kolorów i rozjaśnień, ale zwracam uwagę by to było bardzo, że tak to określę, subtelne.

 

No i cieszę się, że spodobał Ci się efekt końcowy. Może jak masz teraz Pattona to wrzucisz coś z tamtego okresu z przeciwnej strony np. T-64 jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kryspacz napisał:

Obłęd, tak w trakcie warsztatu, jak i w galerii. Chylę beretu...

 

 

1 godzinę temu, copycat napisał:

Niesamowita konsekwencja w odwzorowaniu detali.

 

Dzięki panowie. Kurcze patrzę teraz na te zdjęcia na białym tle i chyba trochę za mało doświetliłem to tło....

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to bardzo cieszy bo oni przecież najlepiej wiedzą jak ich sprzęt powinien wygladać :)  Poza tym w kilku modelach m.in. w T-80BV bardzo mi pomogli ze znalezieniem referencyjnego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ze wschodu ogólnie są uczynni, a i ich poziom modelarstwa naprawdę wysoki. Nieuchronnie nadszedł czas założyć u nich konto i czasami skorzystać z ich pomocy. Zresztą polecam też ich forum panzer35.ru. Czasami jest na co spojrzeć🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gajur napisał:

Koledzy ze wschodu ogólnie są uczynni, a i ich poziom modelarstwa naprawdę wysoki. Nieuchronnie nadszedł czas założyć u nich konto i czasami skorzystać z ich pomocy. Zresztą polecam też ich forum panzer35.ru. Czasami jest na co spojrzeć🙂

 

Tam też pomocy czasem szukam :) jest tam spec od T-80B/BV trumpetera. Teraz składa T-80U też Trumpetera. Na warsztacie właśnie przerabiana jest wieża T-80U. Ogólnie lubi i zna trumpetera. Ja akurat wolę RPG pomimo swoich pewnych niedoskonałości da się, moim zdaniem, z zestawu prosto z pudła zbudować bardzo dobrze zdetalowany model nie mając wrażenia, że coś jest nie tak. Niestety przy budowie zestawów Trumpetera, szczególnie bazujących na T-80U, tak jest.

 

http://panzer35.ru/forum/45-16740-66

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A fakt, tam też jesteś🙂. Z 10 lat temu podziwiałem tam gościa, który zrobił Barsa. Wtedy nie było wypustów Trumpka, tylko wykonał rzeźbę chyba ze starego Dragona . Naprawdę było to cudo okraszone dużą ilością biżuterii.  Niestety nie doczekałem się malowania😟 i nie mogę teraz odnaleźć tego warsztatu choćby w celu porównania z Twoim Barsem. 

Pozdrawiam:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.