Skocz do zawartości

BT-7 UM + PART + ABER 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się to usyfiene. Też kiedyś nabyłem te szminki ale teraz nareszcie widze jak je prawidłowo stosować. W najbliższym czasie "nie zawaham się ich użyć" ;-) Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na syfienie kół ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile te szminki starczają? Bo efekt dają rewelacyjny.

Bez obaw, na trochę wystarczą.

 

Temir 2 - powiem tyle: Dla mnie bomba.

Wspaniała robota.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jak Ci sie jeszcze chce to jaśniejszym valejo mocno rozcieńczonym rozjaśniłbym górne płaszczyzny - takie tam co to color modulation nazywają.

W mniej więcej tym celu nałożyłem najpierw zieloną Pactrę potem nierównomiernie Vallejo (jasny na ciemny, mat na pólmat)- efekt niestety niewidoczny na fotkach i słabo w realu . Błąka mi się jeszcze pewna idea rozjaśnienia poszczególnych partii modelu związana z pigmentami - spróbuję przedstawić efekt w następnej odsłonie dramatu tj. ok. niedzieli bo tylko wtedy mam czas coś grzebnąć .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Syf postępuje:

Wanienka - przybyło troszkę cieniowań,obić,zacieków (Humbrol i akryle Vallejo)no i brudu,dołożyłem też nieco błotka na boki, przód i tył (oprócz wspomnianych "szminek" zastosowałem błotko własnej receptury: piasek do piaskarki + pigmenty + akryl):

672d8bf4ba2ee787.jpg

e592d02a4a11f3a2.jpg

a2e5ccc90990a9ae.jpg

Wieża:

3c8a4ee1dd6b0636.jpg

020e63f379bdbc0b.jpg

Zespół kołowo-gąsienicowy w kolejnych etapach brudzenia:

Początek:

ffcf10c194e7703e.jpg

Przepułkanie rozcieńczonym akrylem:

dd294daae01484bc.jpg

Błoto trochę tu i tam:

fd57a757198d1ffd.jpg

subgrafik sugerował ( ) bym prysął jasniejszą zielenią wierzch kadłuba i wieży w celu rozjasnienia tych powierzchni - plątała mi się po zakamarkach móżdżku podobna idea z tą różnicą że zamiast psikania wtarłem miejscami jasno zieloną suchą pastelę oraz zrobiłem "płukankę" z rozcieńczonego ziemistego koloru akrylu:

1d583ebe6bc72f35.jpg

6af5e0dbe622b35f.jpg

789c4dafe312cfda.jpg

c70fbef5feae6a79.jpg

0d2afd3421761cde.jpg

8a66324e483f540b.jpg

 

Pozostały jeszcze gdzie niegdzie drobne dobrudzenia i kalki.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.