Skocz do zawartości

PZL M28 Bryza - wersje


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież  kojocisko  to było bardzo sympatyczne, żałowałem tylko że nigdy bidulek nie dopadł tego fstrentnego😜strusia. 

A jak kupił sobie z demobilu zestaw do budowy dwupłata?

Co zaś się tyczy amerykańskiej propozycji uzbrojenia Bryzy to nie wiem czy nasi politycy nie powinni tak zrobić, było by taniej niż pakować kasę w kolejne modernizacje Migów-29 czy F-16tych.  nie mówiąc o zakupie F-35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że na tej wizualizacji nos wygięli w dół, chyba żeby był bardziej podobny. A drugie ciekawe czy faktycznie jest ona amerykańskiego autorstwa, bo w oryginale to był chyba Wile E? Chyba że to kwestia praw autorskich...

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Godzinę temu, Wymysl napisał:

 

Ładnie się prezentuje w amerykańskim malowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 23:25, kopernik napisał:

A co myślisz o tym ? 

90040-An-28-Samolot-Transportowy-BRYZA-440-1.jpg

93277_1062131185.jpg

239652178_386449939746795_764543539305539547_n.jpg

Pytasz o model, oryginalny samolot, czy podpis na ostatnim zdjęciu? Jeśli o oryginał to bardzo eleganckie malowanie specjalne. O ile dobrze pamiętam to dostało swego czasu nagrodę, czy wyróżnienie na RIAT. Model - mam na niego ochotę. Podpis - nie rozumiem intencji. Może wyrwany z kontekstu?

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wymysl napisał:

Pytasz o model, oryginalny samolot, czy podpis na ostatnim zdjęciu? Jeśli o oryginał to bardzo eleganckie malowanie specjalne. O ile dobrze pamiętam to dostało swego czasu nagrodę, czy wyróżnienie na RIAT. Model - mam na niego ochotę. Podpis - nie rozumiem intencji. Może wyrwany z kontekstu?

Pytałem dokładnie o to co napisałeś "1st Air Commando. Można się nabrać na te niby wojskowe znaki ☺" A w przypadku brytyjskim nie można się nabrać ? Teraz już wiem, że te są ok bo dostały nagrodę. Może Amerykańskie też dostaną ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kopernik napisał:

Pytałem dokładnie o to co napisałeś "1st Air Commando. Można się nabrać na te niby wojskowe znaki ☺" A w przypadku brytyjskim nie można się nabrać ? Teraz już wiem, że te są ok bo dostały nagrodę. Może Amerykańskie też dostaną ? 

Acha, to już wyjaśniam o co mi chodziło, co uważam i myślę.

Pierwszy raz jak spojrzałem na te zdjęcia to nie załapałem dlaczego takie malowanie. Później sobie przypomniałem skąd je znam - tak malowane były maszyny 1st Air Commando. Tak się ucieszyłem tym olśnieniem, że się nim podzieliłem.

Jeśli chodzi o możliwość nabrania się, to miałem na myśli to:

znaki.jpg

Jak ktoś się jeszcze nie zorientował to znak wojskowych statków powietrznych USA w wersji kolorowej wygląda tak:

znaki2.jpg

Nie oceniam. Stwierdzam fakt. Ja nie od razu zauważyłem różnicę.

Jeśli chodzi o polską Bryzę to nie ma na niej znaków przypominających "prawdziwe" tak jak tu. Są zwykłe, tylko użyte w sposób ekstraordynaryjny.  Czy na całe malowanie może się ktoś nabrać? Jeśli nie wie co to za samolot, mało wie o RAF-ie i historii polskiego lotnictwa to zapewne tak. Cieszę się, że malowanie zaczęło Ci się podobać, ale dla mnie nie dlatego jest OK, że dostało nagrodę, tylko cieszy mnie nagroda, bo dla mnie jest OK.

Czy amerykańskie dostanie nagrodę? Wątpię, raczej nie malowali na okazje, gdzie takie przyznają. Ale w tym przypadku nie czuję związku emocjonalnego - niech amerykańskie firmy samoloty na amerykańskie przetargi malują sobie jak chcą.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.