Skocz do zawartości

Subaru BRZ Drift Patriot Aoshima 1:24


Kubax1235

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od jakiegoś czasu robię replikę auta Pawła Grosza z Drift Patriot, na podstawie GT86 Rocket Bunny z Aoshimy. Postanowiłem podzielić się dalszymi postępami prac na forum. W modelu została mi do zrobienia komora silnika oraz drobne detale z zewnątrz. W projekcie użyłem dużo części z druku 3d oraz odlewów żywicznych. Model jest w pełni "otwierany", czyli można otworzyć drzwi, maskę oraz zdjąć tylną klapę.

20210512_182646.jpg

20210511_131844.jpg

20210512_182705.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik z otwieranymi drzwiami, marzenie chyba każdego przedszkolaka. 😜 Jaki problem masz z odlewami opon? Mastery robiłeś sam, czy przerabiasz istniejące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Marcin M. napisał:

Samochodzik z otwieranymi drzwiami, marzenie chyba każdego przedszkolaka. 😜 Jaki problem masz z odlewami opon? Mastery robiłeś sam, czy przerabiasz istniejące?

Z odlewami opon mam głównie problem z bąbelkami powietrza, ale już praktycznie go rozwiązałem przy użyciu komory próżniowej. Co dokładnie masz na myśli mówiąc mastery? bo chyba nie rozumiem ☺️

Edytowane przez Kubax1235
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubax1235 napisał:

Co dokładnie masz na myśli mówiąc mastery? bo chyba nie rozumiem 

Znaczy się wzór, z którego robiłeś kopie.

2 minuty temu, Kubax1235 napisał:

Z odlewami opon mam głównie problem z bąbelkami powietrza, ale już praktycznie go rozwiązałem przy użyciu komory próżniowej.

Kwestia wprawy, da się bez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem cały silnik z osprzętem i przymierzyłem go do komory silnika. Wszystko pasuje, więc niedługo biorę się za robienie okablowania. Silnik z osprzętem z druku 3d, a skrzynia biegów odlewana z żywicy. Pasek napędzający alternator zrobiłem ze spłaszczonego drutu miedzianego.

IMG_20210516_154141_258.jpg

20210516_143822.jpg

20210516_143918.jpg

20210516_142313.jpg

20210516_150117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem okablowanie komory silnika. Przewody olejowe oraz paliwowe zrobiłem z cienkiego sznurka pomalowanego na srebrno, a resztę przewodów z drutów miedzianych różnych grubości. Przewody od intercoolera wykonałem z rurek od Tamiya o grubości 3 oraz 2mm. Opaski przy filtrze stożkowym są z folii aluminiowej. Wkleiłem także lampy i zderzak.

20210522_162119.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest już bliski ukończenia, jednak mam w planach małą dioramę do niego. Niestety maska trochę odstaje, ale to chyba przez sam jej kształt. Opony nadal nie są docelowe, ale jestem już w trakcie robienia finalnych.

20210522_131234.jpg

20210522_131420.jpg

20210523_133427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.