Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk. 1 - Irish Air Corps - Airfix 1/24


kermeet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Projekt, który miał trwać cztery tygodnie przeciagnal sie do prawie trzech miesięcy... No ale nareszcie zakończony :)

 

Urywki z budowy można zobaczyć tutaj: 

 

 

Model to stary Airfix, formy z 1973 roku. To widac. Większość czasu podczas sklejania spędziłem na usuwaniu nadlewek plastiku. Wredna robota, której efektu tak naprawde nie widac. Z minusów dodam jeszcze zwichrowana osłonę silnika (gorna czesc), która probowalem wyprostować kilkukrotnie, ale bojąc się uszkodzenia części zostawiłem. Problematyczne było troche łączenie kadlub-skrzydlo, poszlo tam troche szpachli.

 

Poza tym model (jak na swój wiek) zaskakuje naprawde niezlym spasowaniem większości elementów i w miarę dobra szczegółowością. Robiony prosto z pudla, jedyna modyfikacja było dodanie malutkich magnesów do trzymania bocznych osłon silnika. Malowany farbami Tamiya na czarnym podkładzie Mr. Hobby.

 

Malowanie to maszyna Irlandzkich Sil Powietrznych w służbie w latach 1943-1946. Nie miałem do modelu kalkomanii, wiec oznaczenia są namalowane ręcznie wyciętych szablonów. Pod koniec budowy okazało się, ze znajomy drukuje kalkomanie i poratował mnie kokardami na kadłub i godłem jednostki. NIESTETY różnią się one kolorem od oznaczeń na skrzydłach i trochę to widać. No ale biorac pod uwage, ze zalozenie klienta bylo "przyklej cokolwiek będzie dobrze", to chyba jest ok.

 

To mój pierwszy model w tej skali i dość ciekawe doświadczenie. Trudno takim kolosem manewrować na warsztacie, zużycie materiałów tez jest spore 😉 Ale z drugiej strony całkiem przyjemnie sie malowalo. Nie jestem do konca zadowolony z malowania - chyba troszkę przegiąłem ze zróżnicowaniem odcieni, glownie szarego. Musze popracować tez nad obiciami - te na kadłubie wydaja sie byc OK, ale te na skrzydłach wolalbym zeby wygladaly inaczej.

 

No nic, zapraszam do oglądania i komentowania - krytyczne uwagi są bardzo cenne, do wykorzystania przy następnym modelu :)

 

 

 

_DSC4962.jpg

_DSC4966.jpg

_DSC4967.jpg

_DSC4970.jpg

_DSC4971.jpg

_DSC4974.jpg

_DSC4976.jpg

_DSC4977.jpg

_DSC4979.jpg

_DSC4985.jpg

_DSC4987.jpg

_DSC4989.jpg

_DSC4991.jpg

_DSC4993.jpg

_DSC4995.jpg

_DSC4999.jpg

_DSC5000.jpg

_DSC5003.jpg

_DSC5004.jpg

_DSC5007.jpg

_DSC5011.jpg

_DSC5017.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak prawie na mojego rówieśnika, to Garbusek wygląda świetnie.  Fajnie że przemalowałeś śmigło, jest dużo lepiej 👍. Z drobiazgów to wywal tylko ten wysuwany stopień. Raz że jest wklejony trochę krzywo, a dwa to równocześnie z wysunięciem tego stopnia, automatycznie otwierała się klapka na burcie pod kabiną odsłaniając uchwyt na rękę pomocny przy wsiadaniu, którego w modelu brakuje. Taki drobiazg, a robi różnicę. Zainteresowani Garbuskiem docenią to od razu, tak jak i przewody na wewnętrznych stronach osłon podwozia o których nie zapomniałeś wink4.  Bardzo fajny model.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 16:40, barszczo napisał:

Z drobiazgów to wywal tylko ten wysuwany stopień. Raz że jest wklejony trochę krzywo, a dwa to równocześnie z wysunięciem tego stopnia, automatycznie otwierała się klapka na burcie pod kabiną odsłaniając uchwyt na rękę pomocny przy wsiadaniu, którego w modelu brakuje.

Wywalone. Dziekuje.

 

Dziękuję za uwagi i komentarze, model pojechal do klienta. Mam nadzieje, ze będzie zadowolony.

 

Następny będzie lepszy!

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.