Skocz do zawartości

KTO Rosomak - wersja bazowa- IBG Models


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy będziesz szlifował żaluzje nad silnikiem. Jeśli tak, to wydaje mi się, że powinieneś psiknąć przedział silnikowy czarną farbą, bo może być tak, że piaskowy kolor wnętrza będzie widać, nawet mimo siatek. Dobrym pomysłem było by również złożenie i pomalowanie silnika, którego brak, będzie widoczny, przez żaluzje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 18:54, mandrivecs napisał:

 Albo przymykasz oko i przełykasz tę żabę, albo musisz rżnąć całą górę kadłuba i dorabiać dekiel od nowa.

Tak jak napisał kolega mandrivecs.

Dzięki za info - zostawiam tak jak jest- za dużo z tym pierniczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wola.

Kolega mandrivece nie ma jednak racji. Prosta przeróbka jak budowa cepa.

1. usuwasz zbędne kawałki wykładziny antypoślizgowej,

2. przygotowujesz szablon z blaszki z otworem 1cm x 1cm,

3. igłą wydrapujesz wgłębną linię po obwodzie szablonu, poprawiasz rysikiem do podziały blach,

3. kant wewnętrznej ścianki strugasz drugim końcem nożyka Olfa.

KONIEC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jarekk napisał:

Twoja wola.

Kolega mandrivece nie ma jednak racji. Prosta przeróbka jak budowa cepa.

 

1. usuwasz zbędne kawałki wykładziny antypoślizgowej,

 

2. przygotowujesz szablon z blaszki z otworem 1cm x 1cm,

 

3. igłą wydrapujesz wgłębną linię po obwodzie szablonu, poprawiasz rysikiem do podziały blach,

 

3. kant wewnętrznej ścianki strugasz drugim końcem nożyka Olfa.

 

KONIEC

 

 

 

 

Jarkku, sposób rzeczywiście bardzo prosty. Mimo, że robię Rośka z wieżą, pokuszę się o tą karkołomną przeróbkę, żeby mi nikt nie zarzucił braku zgodności z oryginałem. Problem w tym, że niektórzy, wolą stwierdzić, że model jest nie do złożenia, zamknąć go w pudle i podpowiadać innym, jakieś pierdoły o żabach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się pomalować model czarną farbą podkładową Vallejo SURFACE PRIMER, koła pryskałem  również podkładem German Panzer Grey  tej samej firmy.

1625.jpg

1626.jpg

1627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład już suchy, działam dalej.  Zielony bazowy to produkt Hataka A260 RED-LINE Greyish Green - FS 24112 z zestawu farb do ROSOMAKA.  Kolor fajny, ale malowanie okropne- aerograf pluje, charczy i zapycha się okrutnie.  Brązowe plamy to kolor Vallejo Model Air 249 NATO Brown / FS 30051 - RAL 8027. 

 

1635.jpg

1637.jpg

1638.jpg

1703.jpg

1704.jpg

1705.jpg

1706.jpg

1707.jpg

1708.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Endrju napisał:

No ładnie to wygląda.

A próbowałeś dodać jakiegoś retardera?

Pozdrawiam

Andrzej

Rozcieńczałem ich dedykowanym rozcieńczalnikiem do akryli Hataka HTKXP01 ACRYLIC THINNER - 100ml - on w swoim składzie ma retader. 

hataka-htkxp01-acrylic-thinner-100-ml.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosiek dostał połysk Sidoliksu, nakleiłem zestawowe kalkomanie. Z własnej samoróbki założyłem  plecioną linę zakończoną uchem od Panzera IV.  Jak to wszystko wyschło, model potraktowałem delikatnym washem od AmmoMiga. Na podwozie modelu wklepałem mieszankę pigmentów w kolorach ziemisto -piaskowych, które utrwaliłem pigment-fixerem.

 

IMG_20210213_142128.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.